Teledyski i nowe wersje piosenek z Eurowizji 2018! Sprawdź najnowsze publikacje! Czy Gromee i Lukas Meijer zamkną II półfinał konkursu? Jak typują czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego? Który utwór najbardziej podoba się reprezentantce Rosji?

Teledyski eurowizyjne – które kraje nie przygotowały klipów, a które państwo ma aż nadmiar? Nowa wersja utworu „Nova deca” z Serbii! Kolejność startowa – kto zamknie, kto otworzy półfinał? Sprawdź typowanie polskich fanów! Yulia Samoylova uczy się angielskiego na Skype! 

Dziś na kanale YouTube Eurovision pojawił się długo wyczekiwany przez polskich fanów teledysk do oryginalnej wersji utworu „Light me up” Gromee’go i Lukasa Meijera. W ciągu ok. 4 godzin od publikacji klip zebrał już ponad 15 tys. odtworzeń. Wcześniej „Light me up” promowane było występem na żywo z preselekcji narodowych. To nagranie ma już ponad 970 tys. wyświetleń. Posiadanie teledysku nie jest oczywiście obowiązkiem reprezentacji. W tym roku kilka państw nie przygotowało oficjalnego klipu – są to Estonia, Dania, Serbia, Portugalia i Słowenia, z kolei Holandia ma teledysk na bazie specjalnego występu telewizyjnego, a Bułgaria jedynie lyrics-video. Z drugiej strony Albania ma aż dwa teledyski. Jeden przygotowany był jeszcze przed preselekcjami, a drugi miał premierę dzisiaj i obejrzeć go możecie poniżej:

Niektóre kraje jeszcze modyfikują swoje eurowizyjne utwory. Podczas programu propagującego walkę z „szarą strefą” i zachęcającą Serbów do brania paragonów w sklepach Danica Krstić i Mladen Lukić jako przedstawiciele Balkaniki wykonali nową wersję utworu „Nova Deca” z playbacku. Wiadomo, że nieco zmienioną wersję utworu „O jardim” wykona w finale Eurowizji 2018 Claudia Pascoal, reprezentantka Portugalii. Nie wiadomo jeszcze, kiedy (i czy w ogóle) opublikowana będzie zapowiadana nowa wersja białoruskiej propozycji „Forever” Alekseeva. W polskiej piosence „Light me up” nie zajdą już żadne zmiany.

Na dniach poznamy pełną kolejność startową w półfinałach Eurowizji 2018. Na razie wiemy tylko, które kraje wystąpią w pierwszej lub drugiej części każdego z koncertów. Według czytelników Dziennika Eurowizyjnego głosujących w ankietach na Facebooku, stawkę pierwszego półfinału powinien otworzyć reprezentant Czech – Mikolas Josef (drugie miejsce w głosowaniu miała Aisel z Azerbejdżanu, a najmniej prawdopodobne jest, że półfinał otworzy Ieva z Litwy). Jako ostatnia w grupie wystąpić powinna Eleni Foureira z Cypru (druga w głosowaniu była Saara z Finlandii, a ostatni Ryan z Irlandii). Fani chcieliby, żeby zwycięzca Eurowizji 2009 – Alexander Rybak (fot.) z Norwegii – rozpoczął II półfinał (drugie miejsce w głosowaniu miała Jessica z Australii, a na samym końcu byli The Humans z Rumunii). Gdyby organizatorzy posłuchali Polaków, to z ostatnim numerem startowym w czwartkowym półfinale wystąpili by Gromee i Lukas Meijer (drugie miejsce w głosowaniu miał Melovin z Ukrainy, a ostatnie Vanja z Czarnogóry). Od czasu powrotu na Eurowizję w 2014 roku polscy reprezentanci występowali w półfinałach z następującymi numerami startowymi:

  • 2014: 5. pozycja (8. miejsce w rankingu)
  • 2015: 17. pozycja – ostatnia (8. miejsce w rankingu)
  • 2016: 2. pozycja (6. miejsce w rankingu)
  • 2017: 11. pozycja (9. miejsce w rankingu)

Yulia Samoylova była ostatnio gościem audycji w Komsomolskaya Pravda, gdzie potwierdziła, że do Portugalii pojedzie 27 marca, by tam przez parę dni kręcić eurowizyjną pocztówkę. Poinformowała również, że uczy się angielskiego poprzez specjalne konwersacje na Skype – rozumie już zadawane pytania, ale nie jest jeszcze w stanie odpowiadać na nie płynnie. Zauważalny problem z językiem angielskim występuje też m.in. u Melovina z Ukrainy. Podobnie jak Franka Batelić, Yulia wśród swoich faworytów wymienia utwór z Belgii, broniła z kolei piosenek z Izraela i Estonii przed ostrą krytyką prowadzącego audycję. W specjalnym głosowaniu użytkowników grupy facebookowej Dziennika Eurowizyjnego na najlepszą piosenkę z krajów b. ZSRR Rosja zajmuje niskie 8. miejsce, wypadając lepiej tylko od Mołdawii i Gruzji. Zwycięzcą głosowania jest Ukraina, a za nią znalazły się Białoruś z Estonią.

Przypominam o plebiscytach Dziennika Eurowizyjnego:

Rejected Song Contest 2018 (FINAŁ)

– do 29 marca

Miss i Mister Eurowizji 2018 (SUPERFINAŁ)

– do 28 marca

fot. Eurovision.tv / NRK

 

%d blogerów lubi to: