Israel Calling i PrePartyES za nami! Zobacz zapis transmisji • OGAE Słowenia przyznaje swoje punkty • Loreen wygra finał, ale przegra w półfinale?

Israel Calling: Kto wypadł najlepiej w Tel-Awiwie? 🇮🇱

Wczoraj odbyła się premiera zapisu koncertu Israel Calling, który odbył się na początku tygodnia. Producenci chcieli uniknąć problemów technicznych z przerywającą się transmisją internetową, jednak koniec końców przegrali z widzami, którzy nagrywali poszczególne występy wprost z Hangar 11, przez co większość fanów nie musiała oglądać oficjalnie zmontowanego materiału by wiedzieć, kto jak wypadł. Głosowanie członków grupy Dziennika Eurowizyjnego wygrała słoweńska formacja Joker Out zdobywając 12,8% głosów. Drugie miejsce przypadło Blance Palomie z Hiszpanii (8,74%), a trzecie Pashy Pasrfeny’emu z Mołdawii (8,63%). Najniżej oceniono występ braci z Azerbejdżanu (0,99%). Warto dodać, że na kanale YouTube izraelskiego portalu EuroMix nagranie (z sali) występu Hiszpanii ma zdecydowanie najwięcej odtworzeń co pokazuje ogromne zainteresowanie Blancą, zapewne nie tylko wśród hiszpańskich fanów. Sporo wyświetleń ma też „Solo” Blanki, a trend ten widać też na Wiwibloggs, gdzie występ do „Eaea” nagrany w Tel-Awiwie ma 149 tys. odtworzeń, a do „Solo” 112 tysięcy. Pozostałe piosenki zostają mocno w tyle. Całe show z Izraela czyli trwający 2,5 godziny koncert znajdziecie poniżej:

Debiutujący na pre-party artyści nie zawiedli 🇪🇸

Ponad cztery godziny trwał wczoraj PrePartyES, czyli główny koncert eurowizyjny. Atrakcji i emocji nie zabrakło, chociaż nie obyło się bez problemów technicznych i niedziałających odsłuchów czy dłużyzn w scenariuszu. Najważniejszy był jednak występ tych, którzy wcześniej na pre-parties się nie pojawiali. Głosowanie czytelników Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku wygrała Loreen ze Szwecji, która dała potężny pokaz siły głosu i dostała za to 16,3% punktów. Co więcej, wykonała też legendarną „Euphorię” i była idealnym zwieńczeniem całego koncertu. Na drugim miejscu naszego głosowania (z wynikiem 11,6%) znalazły się Teya i Salena z Austrii. Wokalistki z powodu choroby nie mogły wystąpić na pierwszym pre-party w Barcelonie, ale teraz w końcu zaśpiewały „Who the hell is Edgar?” na żywo i zachwyciły widzów, pomimo późnej pory. Trzecie miejsce trafia do Armenii i Brunette (8,11%). Na pozycji czwartej Kaarija z Finlandii, po którym można się było spodziewać energii, dobrego wokalu i neonowego bolerka. Z powodów technicznych nieco słabiej wypadli reprezentanci z Francji czy Holandii, którzy także debiutowali w sezonie pre-party w tym roku. Zapis całego koncertu znajdziecie poniżej:

OGAE Słowenia głosuje na Szwecję i nie tylko 🇸🇮

Drugim krajem, który przedstawił wyniki głosowania klubu OGAE jest Słowenia, a w plebiscycie uczestniczyło 17 osób. W pierwszym półfinale najwyżej ocenili Szwecję przed Norwegią i Finlandią, a ich zdaniem, do finału wejdzie też Irlandia (7. miejsce) czy Chorwacja (9. miejsce), a poza top10 znalazła się Serbia (11. miejsce). Ostatni był Azerbejdżan. Drugi półfinał to zwycięstwo Austrii nad Armenią i Belgią, natomiast w czołowej piątce Słoweńcy umieścili też Andrew z Cypru i Blankę z utworem „Solo”, którą oceniono wyżej niż propozycje z Estonii, Litwy czy Gruzji. Według głosujących Słoweńców poza finałem będą nie tylko Grecja, ale też Islandia czy Australia. W finale 179 małych punktów dostała Szwecja, 129 Włochy, a 125 Francja – dało to odpowiednio 12, 10 i 8 punktów w głosowaniu OGAE. Blanka z „Solo” załapała się na 56 małych punktów co dało 1 punkt w tabeli końcowej. Pełne rankingi dostępne TUTAJ. Na ten moment znamy tylko dwa rankingi – ze Słowenii i Francji. Do uzbierania zostaje jeszcze 41 punktacji. Wyniki śledzić można TUTAJ.

Bukmacherzy przewidują: Loreen nie wygra półfinału?

Sprawdzamy zakłady bukmacherskie! Bez niespodzianki w czołówce – prowadzi Szwecja, której daje się 39% szans na wygraną. Druga jest Finlandia (15%), a trzecia Ukraina (10%). W top5 także bez zmian Norwegia (6%) i Hiszpania (5%). Ostatnio w górę poszły m.in. Austria, Francja czy Szwajcaria i Chorwacja kosztem Czech, Wielkiej Brytanii, Gruzji i Mołdawii. Na dole tabeli Albania, która wróciła na niechlubne 37. miejsce pierwszy raz od połowy marca. Loreen ma 67% szans na zajęcie miejsca w top3, 83% na zajęcie miejsca w top10, 65% szans na najlepszy wynik dla krajów nordyckich i aż 97% szans na awans. Co ważne, nie jest jednak faworytką do wygrania w swoim półfinale – przegrywa tam z Finlandią i to znacznie, bo Kaarija ma 48% szans na 1. miejsce, a Loreen tylko 32%. Portugalia, chociaż daje się jej 61% szans na awans, nie mieści się w czołowej dziesiątce zestawienia. Pozostałe kraje (Malta, Łotwa, Irlandia i Azerbejdżan) mają już znacznie mniejsze szanse na sukces (mniej niż 30%). W drugim półfinale prowadzi Austria (93%), druga jest Australia (87% szans na awans), a trzecia Gruzja. Cypr i Armenia w top5, a ostatnio Litwa przegoniła Słowenię. Zastanawiający jest fakt, że wciąż poza top10 jest Blanka z „Solo” chociaż daje się jej 50% szans na awans. Może się wydawać, że zainteresowanie jakim cieszy się utwór poprzez memy i przeróbki z wykorzystaniem słowa „bejba” powinien przełożyć się na wyższy wynik w głosowaniu telewidzów i lepsze kojarzenie przez nich tej piosenki. Nawet, jeśli zagłosują dla żartu bo skojarzą śmieszne filmiki w Internecie, może to dać Telewizji Polskiej sukces i wejście do finału drugi rok z rzędu.

Do 13 kwietnia można głosować w plebiscycie Miss i Mister Eurowizji 2023! Szczegóły TUTAJ

iźródło: Israel Calling, EuroMix, Wiwibloggs, Eurovision-Spain.com, OGAE Slovenija, Eurovision Odds, inf. własne, fot.: @eurovisionkz

%d blogerów lubi to: