Eurowizja 2018: Kolejna kandydatka do Krajowych Eliminacji 2018! Sprawdź też, kto na pewno nie zgłosi się do konkursu

Dziś przedstawiam kolejną kandydatkę do Krajowych Eliminacji – tym razem pora na Polkę mieszkającą we Włoszech! Sprawdź jaką akcję przygotowała Basia Janyga i jak brzmi preselekcyjna wersja utworu Alana Cyprysiaka.

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Ewelina Łukaszyk – także zgłasza się do Krajowych Eliminacji przez Konkursem Piosenki Eurowizji 2018. Chociaż pochodzi z małej miejscowości w województwie małopolskim, obecnie mieszka w San Marco di Castellabate we Włoszech. Już od dziecka regularnie uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, a w wieku 15 lat nagrała pierwsze demo w profesjonalnym studio. Wzięła też udział w castingu do X-Factor. Aktualnie tworzy muzykę w ramach zespołu Anyway. Do polskich preselekcji zgłasza piosenkę „I’ll be fine”, której producentem jest Antonio Apus Apicella (Mr. Apus). Tekst utworu napisała sama Ewelina. Opowiada o próbie przeciwstawienia się krzywdzącym ocenom innych dotyczących naszego życia i decyzji, które podejmujemy. To właśnie Antonio namówił ją do udziału w Krajowych Eliminacjach. Wcześniej, producent współpracował m.in. z Magdaleną Tul (ESC 2011). Do propozycji powstał już animowany teledysk, którego twórcą jest Kuba Jarnot, ten sam, który przygotował animację do „Closer” polskiej reprezentantki z Dusseldorfu. Piosenka dostępna jest poniżej. Zapraszam do oddania głosu w ankiecie i komentowania utworu na grupie dyskusyjnej Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku.

Wspomniana niedawno Basia Janyga postanowiła wypromować swój udział w walce o finał Krajowych Eliminacji poprzez akcję na mediach społecznościowych. Każdy, kto chce wesprzeć wokalistkę, może opublikować swoje zdjęcie z kartką na której napisane będzie #janyganaeurowizji. O wokalistce napisały też portale jaw.pl z Jaworzna i myslowice.net. Premiera jej piosenki odbędzie się pod koniec miesiąca.

janyga-1068x711

Uczestnik „The Voice”, Alan Cyprysiak, o którym wspominałem parę dni temu, opublikował preselekcyjną wersję swojej piosenki „Can’t stop loving you”. Konkursowy wariant utworu pozbawiony jest wokalu Evy Ekwa. Rośnie lista nazwisk osób zgłaszających się do preselekcji, ale i tych, którzy nie planują tego robić. W walce o Eurowizję nie zobaczymy C-Bool’a, który przyznał na Facebooku, że „dobre piosenki” woli trzymać z dala od konkursu. Portal Plejada.pl informuje, że do eliminacji nie przystąpi Jula.  „To ogromna odpowiedzialność reprezentować swój kraj na tak dużej arenie międzynarodowej. Nie do końca chciałabym brać to na swoje barki i stresować się, być pod odstrzałem ludzi. Nie lubię takich rzeczy, unikam takich sytuacji stresowych. Nie uważam, że nadawałabym się na ten konkurs. Tam potrzebne są osoby zdolne i bardzo pewne siebie, których nie zeżre stres. Ja jeszcze nie potrafię czasem poradzić ze stresem” – przyznaje wokalistka.

Zgłoszenia do Krajowych Eliminacji 2018 trwają do 1 lutego, a regulamin dostępny jest TUTAJ. Do 6 lutego specjalna komisja ma wyłonić finalistów, którzy powalczą o głosy jurorów i publiczności w trakcie koncertu finałowego zaplanowanego na 3 marca w siedzibie TVP w Warszawie. Tego samego dnia odbędą się też finały narodowe Islandii, Finlandii i Estonii, runda dogrywkowa Szwecji oraz półfinał na Litwie.

%d blogerów lubi to: