Zamieszanie wokół miasta-organizatora Eurowizji Junior 2019! Decyzja jeszcze nie podjęta, ale Kraków jest pewniakiem?

Po emisji wywiadu z Noelem Curranem, podczas którego dyrektor generalny EBU zdradził, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie, dziś polskie media informują o wyborze miasta-gospodarza. Wiadomość na ten temat podano m.in. w RMF.fm, Radio Zet, Onet.pl, Eska.pl, Super Express, Wprost czy Wirtualne Media. Okazuje się jednak, że najpewniej zarówno autorzy programu informacyjnego TVP Info jak i dyrektor generalny EBU nie mieli świadomości, że temat organizatora Eurowizji Junior powinien być zachowany w tajemnicy. Dziś Centrum Informacji TVP stara się zdementować informacje wyemitowane wczoraj wieczorem przez TVP Info: „Rozmowy w sprawie miejsca, gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2019, jeszcze trwają. Miasto Kraków jest jednym z kilku kandydatów na gospodarza wydarzenia, pod uwagę brane są też inne miasta. Zgodnie z regulaminem decyzja o wyborze gospodarza Eurowizji Junior 2019 zapadnie w nadchodzących tygodniach. Informacja o decyzji zostanie ogłoszona za pośrednictwem oficjalnych kanałów informacyjnych EBU i Telewizji Polskiej” – czytamy. Zastanowić się można nad tym, czy TVP Info jest traktowane jako „oficjalny kanał informacyjny Telewizji Polskiej”? Także rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Krakowa informuje, że rozmowy w sprawie Eurowizji Junior 2019 nadal trwają i nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń. Kraków od dawna uznawany jest za faworyta w walce o prawo do organizacji konkursu, a po wczorajszej wypowiedzi Currana jakakolwiek inna decyzja ws. miasta-gospodarza będzie uznana za ogromną sensację.

Zakładając, że to faktycznie Kraków jest organizatorem Eurowizji Junior 2019 można przypuszczać, że impreza trafi do Tauron Areny, przy ul. Stanisława Lema. Ta wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa została otwarta w 2014 roku i jest największą tego typu budowlą w kraju. Jej maksymalna pojemność wynosi ponad 20 tys. widzów – oznacza to, że będzie to największa hala w historii Eurowizji Junior. Sama płyta areny mieści 9,3 tys. osób, a na trzech poziomach widowni dodatkowe 15030 osób, z czego 25% trybun można dowolnie przestawiać. Warto podkreślić, że cały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na trybunach znajdują się 104 miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Charakterystycznym elementem obiektu jest wielki ekran LED-owy na fasadzie areny – zapewne można go świetnie wykorzystać przy Eurowizji Junior. Tauron Arena to miejsce nie tylko imprez sportowych, ale też muzycznych, a w tym roku zaplanowano tam m.in. koncerty Patrycji Markowskiej, Zaz, Shawna Mendesa, Eltona Johna, Enrique Iglesiasa, Jamiroqui, Maroon 5, Roda Stewarta, Ariany Grande czy Michaela Buble, a także koncert walentynkowy „Królowie Disco”, show „Iluzjoniści”, spektakl Cirque de Soleil czy widowisko „Wędrówki z dinozaurami”.

Z Instagrama Dziennika Eurowizyjnego: 91% głosujących na InstaStory jest zadowolona z decyzji o nadaniu miastu Kraków tytułu gospodarza JESC 2019. 81% głosujących planuje jechać do Krakowa na Eurowizję Junior 2019!

Znamy pełen skład preselekcji Australii 🇦🇺 do Eurowizji 2019! O wyjazd do Tel Awiwu powalczą też Ella Hooper, zwycięzca 5. edycji „The Voice” – Alfie Arcuri oraz Tania Doko z duetu Bachelor Girl. Stawka finału „Australia Decides” jest kompletna, a część wykonawców opublikowała już swoje utwory. Finał preselekcji odbędzie się 9 lutego. Tymczasem trwają spekulacje na temat osoby, która reprezentować będzie San Marino 🇸🇲  podczas Eurowizji 2019. O ile „żywy Ken” sam rozpowiada, że to jego wybrano do Izraela, tropy z mediów społecznościowych wskazują na przypuszczenia, które na Dzienniku Eurowizyjnym pojawiły się na początku roku – do Tel Awiwu pojechać może Inis Neziri. Albańska wokalistka zajęła 3. miejsce w Festivali i Kenges, a w drugiej połowie 2018 roku zdobyła Grand Prix podczas rumuńskiego festiwalu Cerbul de Aur. Była też jurorką preselekcji albańskich do JESC 2018, ale ku zdziwieniu wielu, nie znalazła się w stawce ostatniego Festivali i Kenges. Już w Rumunii Neziri współpracowała z osobą, która pełni też funkcję rzecznika prasowego delegacji San Marino na Eurowizji, a niedawno na Instagramie pokazano zdjęcie, na którym wokalistka pozuje razem z szefem delegacji SMRTV w ramach spotkania w Tiranie. Oficjalne potwierdzenie nazwiska reprezentanta odbędzie się 21 stycznia podczas konferencji prasowej.

  • Głosuj na najlepszy slogan Eurowizji Junior 2019 TUTAJ!
  • Wspominaj razem z nami najważniejsze momenty ostatnich 15 lat – TUTAJ!

Źródło: TVP Info, Centrum Informacji TVP, Dziennik Polski, inf. własne, Tauron Arena, Wikipedia, SBS, Instagram, fot.: Ulicki.pl

%d blogerów lubi to: