SUPER SOBOTA: Kto zostanie reprezentantem Czarnogóry na Eurowizji? Preselekcyjne emocje w dziewięciu krajach Europy! Linki do transmisji internetowych dostępne w artykule!

Druga w tym roku SUPER SOBOTA: Finał narodowy w Czarnogórze, półfinały w Szwecji, Estonii, Słowenii, na Ukrainie, Węgrzech, Islandii i Łotwie oraz kolejny odcinek eliminacji na Litwie! Gdzie i od której oglądać? Co warto śledzić? Cały przewodnik znajdziecie w artykule! 

Chociaż sezon preselekcyjny trwać będzie prawie do połowy marca, dziś już ostatnia „Super Sobota”. Podobnie jak tydzień temu obejrzymy dziś aż 9 programów preselekcyjnych, w tym jeden finał narodowy!

Emocje rozpoczną się już o 18:00 czasu polskiego wraz ze startem drugiego półfinału na Ukrainie. Dziś o trzy miejsca w finale zawalczy dziewięciu kandydatów w tym m.in. Tayanna (wywiad dla Dziennika Eurowizyjnego), Melovin, Kadnay (Dmitriy na zdjęciu) czy Illaria. O wynikach decydować będą widzowie i jurorzy (w składzie komisji Jamala, Andrii Danilko i Eugene Filatov), a gościem specjalnym będzie duet Madame Monsieur z Francji. Start transmisji na kanałach UA:Pershyi i STB od godziny 18:00 do 20:26 (czasu polskiego) i później ciąg dalszy od 21:40 do 22:40. W Internecie konkurs śledzić można na Facebooku oraz >TUTAJ<

O 20:00 rozpocznie się finał narodowy w Czarnogórze. W Monteviziji 2018 weźmie udział pięciu kandydatów, którzy po raz pierwszy zaprezentują swoje utwory publicznie, bo na ten moment znamy jedynie 20-sekundowe fragmenty. O tym, kto wygra, decydować będą tylko widzowie, a stawka jest dość wyrównana. Preselekcje odbędą się w sali konferencyjnej hotelu Hilton w Podgoricy, a gośćmi specjalnymi będą Knez i Slavko Kalezić oraz (pomimo wcześniejszych informacji o anulowaniu pobytu w Czarnogórze) Eugent Bushpepa z Albanii, który być może wykona dziś eurowizyjną wersję piosenki „Mall”. Więcej informacji na temat Monteviziji znajdziecie w moim artykule na Eurowizja.org TUTAJ. Transmisja ruszy o 20:00 i potrwa do 22:00, a znaleźć ją będzie można na kanałach RTCG1 i RTCG Sat oraz w Internecie >TUTAJ

Poza Czarnogórą o 20:00 startuje też III półfinał Melodifestivalen w Szwecji. Dziś kolejna siódemka kandydatów powalczy o dwa miejsca w finale i dwa miejsca w dogrywce. Wśród uczestników mamy aż dwóch wykonawców z Chile (Barbi Escobar i Mendez), a także weterankę MF i byłą reprezentantkę kraju – Jessicę Andersson. Fragmenty utworów oraz występów z prób dostępne są na stronie SVTPlay.se, a sama transmisja ruszy o 20:00 i potrwa do 21:30 – w Internecie znaleźć ją będzie można TUTAJ

Szósty odcinek preselekcji litewskich jest jednocześnie zakończeniem II etapu konkursu. Zgodnie z dość nietypowym pomysłem organizatorów, w jednym odcinku spotkają się zwycięzcy poprzednich rund. Spośród dwunastu kandydatów jedynie połowa przejdzie dalej. Wiadomo, że jurorzy najwyżej ocenili Ievę Zasimauskaite (12 punktów), drugie miejsce miały grupa Saules kliosas oraz Monika Marija (po 10 punktów), a czwarte Audrius Petrauskas (7 punktów). Greta Zazza spośród zwycięzców poradziła sobie najsłabiej i dostała tylko 4 punkty. Dziś w selekcjach startuje Polka Elizabeth Olshey, która w II odcinku zdobyła drugie miejsce w televotingu. Jak jej pójdzie tym razem? Jurorzy przyznali tylko 2 punkty, ale może widzom uda się ją uratować. Emisja dzisiejszego odcinka na Litwie rusza o 20:00 (czasu polskiego) na LRT i w Internecie >>TUTAJ<<. 

Wśród nowych atrakcji sezonu preselekcyjnego mamy dziś półfinał preselekcji słoweńskich EMA 2018. Podobnie jak w Czarnogórze, telewizja RTV SLO nie zdecydowała się na wcześniejszą premierę utworów, a internautom pokazano jedynie fragmenty. Dziś o udział w finale powalczy 16 wykonawców, w tym dwie byłe reprezentantki kraju (ManuElla i Tanja Ribic), a także faworyci BQL, Lea Sirk czy Nika Zorjan. Będzie też Polka, Mila (Emilia Dębska) z którą Dziennik Eurowizyjny niedawno przeprowadził wywiad. Wszystkie utwory zostaną dziś wykonane po słoweńsku, a za trzema kompozycjami stoi co najmniej połowa duetu Maraaya (utwory dla BQL, Niki Zorjan i Tanji Ribic). O wynikach decydować będą widzowie i jurorzy, a półfinał poprowadzi Vid Valic. Transmisja rozpocznie się o 20:00 i potrwa do 22:00. Dostępna będzie na RTV SLO1 oraz w Internecie >TUTAJ<

O 20:25 ruszy trzeci i ostatni półfinał na Łotwie. Ostatnich siedmiu kandydatów zaprezentuje się dziś widzom i jurorom by zdobyć ich serca i głosy. Stawką są dwa ostatnie miejsca w finale Supernovej. O awans rywalizują m.in. Jenny May, Katrine Lukins, Lauris Valters czy łotewsko-brazylijska wokalistka Laura Rizotto. Gośćmi specjalnymi będą dziś Triana Park (ESC 2017) z nowym utworem „Home” oraz The Sound PoetsPółfinał łotewski rozpocznie się o 20:25 (czasu polskiego), a transmisja dostępna będzie >TUTAJ<.

Ostatni półfinał na Węgrzech rozpocznie się o 20:30. O cztery miejsca w finale starać się będą dziś m.in. AWS, Ceasefire X, Tamas Horvath, Viktor Kiraly czy yesyes. Trzech zwycięzców wskażą jurorzy (w ćwierćfinałach najwyższą ocenę z dzisiejszej stawki miał AWS – 45 punktów), a o jednym zdecydują widzowie głosujący w systemie sms. Gośćmi specjalnymi będą dziś Charlie (ESC 1998) oraz Adrienn SzekeresWęgierskie „A Dal” startuje o 20:30 i potrwa do 22:45. Transmisja telewizyjna za pośrednictwem stacji DUNA, a w Internecie >>TUTAJ<<.

Drugi półfinał w Estonii to udział 10 kandydatów w walce o 5 miejsc w finale Eesti Laul. Podobnie jak ostatnio czterech finalistów wskażą jurorzy razem z widzami, a ostatni wejdzie do finału tylko dzięki telewidzom, jednak dokładnych wyników dziś nie poznamy i nie będzie wiadomo, kogo uratowała publiczność. Na scenie dziś m.in. Rolf Roosalu, Gerli Padar (ESC 2007) z Eliis Parna, Indrek Ventmann czy EvestusTransmisja internetowa dostępna będzie od godziny 20:35 pod >TYM< linkiem. 

Najpóźniej rozpocznie się dziś drugi półfinał Islandii. Spośród sześciu kandydatów jedynie trzech dostanie się do wielkiego finału, a zdecydują o tym tylko widzowie. Dziś walczą m.in. Aron HannesDagur Sigurðsson czy  Rakel PálsdóttirTransmisja internetowa ruszy o 20:45 (czasu polskiego) i dostępna będzie >TUTAJ<

Wczoraj wieczorem telewizja San Marino pokazała drugi odcinek preselekcji międzynarodowych, podczas których 11 wykonawców zaśpiewała kolejne utwory przygotowane na Eurowizję. Jurorzy już zdecydowali, które piosenki zostaną wykonane w oryginalnych wersjach w finale. Aż trzech finalistów (Basti, Judah Gavra i Franklin Calleja) zaśpiewają 3 marca ten sam utwór „Stay”. Jessica z Malty dostała się do finału jedynie w duecie z IROL-em z San Marino, który sam wystąpi dwukrotnie (będzie też w duecie z Bastim). Prezentacja oryginalnych wersji studyjnych piosenek odbędzie się 23 lutego. Cały wczorajszy odcinek do obejrzenia poniżej:

%d blogerów lubi to: