WYWIAD/INTERVIEW (PL/EN): Petra Whiteford i Brooke Borg (Malta) odpowiadają na pytania Dziennika Eurowizyjnego!

Która finalistka na Malcie lubi pierogi, a która woli gołąbki? Która zatraca się w oczach Michała Szpaka, a która aż trzy razy próbowała swoich sił w preselekcjach do Juniora? Kolejne maltańskie kwestionariusze przed Wami! 

Pora na krótkie wywiady z kolejnymi uczestnikami preselekcji maltańskich. Dziennik Eurowizyjny do tej pory przepytał już ośmiu finalistów, a dziś dowiemy się co o Eurowizji, preselekcjach i Polsce mówią Petra Whiteford oraz Brooke Borg.

Petra urodziła się w 1987 roku, a swój preselekcyjny debiut zaliczyła (pod nazwiskiem Zammit) w 2008 roku, zajmując szóste miejsce w finale za utwór „Street car of desire”. Pojawiła się ponownie w 2010 roku za sprawą piosenki „All I need” i wywalczyła 15. miejsce w finale konkursu. Rok później nie przeszła do finału (utwór „Unintentional”), a w 2013 roku zaśpiewała w duecie z Richardem Edwardsem („Wonderful today”) i wspólnie osiągnęli 6. miejsce w finale. W 2018 roku wystąpi z utworem „Evolution” i zaśpiewa w finale jako ostatnia. Jej piosenkę przygotowali Elton Zarb i Muxu.

Opisz swój utwór w trzech słowach: Silny, Inspirujący, Mocny

W jaki sposób zaskoczysz widzów na preselekcyjnej scenie? Nie za bardzo mogę powiedzieć, skoro chcę zrobić niespodziankę, nieprawdaż? 🙂

Czym jest dla Ciebie Eurowizja? To pewne miejsce, w którym mogę wyrazić siebie i wystąpić tak jak chcę. To szansa wykrzyczeć światu to wszystko, co mam do powiedzenia.

Dlaczego widzowie powinni na Ciebie głosować? Bo polubią utwór i przesłanie, które niesie.

Jakie są Twoje ulubione piosenki eurowizyjne z Malty i zza granicy? Z Malty „The one that I love” Chiary, a mój największy faworyt zza granicy to „Sound of Silence” Dami Im z Australii.

Co wiesz o Polsce i polskiej muzyce? Wiem, że jedną z narodowych potraw są Pierogi (są niesamowite!). Jeśli chodzi o polską muzykę to pamiętam, że lubiłam „Color of your life” Michała Szpaka sprzed dwóch lat! Jego głos i oczy są cudowne! 🙂

W którym miejscu Malta powinna zorganizować Eurowizję? Może w MFCC (Malta Fairs and Conventions Centre).

Czy Lizbona jest cieplejsza od Malty? Myślę, że jest tam podobnie, chociaż na Malcie średnia temperatura w lato to 35 stopni! 🙂

Describe your song in three words? Strong, Inspirational, Powerful

How will you surprise the viewers during your performance in the final? Can’t really say if I want to keep it a surprise no? 🙂

What Eurovision means to you? It’s really a safe place where I get to express myself and perform. It’s a chance to shout out to the world what I want to say 🙂

Why people should vote for you? Because they like the song and the message it portrays 🙂

What’s your favorite Eurovision song from Malta and abroad? From Malta ‘The one that I love’ of Chiara and my all-time favorite from abroad is ‘Sound Of Silence’ of Dami Im (Australia)

What do you know about Poland and Polish music? I know that one of the national dishes is the Pierogi (Traditional Dumplings and they are amazing). About polish music I remember I had liked a lot Michal Szpak with ‘Color of your life’ in the Eurovision 2 years ago! His voice and Eyes are beautiful 🙂

Which place is the best to host Eurovision Song Contest in Malta? Maybe the MFCC…

Is Lisbon warmer than Malta? I think they are similar although Malta goes up to an average of 35 degrees in summer 🙂

Brooke Borg jest ostatnio dość popularna wśród fanów Eurowizji, a wszystko za sprawą bardzo udanych startów w preselekcjach. Wszystko zaczęło się jednak od udziału w eliminacjach do JESC 2003 (utwór „Like a Butterfly”), a później jeszcze dwukrotnie próbowała swoich sił w preselekcjach Juniora (2004-2005). O dorosłą Eurowizję po raz pierwszy walczyła w 2016 roku z piosenką „Golden” za którą zajęła 2. miejsce. Rok później zaśpiewała „Unstoppable” i była czwarta. Czy trzecie podejście okaże się szczęśliwe? Tym razem wykona „Heart of Gold” za którym stoją Borislav Milanov (twórca m.in. dwóch eurowizyjnych hitów z Bułgarii), Dag Lundberg i Niklas Lif.

Opisz swój utwór w trzech słowach: Wesoły, Podnoszący na duchu, pozytywny

W jaki sposób zaskoczysz widzów na preselekcyjnej scenie? Moim celem jest zrobić coś prostego, ale innego niż w dotychczasowych dwóch występach. Mam nadzieję, że faktycznie będzie to niespodzianką. 

Czym jest dla Ciebie Eurowizja? Eurowizja kojarzy mi się z bliskości przyjaciół i rodziny, gdy wspólnie oglądamy konkurs i piosenki wszystkich krajów, mając nadzieję, że Malta poradzi sobie jak najlepiej. Eurowizja to bardzo istotna część maltańskiej kultury i byłoby wielkim osiągnięciem wygrać preselekcje by wziąć w niej udział. 

Dlaczego widzowie powinni na Ciebie głosować? Ludzie powinni głosować na „Heart of Gold” bo w bardzo mocny sposób opisuje to, co maltańskie – naród prawdziwego, opiekuńczego i hojnego serca. 

Jakie są Twoje ulubione piosenki eurowizyjne z Malty i zza granicy? Moim faworytem jest „Euphoria” Loreen. Kocham ten występ, klimat i tajemniczość w piosence. 

Co wiesz o Polsce i polskiej muzyce? Niewiele, mówiąc szczerze. Odwiedziłam Polskę tylko raz, ale był to bardzo miły pobyt. Muszę tam wrócić. Poza tym, lubię gołąbki. 

W którym miejscu Malta powinna zorganizować Eurowizję? Mmmm…dobre pytanie. Nie jestem pewna, szczerze mówiąc, może stadion piłkarski?

Czy Lizbona jest cieplejsza od Malty? Nigdy nie byłam w Lizbonie, byłoby wspaniale, jakby miała okazję zrobić to w maju 🙂 

Describe your song in three words? Fun, Uplifting, Positive
How will you surprise the viewers during your performance in the final? My aim is to do something simple but different to my previous two entries. Hopefully that in itself will be the surprise.
What Eurovision means to you? Eurovision to me is a friend and family gathering, where we watch eagerly all the countries perform and hope for Malta to do well every year. Eurovision is a strong part of the Maltese culture nowadays, and it would be a huge achievement to win the national selection.
Why should people vote for you? I think people should vote for ‘Heart Of Gold’ because it’s a song which best describes the Maltese; a nation with a genuine, caring and generous heart.
What’ your favourite Eurovision song from Malta and abroad? My all time favourite is Euphoria by Loreen. I loved the performance, vibe and the mysterious element of the song.
What do you know about Poland and Polish music? Not much to be honest, I have visited Poland only once and It was really nice. I need to go back soon. However, I really like Gołąbki.
Which place is the best to host Eurovision Song Contest in Malta? Mmm… good question. Not too sure to be honest, maybe the national football stadium in Malta.
Is Lisbon warmer than Malta? I have never actually visited Lisbon, would be great to have the chance to visit in may 🙂

%d blogerów lubi to: