Wybierz najważniejsze momenty w historii Eurowizji ostatnich 15 lat!

23 stycznia 2019 roku Dziennik Eurowizyjny obchodzić będzie 15-lecie istnienia w sieci! Strona powstała jako blog pod koniec stycznia 2004 roku, zaraz przed polskimi preselekcjami do Eurowizji w Stambule. Od tej pory prowadzona jest przez tę samą (jedną) osobę i dostarcza (niemal) codziennie najnowszych informacji ze świata konkursu w przystępnym i skondensowanym formacie, tworząc niejako pamiętnik tej wielkiej imprezy. Strona pierwotnie działała na serwisie Tenbit, później na eBlog.pl, a od 2009 roku na blog.pl, skąd została zdjęta po zakończeniu działalności tego popularnego serwisu. Od ponad roku Dziennik Eurowizyjny funkcjonuje poprzez WordPress i domenę Dziennik-Eurowizyjny.pl. Niestety nie zachowało się pełne, 15-letnie archiwum strony, ale większą część starych artykułów można odnaleźć dzięki kalendarzowi na dole. Istotną częścią portalu jest też grupa na Facebooku oraz profil na Instagramie, gdzie czytelnicy mogą podzielić się swoimi uwagami, poznać innych fanów oraz mają dostęp do mnóstwa dodatkowych materiałów.

Przez te 15 lat w świecie Eurowizji wydarzyło się tak wiele, że ciężko to zliczyć, uporządkować i opisać, stąd pomysł, by to czytelnicy zdecydowali, które momenty i wydarzenia są dla nich najważniejsze! To może być dosłownie wszystko: wygrana jakiegoś kraju (lub wielki flop), triumf (lub porażka) osobistego faworyta, pojawienie się ulubionej piosenki lub wykonawcy, najciekawsze wyniki półfinałów czy finału, a może najlepszych preselekcji, ważne wydarzenie w historii danego kraju (np. Polski lub innego faworyzowanego państwa), sensacje, skandale, momenty przełomowe. Może to dotyczyć zarówno głównego Konkursu Piosenki Eurowizji, jak i Eurowizji Junior, dla Młodych Tancerzy lub Muzyków, albo takich, które już nie istnieją. Równie dobrze może być to też konkurs, który na Dzienniku był opisywany, np. Turkowizja, Carpathia, Opole, Karlshamn, Słowiański Bazar czy New Wave.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wielu z Was interesować się może konkursem krócej, niż działa Dziennik Eurowizyjny, dlatego nie zdziwi mnie, że przywołacie pamięcią wydarzenia z tej dekady, a te z poprzedniej będą mniej popularne. Spośród wszystkich Waszych zgłoszeń i wspomnień postaram się stworzyć listę najczęściej wymienianych i w ten sposób powstanie specjalny artykuł wspominkowy! Pamiętajcie, że pod uwagę brane są tylko wydarzenia od 2004 roku do końca 2018 roku. Poniżej znajdziecie formularz, w którym można będzie wskazać od jednego do pięciu wspomnień. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 stycznia, a artykuł z listą najważniejszych wydarzeń pojawi się w okolicach 23 stycznia! Serdecznie zachęcam do wspomnień i podzielenia się Waszymi najważniejszymi momentami!

 

%d blogerów lubi to: