Krajowe Eliminacje 2018: Posłuchajcie nowych propozycji! Isabell Otrębus wspomina ubiegłoroczny konkurs i zdradza jak powstało „Delirium”. Czy Magdalena Tul i Gromee zgłoszą się do walki o Eurowizję 2018?

Zgodnie z przypuszczeniami – ostatnie chwile przed zamknięciem etapu zgłoszeniowego to wysyp nowych propozycji! Dziś Dziennik Eurowizyjny ma dla Was aż pięć piosenek! Poza tym nieco więcej informacji na temat Isabell Otrębus oraz plotki dotyczące udziału Magdaleny Tul i Gromee. 

Kolejne zgłoszenia i kolejne plotki związane z Krajowymi Eliminacjami. Swój utwór opublikowała już uczestniczka „The Voice” i reprezentantka Łotwy na Eurowizji 2012 jako chórzystka Anmary – Jelena Matula. Wokalistka przygotowała utwór na życzenie fanów konkursu – ma być „coś z pazurem” i do tańca. Jelena jest autorką muzyki i słów do „I like”, a piosenkę wyprodukowała razem z mężem na Łotwie. Na trąbce zagrał młody i utalentowany Arturs Kuzmins. Posłuchajcie „I like” i oceńcie, czy dalibyście takiej piosence „lajka”?

Znamy też utwór zgłoszony przez Karolinę Pop, 30-letnią wokalistkę, kompozytorkę i trenerkę wokalną żyjącą w Tuluzie we Francji. Śpiewa zazwyczaj w trzech językach – po angielsku, polsku i francusku. Uwielbia bałtycki folk-pop czy alternative rock. Do Krajowych Eliminacji wysłała „In Simple Words/W prostych słowach” zaśpiewany zarówno po polsku jak i angielsku. Piosenka dostępna jest na jej Soundclound – TUTAJ oraz poniżej.

Do konkursu zgłosiła się także wokalistka Joanna Popik, która w finale Krajowych Eliminacji chciałaby wykonać utwór „Królowa Śniegu”, który sama stworzyła. Piosenka dostępna jest poniżej:

Lider zespołu Budka Suflera – Romuald Lipko – przygotował piosenkę „World is mine” dla Marty Świątek-Staniendy i jest to ich wspólna propozycja do Krajowych Eliminacji 2018. Słowa do utworu napisała Sylwia Kuta. Teledysk do piosenki dostępny poniżej. Być może do konkursu zgłosił się również Yugine z utworem „Beznamiętnie„, którego premiera odbyła się dzisiaj w Internecie. Autorem piosenki jest Michał Kacprzak, który stworzył m.in. ubiegłoroczną propozycję Paulli.

Jeszcze jedną nową propozycją jest „Lato” zespołu The Party is Over. To najnowszy singiel formacji. Tekst utworu napisała Daria Ryczek, wokalistka grupy.

Jedną z faworytek fanów nadal pozostaje Isabell Otrębus-Larsson, która rok temu po raz pierwszy zaprezentowała się widzom preselekcji, śpiewając „Voiceless”. Tym razem stawia na „Delirium” napisane przez Elize Ryd i Jonasa Thandera. Elize kojarzyć możecie z udziału w Melodifestivalen 2015 z piosenką „One by one„. Jonas pracował z kolei nad utworami dla np. Ariany Grande, Demi Lovato, Taylor Swift czy Jessie J. Był też jednym z kompozytorów piosenki Litwy na Eurowizji 2016 – „I’ve been waiting for this night” Donny’ego Montella. Producentem „Delirium” jest natomiast Joy Deb, autor zwycięskiego „Heroes” Mansa Zelmerlowa z Eurowizji 2015. Co ciekawe, piosenka Isabell powstała latem podczas specjalnego Writing Camp zorganizowanego przez Warner Music. „Delirium” powstało tam specjalnie dla Isabell.

Wokalistka ma wspaniałe wspomnienia z udziału w Krajowych Eliminacjach 2017. Jak zdradziła w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym, spełniło się jej marzenie. „Przez tydzień przed i tydzień po konkursie czułam się jak we śnie. Nie mogłam uwierzyć że tam byłam! Ale był stres! Przez 6 dni zrobiliśmy wszystkie przygotowania do konkursu, sesje zdjęciową, video do Voiceless, potem acoustic cover video itd….zero snu ale było mega!” – wspomina. Następne marzenie młodej wokalistki spełniło się w Sylwestra, gdy wystąpiła podczas koncertu w Zakopanem. „Od dzieciństwa patrzę na koncerty sylwestrowe w Polsce i zawsze co roku sobie mówiłam i Boga prosiłam, że kiedyś ja będę tam stała! No i zdarzyło się! Morze ludzi, wielka scena…kocham!” – mówi, dodając, że nie udało jej się porozmawiać z Luisem Fonsi, ale minęli się pod sceną, on się do niej uśmiechnął i życzył powodzenia. Jako Polka na stałe mieszkająca w Szwecji, Isabell śledzi też Melodifestivalen i przyznaje, że była bardzo zaskoczona, gdy dowiedziała się, że w konkursie wystąpi Margaret. Uważa, że to bardzo dobra wiadomość i jest bardzo ciekawa zarówno występu jak i piosenki „In my Cabana”.

O tym, że Lidia Kopania (ESC 2009) zgłasza się do preselekcji i ma chęć ponownie reprezentować Polskę w Eurowizji, wiemy już od jakiegoś czasu. Niedawno jednak pojawiły się plotki, że inna reprezentantka naszego kraju również ma ochotę na preselekcyjny powrót. Chodzi oczywiście o Magdalenę Tul, która śpiewała dla Polski w 2011 roku w Dusseldorfie. O tym, że wokalistka chciałaby wrócić na Eurowizję wiemy już od dawna, zresztą swego czasu próbowała sił nawet w eliminacjach Szwajcarii. Póki co nie ma oficjalnej informacji czy i z jakim utworem Magdalena zgłosi się do Krajowych Eliminacji, ale być może jej propozycją będzie jeden z utworów, jaki zaprezentowała podczas koncertu w listopadzie w warszawskiej „Stodole”. Poniżej znajdziecie fragmenty wszystkich najnowszych piosenek Magdaleny. Która z nich najbardziej pasowałaby do preselekcji?

I na koniec ponownie wracamy do Gromee, którego nazwisko pojawia się w kontekście preselekcji niemal od samego początku. Popularny producent przez cały miesiąc nie chciał się zdeklarować w kwestii udziału w Krajowych Eliminacji i (zgodnie z jego profilem na Instagramie) nadal nie jest pewien. Ponoć dopiero dziś zapoznał się z regulaminem konkursu i wciąż liczy na porady swoich fanów, którzy w większości zachęcają go do startu. Jeśli to zrobi, zapewne zgłosi piosenkę „Without you” zaśpiewaną wspólnie z Lukasem Meijerem. Ale czy zdąży?

%d blogerów lubi to: