Roksana Węgiel nagrała klip do eurowizyjnego utworu! Zobacz zdjęcia z planu!

Polska reprezentantka na Eurowizję Junior 2018 🇵🇱, Roksana Węgiel nagrała wczoraj teledysk do konkursowej propozycji. Prace nad klipem odbyły się w Studio 99 przy ul. Racławickiej w Warszawie i trwały cały dzień. „Dzieją się tu super rzeczy, zapowiada się świetnie” – relacjonowała Roksana na swoim Instagramie. To właśnie z mediów społecznościowych wiemy więcej na temat klipu. Wystąpi w nim Martyna Majak „Ya Mayka”, absolwentka Państwowej Szkoły Cyrkowej w Warszawie, aerialistka, tancerka i instruktorka zajęć tańca w powietrzu. Z Roksaną w klipie tańczyć będą też 15-letnia Kaja Żubrowska oraz 16-letnia Ola Staszewska. Dziewczęta są członkiniami Dope Crew choreografki Klaudii Sadło, finalistki ósmej edycji „You can dance”, która jest niezwykle dumna z pracy swoich podopiecznych. To właśnie na profilu Dope Crew opublikowany został fragment zza kulis nagrywania teledysku wraz z częścią angielskojęzycznego refrenu piosenki. Krótki urywek utworu spotkał się z pozytywnymi komentarzami fanów Eurowizji w Polsce jak i za granicą. Pojawiały się nawet porównania do wokalistki Sia czy do ubiegłorocznej reprezentantki Rosji z JESC. Nagrywaniu klipu przyglądał się Mateusz Szymkowiak z „Pytania na Śniadanie”. Prezenter będzie obecny także w Mińsku, by śledzić przygotowania Roksany do występu w finale Eurowizji Junior. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami oficjalna premiera piosenki odbędzie się 10 listopada podczas eventu Reporter Young, ale istnieje szansa, że klip z utworem trafią do Internetu nieco wcześniej. Nie jest to jednak zależne ani od Roksany Węgiel, ani od jej managementu czy kompozytorów, a decyzję w tej sprawie podejmuje Telewizja Polska. Poniższy materiał zdjęciowy i fragment utworu pochodzą z profili Instagram osób, które brały udział w nagraniach.

Drugą finalistką preselekcji irlandzkich 🇮🇪 do Eurowizji Junior 2018 jest Kerry Ann McCreery z piosenką „Tóg Mo Lmbh”. Wokalistka pokonała w duelu Sarah Kenny i „Ait Ach Bith Ach Anseo”. Wokalistki zdobyły po 13 gwiazdek, a wtórowała im też Julie Cole z „Fadhb”, która nie dostała się jednak do ostatecznej rundy półfinału. Kerry Ann McCreery wygrała z Sarah stosunkiem głosów 2:1. W drugim odcinku jurorem specjalnym była Linda Martin, dwukrotna reprezentantka Irlandii na dorosłej Eurowizji. Na scenie wystąpiła zaś Aimee Banks, która zaśpiewała utwór „Realta na Mara”, z którym uczestniczyła w Eurowizji Junior 2015 – był to debiut Irlandii.

Telewizja RTSH 🇦🇱 opublikowała więcej szczegółów dotyczących piosenek z Festivali i Kenges 57. Wśród autorów tekstów i kompozytorów znaleźć można wielu doświadczonych twórców. Tekst do „100 pyetje” dla 49-letniej Erandy Libohovej oraz „Me jere” Klinta Collaku stworzył Pandi Laço, który na swoim koncie ma piosenki Albanii z Eurowizji 2005, 2007-2008 oraz z Juniora 2015 i 2016. Laço te eurowizyjne propozycje tworzył razem z Adrianem Hilą, ale tym razem nie pracują razem. Hila stoi za utworem „Lejla” dla Marka Strazimiriego i grupy Imbro. Jorgo Papingji, który napisał  tekst do piosenek Albanii na JESC 2012 oraz ESC 2014, pracował nad „Mbremje e pafund” dla Klodiany Vaty. Kompozytorem tej piosenki jest Edmond Zhulali, wcześniej znany z napisania „Carry Me in Your Dreams” dla Kejsi Toli (ESC 2009). Genti Lako (pracował przy piosence na Eurowizję 2014) współpracuje tym razem z Orgesą Zaimi, dla której stworzył „Hije”, z kolei Elhaida Dani (wokalistka reprezentująca kraj w 2015 roku) skomponowała utwór „Nene” dla Mirud. Łącznie w stawce FiK jest aż 13 wykonawców, którzy startowali wcześniej w tym festiwalu (licząc od 2003 roku). Rekordzistą jest Kujtim Prodani, dla którego będzie to już ósme podejście. Bojken Lako spróbuje po raz szósty, a Jonida Maliqi i Aurel Thellimi po raz czwarty.

Szefowa delegacji gruzińskiej 🇬🇪, Natia Mshvenieradze poinformowała, że w ramach „Georgian Idol” wybrany będzie nie tylko reprezentant kraju, ale też i piosenka na Eurowizję 2019. Etap zgłoszeniowy dla kompozytorów ma być rozpoczęty w ciągu kilku najbliższych tygodni. Póki co trwają przygotowania do castingów dla uczestników. Tymczasem maltański 🇲🇹 „X Factor” zakończy się wielkim finałem 26 stycznia – to wtedy właśnie dowiemy się, kto będzie nowym reprezentantem wyspy. Show odbędzie się w Malta Fairs and Convention Centre w Ta’Qali, gdzie organizowano preselekcje maltańskie w latach 2017-2018. Ruszyła już sprzedaż biletów na „Live Shows”, a pierwszy odbędzie się 6 stycznia. Więcej informacji na temat cen biletów znajdziecie TUTAJ. Skoro już jesteśmy przy talent-shows to pora sprawdzić, co ciekawego dzieje się w Hiszpanii 🇪🇸. Z „Operacion Triunfo” odpadły już trzy osoby, co oznacza, że w Akademii mieszka aktualnie 13 uczestników. Z szansą na wygraną pożegnali się Alfonso La Cruz, Africa Adalia oraz Joan Garrido. Oglądalność gal oscyluje na poziomie ok. 2 mln widzów każda, przy czym Gala 0 oraz ostatnia Gala 4 (17 października) były liderem telewizyjnym w swoim paśmie.

Źródło: Instagram, Dope Crew, MJK Music, inf. własne, Eurovoix, Wikipedia, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: