Krajowe Eliminacje 2018: TVP o północy zamyka etap zgłoszeniowy! Kto zgłosił się do konkursu? Sprawdźcie najnowsze propozycje!

Dziś o północy koniec zgłoszeń, ale nowych propozycji wciąż przybywa – zarówno z Polski jak i zza granicy! Jak oceniacie najnowsze piosenki? Czy w preselekcjach startować powinni jedynie Polacy? Kto nie zgłosi się w tym roku do konkursu? 

TVP zamyka etap zgłoszeniowy do Krajowych Eliminacji 2018 dziś o północy. Zapewne nadesłanych (czy dostarczonych osobiście) piosenek będzie więcej niż rok temu ze względu na możliwość aplikowania zagranicznych wykonawców. Do tej pory poznaliśmy już ok. 60 propozycji. Jedną z najnowszych jest „#POWER” Karola Wnuka, o którym informowałem już parę dni temu. Jak oceniacie wstępną wersję tego utworu? Zagłosujcie w ankiecie!

Do konkursu zgłosiła się też wokalistka KEstrella z utworem „Za szklaną ścianą”, póki co (podobnie jak w przypadku Karola) w wersji demo. Pod pseudonimem kryje się Wioletta Kowalczyk, która zadebiutowała w 2016 roku.

Kolejnym kandydatem jest Wojtek Kubiak, wokalista i gitarzysta. Jego piosenka to „Satisfied”, którą sam stworzył.

W związku z tym, że preselekcje otwarte są dla wszystkich, zgłoszenia docierają do TVP z całej Europy i często są to piosenki odrzucone w innych preselekcjach eurowizyjnych (np. „Devoted” z Rumunii czy „We are on a high” z Białorusi). Gevorg Harutyunyan, ten sam który odpowiedział niedawno na pytania Dziennika Eurowizyjnego i nagrał dla polskich fanów specjalne video, także postanowił się zgłosić, chociaż dopiero uczestniczyć będzie w preselekcjach Armenii z utworem „Stand up”. Finał ormiański zapowiedziano na 25 lutego.

O tym, co sądzi o cudzoziemcach w preselekcjach i na Eurowizji, mówił dziś w Polskim Radiu Romuald Lipko, który przygotował piosenkę dla Marty Świątek-Staniendy. Lider Budki Suflera twierdzi, że przyjmowanie piosenek zza granicy jest dziwaczne. „To tak jakbyśmy z niemiecką bułką pojechali na Targi do Włoch” – skomentował na antenie radia. Całą rozmowę znaleźć można TUTAJ. Czy faktycznie Polska powinna być reprezentowana na Eurowizji jedynie przez osoby polskiego pochodzenia? Zagłosujcie w ankiecie!

Czy do końca dnia poznamy jeszcze jakieś propozycje konkursowe lub kolejne nazwiska? Nie wiadomo. Pewne jest, że do tegorocznych preselekcji nie zgłaszają się Isis Gee (ESC 2008) ani Rafał Szatan. „Przynajmniej nie w tym roku” – zapowiedział wokalista. Już jutro na Dzienniku Eurowizyjnym wystartuje wielkie głosowanie na wszystkie opublikowane utwory! Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w plebiscycie!

%d blogerów lubi to: