Przegląd najnowszych notowań i rankingów przed półfinałami Eurowizji 2018! Kto jest aktualnym faworytem bukmacherów? Kto jest na dnie? Jak zagłosowali członkowie OGAE Francja? Kto pojawi się w stawce OGAE 2nd Chance 2018?

Plebiscyty, typowania, rankingi, notowania, oceny, punkty – tym teraz żyją fani Eurowizji! Kto wygra Eurowizję w Lizbonie? Kto awansuje do finału? Kto zajmie ostatnie miejsce? Sprawdź najnowsze typowania! Kluby OGAE rozpoczynają głosowanie – znamy już wyniki z Francji! Jak oceniono Gromee’go i Lukasa? OGAE Second Chance Song Contest – które kluby już wybrały swoje piosenki? 

Estońska strona eurovisioon.ee znana jest z prezentowania zbiorczych wyników wielu eurowizyjnych ankiet. Uwzględnia m.in. rezultaty głosowania z takich portali jak ESCstats, ESCforum.net, ESCunited, ESCnation czy Sechuk. Łącznie w rankingu stworzonym na podstawie 10 różnych plebiscytów pierwsze miejsce zajmuje piosenka z Izraela, drugie ma Francja, a trzecie Belgia. W czołowej piątce są też Estonia i Grecja. Polska zajmuje 21. miejsce pomiędzy Ukrainą a Norwegią. Pięć najniżej ocenionych państw to Rumunia, Rosja, Czarnogóra, Islandia i San Marino. Wyniki śledzić można na bieżąco TUTAJ.

W notowaniach bukmacherów top5 nadal stanowią Izrael, Estonia, Czechy, Belgia i Australia, z kolei Bułgaria notuje spadek i jest aktualnie na 7. lokacie. Polska zajmuje 31. miejsce na liście państw względem prawdopodobieństwa wygranej – wyżej jest Irlandia, a niżej Chorwacja. Dno stanowią Czarnogóra, Szwajcaria, Islandia, Słowenia i San Marino. Według bukmacherów z pierwszego półfinału do finału wejdą Izrael, Czechy, Estonia, Belgia, Bułgaria, Grecja, Austria, Azerbejdżan, Armenia i Finlandia, a najmniejsze szanse na awans ma Islandia. W drugiej grupie typowane są Szwecja, Australia, Holandia, Norwegia, Ukraina, Rosja, Polska, Dania, Łotwa i Serbia, a na samym końcu jest San Marino. Notowania można na bieżąco obserwować TUTAJ.

Izrael wygrał głosowanie członków OGAE Francja, którzy w sporym gronie (180 osób) oceniali wszystkie piosenki podczas dwudniowego konwentu w Halle Pajol. Piosenka „Toy” zdobyła 290 głosów i ogromną przewagę nad Finlandią – 2. miejsce i 185 punktów. Trzecie miejsce miała Australia (149 punktów), a w top5 znalazły się Dania i Czechy. Polska zdobyła 33 punkty, tyle samo co Portugalia – dało to 22. miejsce. Co ciekawe, w ostatniej piątce są Armenia, Gruzja, Islandia, San Marino i … Chorwacja, jako ostatni kraj (jedynie 24 punkty). Pełne wyniki dostępne są TUTAJ. OGAE Francja po wielu latach przerwy ponownie aktywnie uczestniczyć będzie w plebiscycie OGAE 2nd Chance Song Contest. Reprezentantką klubu została Emmy Liyana z utworem „OK ou KO”, która w głosowaniu członków uzbierała aż 419 punktów. Drugie miejsce miał Malo (304 punkty), a trzecie Igit (255 punktów), który reprezentuje Francję w finale plebiscytu Dziennika Eurowizyjnego „Rejected Song Contest 2018„.

Trwa również głosowanie OGAE Niemcy, które obserwować można na żywo na stronie klubu (TUTAJ). Po głosowaniu 79 osób aktualnym liderem jest Francja (399), drugi jest Izrael (359), a trzecia Belgia (261). W czołowej piątce są też Czechy i … Niemcy. Polska ma 94 punkty i zajmuje 19. miejsce pomiędzy Bułgarią a Mołdawią. Na samym końcu są Rumunia, Słowenia, Rosja, San Marino i Malta. Dostępna jest też ogólna ankieta dla odwiedzających stronę. Ze sporą przewagą prowadzi Izrael (21,91%), druga jest Francja (8,64%), a trzecie Niemcy (8,64%). Polska zajmuje 20. miejsce (0,93%), a Armenia, Czarnogóra, Islandia, San Marino, Rosja i Irlandia na razie nie mają żadnych głosów.

Annalisa będzie reprezentować OGAE Włochy podczas OGAE 2nd Chance Song Contest 2018. W głosowaniu członków klubu wokalistka zebrała 510 punktów. Drugi był zespół Lo Stato Sociale (504), a trzeci The Kolors (317). Annalisa „śpiewa” też dla Włoch w finale plebiscytu Dziennika Eurowizyjnego „Rejected Song Contest 2018„. Klub z Islandii będzie reprezentowany przez Dagura Sigurðssona i utwór „Í stormi”. Tegoroczna edycja OGAE Second Chance organizowana będzie przez OGAE Szwecja po zwycięstwie Mariette i „A million years” rok temu. Kluby chcące wziąć udział w plebiscycie muszą do końca marca potwierdzić uczestnictwo, a do końca kwietnia zdecydować o utworze. Wyniki głosowania wszystkich klubów zaprezentowane będą w połowie października. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie reprezentował OGAE Polska, ale silną faworytką jest Ifi Ude i utwór „Love is stronger”.

Przypominam o plebiscytach Dziennika Eurowizyjnego:

Rejected Song Contest 2018 (FINAŁ)

– do 29 marca

Miss i Mister Eurowizji 2018 (SUPERFINAŁ)

– do 28 marca

fot. Eurovision.tv / Israeli broadcaster

 

%d blogerów lubi to: