Eleni reprezentantką Cypru! Kto wystąpi w I półfinale Melodifestivalen? Siedem prowadzących w Serbii i wcześniejsza publikacja piosenek! Białoruś idzie w zaparte! Grecki ERT chce 90 tys. euro od wytwórni reprezentanta

Znamy kolejną reprezentantkę! Pierwsze piosenki z Melodifestivalen już dostępne! Kto poprowadzi serbską Beoviziję? Alekseev z nową wersją piosenki na preselekcje! Grecja zmienia termin finału narodowego! 

Potwierdziła się kolejna plotka – Cypr reprezentować będzie grecka wokalistka Eleni Foureira, która w Lizbonie zaśpiewa „Fuego” autorstwa Alexa P. O piosenkarce mówiono już od jakiegoś czasu, a dziś wiadomo, że to ona podpisała kontrakt z CyBC. Nie wiemy jeszcze, kiedy „Fuego” ujrzy światło dzienne, ale można się spodziewać typowego greckiego popu, który na pewno będzie wielkim hitem w Euroclubie, tak jak „This is love” Demy, „La La Love” Ivi Adamou czy „Secret Combination” Kalomiry. Za występ sceniczny Eleni odpowiadać będzie Sacha Jean-Baptiste, która współpracowała wcześniej m.in. z Minus One czy Kristianem Kostovem. Eleni próbowała swoich sił w preselekcjach greckich 2010 razem z Manosem Pyrovolakisem i Don’t Ask. Ich utwór „Kivotos tou Noe” przegrał jednak z Giorgosem Alkaiosem.

Telewizja szwedzka opublikowała dziś pierwsze fragmenty piosenek z I półfinału Melodifestivalen, dzięki temu wiemy, jakie utwory przygotowali m.in. tancerka i wokalistka Sigrid Bernson, piosenkarz i biegacz John Lundvik (na zdj.), historyk i osobowość telewizyjna Edward Blom, dwukrotna reprezentantka Szwecji na ESC Kikki Danielsson, norweska wokalistka Heidi Musum czyli Kamferdrops czy faworyt Benjamin Ingrosso. Fragmenty dostępne są TUTAJ, a wkrótce SVT opublikuje też nagrania z prób kandydatów. Przypominam, że pierwszy półfinał transmitowany będzie już w sobotę od 20:00. W przyszłą sobotę w Melodifestivalen wystąpi Margaret z Polski.

W piątek o 17:45 telewizja serbska przeprowadzi publiczne losowanie kolejności startowej preselekcji Beovizija 2018. Losowanie odbędzie się w ramach programu „Beogradska hronika”. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, piosenki konkursowe prezentowane będą już od wtorku, 6 lutego. Premiery odbywać się będą w ramach porannego programu stacji RTS. Media serbskie donoszą, że Beovizija będzie mieć aż siedmiu prowadzących! Cztery kobiety – Dragana Kosjerina, Kristina Radenković, Marija Veljković i jeszcze jedna osoba, której imienia na razie nie zdradzono – prowadzić będą preselekcje wprost ze sceny, a za kulisami rządzić będzie trzech panów – Slobodan Šarenac, Branko Veselinović i Aca Stojanović. Twierdzi się, że telewizja RTS bardzo przykłada się do organizacji show, które wraca na antenę po 9 latach przerwy. Trwają prace nad scenografią, scenariuszem oraz stylizacjami prowadzących. Tymczasem formacja Projekat Band oskarża RTS o faworyzowanie niektórych kandydatów poprzez wybór do finału piosenek Vladimira Graicia (dyrektora wytwórni PGP RTS) oraz Sanji Ilicia , którego brat pracuje w Dziale Rozrywki telewizji. Grupa wysłała na preselekcje piosenkę poświęconą swojemu państwu. Utwór pt. „Srbija” dostępny jest poniżej:

Telewizja białoruska przygotowuje się do finału preselekcji i weryfikuje zgodność utworów z regulaminem EBU. Zmianę w tekście zastosowała grupa Shuma, dzięki temu „Chmarki” może być zaprezentowane w finale i walczyć o Eurowizję. Zmian w melodii utworu „Forever” dokonał też faworyt preselekcji, Alekseev. Ostateczna wersja dostępna jest TUTAJ, jednak większość fanów twierdzi, że nadal jest to ten sam utwór, który łamie regulamin Eurowizji. Białorusini są jednak przeciwnego zdania i dopuszczą Alekseeva do finału. O tym, kto wygra, zadecydują widzowie oraz jurorzy. Show transmitowane będzie 16 lutego.

Grecja to kolejny, po Armenii, kraj, który zmienia termin preselekcji narodowych. Finał odbędzie się 22 lutego, zamiast 16 lutego. Kandydaci zakwalifikowani do finału muszą do 9 lutego wysłać do ERT finałowe wersje utworów, a piosenki zostaną opublikowane 12 lutego. Za każdym z trzech finalistów stoi inna wytwórnia muzyczna, jednak każda z nich musi na piśmie poświadczyć, że w przypadku wygranej swojego kandydata przekaże 90 tys. euro na potrzeby przygotowań do Eurowizji i by pokryć koszty delegacji greckiej.

%d blogerów lubi to: