Impreza w Moskwie bez Polaków! Kto wystąpi w Rosji? Aisel ze wsparciem Portugalczyków! Nowe teledyski już wkrótce! OGAE Białoruś prezentuje swoje punkty! Gromee zdobył „złotą płytę” za debiutancki album i singiel! „Light me up” coraz popularniejsze!

Impreza w Moskwie! Kto pojedzie do Rosji? Rui Andrade tym razem zaśpiewa dla Azerbejdżanu! Nowe teledyski w przygotowaniu! Co w Lizbonie robi Ruslana? OGAE Białoruś przekazuje punkty! Kiedy poznamy polską punktację? Wielkie sukcesy Gromee’go – złota płyta dla albumu i singla! 

Już 5 kwietnia odbędzie się impreza w Londynie, podczas której wystąpi 19 wykonawców, w tym Jessica Mauboy, Cesar Sampson, Equinox i Ryan O’Shaughnessy, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję wykonać na żywo swoje eurowizyjne piosenki. Będzie też polski duet – Gromee i Lukas Meijer. Polscy reprezentanci po imprezie w Wielkiej Brytanii udadzą się do Portugalii na kręcenie eurowizyjnej pocztówki, w związku z tym nie wezmą udziału w „Moscow Eurovision Party” oraz „Israel Calling”. Impreza w stolicy Rosji odbędzie się 7 kwietnia, a gośćmi będą Yulia Samoylova (Rosja), Sevak Khanagyan (Armenia), DoReDos (Mołdawia) oraz Aisel (Azerbejdżan). Będą też goście specjalni – Filip Kirkorov (Rosja 1995), Ivan (Białoruś 2016), Dina Garipova (Rosja 2013), Dima Koldun (Białoruś 2007), Kristian Kostov (Bułgaria 2017), siostry Tolmachevy (Rosja 2014) oraz Polina Bogusevich, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2017. Kurczy się lista tegorocznych uczestników, którzy jeszcze nie zapowiedzieli pojawienia się na jakiejkolwiek imprezie. Ciszę w tym temacie obserwujemy w ekipach z Cypru, Chorwacji, Estonii, Grecji, Włoch, Norwegii, Portugalii i Ukrainy.

Portugalczyk Rui Andrade (fot.), wielokrotny uczestnik Festival da Cancao i wielki fan Eurowizji, ponownie stanie na konkursowej scenie i po raz drugi reprezentować będzie inny kraj niż Portugalię. W 2014 roku był chórzystą sióstr Tolmachev z Rosji, a w tym roku będzie wspomagał wokalnie Aisel z Azerbejdżanu. Co ciekawe, wokalistka będzie miała całkowicie portugalski chórek, bo poza Andrade na scenie pojawią się też Salome Caldeira, Hugo Baptista i Sandra D’Andrade. Poza sceną „schowana” będzie jeszcze jedna chórzystka – Greczynka Stefania Rizou. Za prezentację sceniczną odpowiedzialny będzie Fokas Evaggelinos, który w tym roku pracuje też z ekipą z Mołdawii. Coachem wokalnym jest Alex Panayi, a z jego usług korzysta w tym roku też Alekseev z Białorusi. Rui Andrade zdradził Dziennikowi Eurowizyjnemu, że chórek nie będzie na scenie tańczyć, ale wykona proste ruchy. Głównym zadaniem zespołu jest bowiem wspieranie wokalnie Aisel.

Kręcą się kolejne eurowizyjne teledyski. Bardzo zaawansowane są prace nad klipem do „Under the ladder” Melovina. Reżyser, Taras Golubkov, współpracował m.in. z Monatik’iem. Teledysk ma być historią o pokonywaniu własnych słabości – ma być tam też mnóstwo wiatru i dymu…Reprezentantka Portugalii, Claudia, będzie miała klip zmontowany z filmików, które nadeślą do niej fani. Najpewniej powstanie teledysk do serbskiej piosenki „Nova deca”, jednak prace jeszcze się nie rozpoczęły. Niespodziankę szykuje dla fanów zespół Eye Cue z Macedonii – w piątek opublikowana ma być akustyczna wersja piosenki „Lost and Found”.

Nie do końca wiadomo po co w Lizbonie przebywa aktualnie Ruslana, zwyciężczyni Eurowizji 2004. Wokalistka odwiedziła m.in. Altice Arenę i spotkała się z producentami konkursu. Jak napisała na swoim Facebooku, pracuje nad przygotowaniami do prezentacji Ukrainy podczas Eurowizji, ale czy to oznacza, że jest zaangażowana w występ Melovina? To raczej wątpliwe. Ciężko też sobie wyobrazić, by Ruslana wystąpiła w jakimkolwiek eurowizyjnym Interval Act, bo z Portugalią nie miałoby to żadnego związku. Zapewne chodzi o promocję Ukrainy podczas sezonu eurowizyjnego – nie tyle samego reprezentanta kraju, ale ogólnie o względy turystyczne…

Trwa zbieranie punktacji klubów OGAE z całej Europy i nie tylko. Członkowie klubu z Białorusi 12 punktów przekazali Izraelowi, 10 Francji, a 8 Belgii. W top10 znalazły się też Szwecja, Czechy, Bułgaria, Włochy, Estonia, Norwegia i Cypr. To jednak dopiero początek, bo przed nami jeszcze ponad 40 punktacji, w tym również głosy z Polski! Według oficjalnego planu OGAE Poll kolejne punkty pojawią się dopiero 4 kwietnia i będą to głosy z Hiszpanii. OGAE Polska przedstawi swoje wyniki 21 kwietnia, razem z Armenią i Cyprem. Ostatnimi klubami, które zaprezentują swoje punktacje będą Austria i Szwecja, co oznacza, że oficjalnego zwycięzcę głosowania poznamy 29 kwietnia wieczorem.

Piosenka „Light me up” Gromee’go i Lukasa Meijera świetnie radzi sobie na listach przebojów (osiągnęła szczyty notowań Radia Zet, RMF Maxxx czy RMF Fm) i nadal można na nią głosować. Niedługo po premierze albumu „Chapter One” Związek Producentów Audio-Video nadał albumowi status „złotej płyty”. Dodatkowo złotem pokrył się też singiel z utworem „Without you”. Debiutancka płyta Gromee’go pojawiła się na 8. miejscu OLiS, która notuje najchętniej kupowane w kraju albumy. Powodów do zadowolenia jest więc mnóstwo! Klip do „Light me up” na kanale GromeeVEVO ma już ponad 6,5 mln odtworzeń, a na kanale Eurovision ponad 77 tys. Występ z preselekcji na kanale TVP VOD obejrzano już ponad 353 tys. razy, a na kanale eurowizyjnym prawie milion razy! Wersja akustyczna także cieszy się sporą popularnością – ponad 123 tys. wyświetleń.

%d blogerów lubi to: