JOWST odrzucony w UK, Ruslana myśli o powrocie na Eurowizję, a TVP2 emituje reportaż z nagrywania teledysku Roksany Węgiel!

Telewizja BBC 🇬🇧 nie przyjęła do preselekcji „You Decide” ani jednej propozycji muzycznej norweskiego producenta JOWST-a 🇳🇴, który reprezentował swój kraj podczas Eurowizji 2017 zajmując miejsce w top10. „W sumie uważają, że moje trzy najlepsze piosenki/dema są gorsze niż WSZYSTKIE utwory, jakie będą mieć w swoim finale narodowym. Ale nie martwcie się, posłuchacie ich pewnego dnia i zdecydujecie sami” – napisał rozżalony Norweg. Zgłoszenia do selekcji przestały być przyjmowane 26 października. W 2019 roku telewizja brytyjska zatrudniła w roli konsultanta Greiga Wattsa z DWB Music, który przez dwa ostatnie lata wchodził w skład polskiej delegacji eurowizyjnej, a współpracował też z Belgami i Litwinami przy piosenkach preselekcyjnych. Warto podkreślić, że rok temu Brytyjczycy odrzucili utwór „Nobody but you”, który ostatecznie trafił do Austrii 🇦🇹, a wykonujący go w finale ESC 2018 Cesar Sampson zajął wysokie, 3. miejsce. Wielka Brytania była na 24. miejscu.

Producent muzyczny preselekcji ukraińskich 🇺🇦, Ruslan Kvinta zapowiedział, że przy doborze utworów do stawki konkursu „Vydbir” brana będzie pod uwagę głównie jakość propozycji. Kompozycje muszą być silne, solidne i wykorzystywać do maksimum potencjał wykonawcy. Tydzień temu pojawiła się informacja, że o powrocie na Eurowizję myśli Ruslana (fot.), zwyciężczyni z 2004 roku. Wokalistka postawiła sobie za cel ponowne reprezentowanie Ukrainy z piosenką, której przesłanie pełnić będzie ważną misję dla świata. Wykonawczyni „Wild Dances” przyznała, że czeka na odpowiedni moment by wrócić i raczej nie wydarzy się to w 2019 roku. Nie wiadomo też, czy piosenkarka chciałaby startować w preselekcjach i być ocenianą przez jurorów i widzów. W 2004 roku telewizja ukraińska wybrała ją wewnętrznie.

Telewizja białoruska 🇧🇾 poinformowała, że Helena Meraai będzie prowadzić Eurowizję Junior 2018 z Green Roomu w Minsk Arenie. Wokalistka w tym roku mogła już sprawdzić się w tej roli jako gospodyni green roomu preselekcji białoruskich. Sama siedziała zresztą w Green Roomie rok temu w Gruzji więc wie jaka panuje tam atmosfera. Eugen Perlin i Zinaida Kupriyanovich (Zena) będą prowadzić JESC ze sceny i zapewne będą prezentować wyniki głosowania łącząc się z komisjami jurorskimi oraz podawać punkty przyznane przez internautów. Helena, poza tym, że jest zaangażowana w JESC 2018, nie próżnuje i w piątek pojawiła się w ukraińskim „X Factor”. W przesłuchaniach dla miasta Charkowa wokalistka zaśpiewała „Killing me softly with his song” grupy The Fugees i zdobyła poparcie wszystkich czterech jurorów.

Dziś w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 🇵🇱 wyemitowano reportaż z planu teledysku Roksany Węgiel do utworu „Anyone (I want to be)”. Materiał przygotował Mateusz Szymkowiak, który będzie towarzyszył wokalistce także w Mińsku. W tle nagrania usłyszeć mogliśmy fragment eurowizyjnej piosenki, a dodatkowo poznaliśmy kolejne piękne ujęcia z teledysku. Roksana przyznała, że bardzo dużo pracuje w związku z przygotowaniami do Eurowizji Junior, szkoli się też w kwestii języka angielskiego. Jednocześnie jednak zapewnia, że traktuje udział w konkursie jako przygodę i możliwość poznania nowych ludzi, chociaż obiecuje, że da z siebie wszystko. Edyta Górniak poradziła jej by się nie rozpraszać i skoncentrować na wszystkim, co będzie w Minsk Arena najważniejsze. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami oficjalna premiera teledysku ma się odbyć w trakcie eventu Reporter Young 10 listopada w Warszawie, ale istnieje szansa, że piosenka trafi do sieci wcześniej – zdecydować musi o tym jednak TVP. O tym, kto jest autorem utworu, przeczytać możecie tutaj.

Wczoraj ruszyły przesłuchania do gruzińskiej edycji „Idola” 🇬🇪, po raz pierwszy połączonej z wyborem reprezentanta i piosenki na Eurowizję. Pierwszy casting odbył się wTbilisi, kolejne planowane są w Telavi, Gurjaani, Akhmecie, Gori, Borjomi i innych miastach. W dniach 4-5 listopada producenci wrócą na drugi casting do Tbilisi, a seria przesłuchać zakończy się 7 listopada w Kutaisi. Tymczasem 1 listopada telewizja estońska EER poda nazwy miast, które będą gościć półfinały preselekcji „Eesti Laul 2019” 🇪🇪. Tomi Rahula z telewizji publicznej poinformował, że produkcja odwiedziła parę estońskich miast i podjęła już decyzję o tym, gdzie trafią dwie półfinałowe rundy. Finał preselekcji zorganizowany zostanie w Tallinnie.

Źródło: ESCkaz, Eurovoix, BTRC, TVP2 Pytanie na Śniadanie, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: