Znamy Miss i Mistera Eurowizji 2018! Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego zdecydowali! Vanja Radovanović prezentuje eurowizyjny chórek! Ostatnia okazja by zagłosować w finale Rejected Song Contest 2018!

Oto wyniki głosowania czytelników Dziennika Eurowizyjnego w plebiscycie „Miss i Mister Eurowizji 2018”! Która z pań jest w tym roku najpiękniejsza? Który z panów najprzystojniejszy? Sprawdź! Poza tym informacje z Czarnogóry – doświadczony eurowizyjnie chórek Vanji Radovanovicia! 

Znamy już wyniki głosowania czytelników Dziennika Eurowizyjnego w plebiscycie „Miss i Mister Eurowizji 2018”! Najpiękniejszą kobietą tegorocznego konkursu została reprezentantka Cypru, Eleni Foureira (na zdj.), urodzona w 1987 roku wokalistka grecka o albańskim pochodzeniu. Jej utwór „Chica Bomb” zaśpiewany w 2010 roku razem z Danem Balanem stał się przebojem, z kolei w 2014 roku wokalistka razem z J Baldvinem wystąpiła podczas Mad Video Music Awards śpiewając „Tranquilę”, a nagranie odtworzone zostało ponad 11 mln. razy! W 2017 roku wydała kolejny przebój – tym razem był to utwór „Send for me” z raperem A.M. SNiPE-m. Co ciekawe, nasza Miss Eurowizji 2018 była też jurorem w greckiej wersji „You Can Dance”! W głosowaniu na „Miss Eurowizji” zdobyła 45% głosów. Drugie miejsce otrzymała Aisel z Azerbejdżanu (32%), a trzecie Laura z Łotwy (24%).

Misterem Eurowizji 2018 został ukraiński wokalista reprezentujący Białoruś – Alekseev! Urodzony w 1993 roku Nikita cieszy się ogromną popularnością nie tylko na Ukrainie, ale też na Białorusi, w Rosji czy Kazachstanie, a jego fankluby pełne są zagorzałych miłośników muzyki i urody piosenkarza. Ciekawym, chociaż smutnym faktem z życia młodego Ukraińca jest to, że jego ojciec opuścił rodzinę jeszcze przed narodzinami Nikity. Piosenkarz ma nadzieję, że kiedyś będzie mógł spotkać na swojej drodze swojego tatę. Czy do listy wielu sukcesów muzycznych Alekseev dopisze wkrótce wysoką lokatę w rankingu eurowizyjnym? Przekonamy się w maju! Tymczasem wczoraj opublikowana została nowa, eurowizyjna wersja piosenki „Forever” – zgodnie z zapowiedziami nieco bardziej intymna i mocno przearanżowana. W głosowaniu na Mistera Eurowizji Alekseev uzbierał 47% głosów. Drugie miejsce przypadło Mikolasowi Josefowi z Czech (36%), a trzecie Benjaminowi Ingrosso ze Szwecji (17%).

Reprezentant Czarnogóry – Vanja Radovanović – ogłosił, kto znajdzie się w jego eurowizyjnym chórku. Do wykonania „Inje” zaprosił pięciu chórzystów i są to Ana Mašulović (członkini formacji Ministarke, w 2013 roku reprezentowała Białoruś jako chórzystka Alyony), Ivana Vladović (reprezentantka Czarnogóry 2015 jako chórzystka Kneza), Lena Kuzmanović (także śpiewała z Knezem, a dodatkowo w 2016 roku weszła w skład chórku Serbki Sanji Vučić), Jelena Djurić (reprezentowała Serbię jako chórzystka w 2008, 2013 i w latach 2016-2017) oraz Bole Martinović (stworzył aranżację utworu „Inje”). Tak doświadczona ekipa na pewno świetnie poradzi sobie na Eurowizji i będzie doskonałym wsparciem dla Vanji.

Już w piątek wieczorem poznamy zwycięzcę finału plebiscytu „Rejected Song Contest 2018”! Głosowanie trwa już tylko do czwartku do północy! Listę piosenek znaleźć możecie TUTAJ, a ankieta dostępna jest poniżej:

%d blogerów lubi to: