JESC 2022: Druga tura prób technicznych. Polska reprezentantka – Laura – wraca na scenę! Sprawdź plan i śledź relacje • Za kulisami Eurowizji Junior – jak wygląda Centrum Prasowe? • Dziś rusza „The Voice” w Gruzji • O 21:00 wspólny live na YouTube – Dziennik Eurowizyjny i Eurowizja.org o JESC i nie tylko

Eurowizja Junior: Laura znów na scenie

Dziś w Erywaniu druga tura prób technicznych i ostatnia szansa na dokładne przećwiczenie występów przed próbami generalnymi! Dziś na scenę ponownie wkroczą uczestnicy, którzy swoje pierwsze ćwiczenia mieli we wtorek, w tym Laura z Polski. Nasza reprezentantka stanie na scenie w hali im. Karena Demirchyana o godzinie 10:50, a jak będzie wyglądał jej dzień? Sprawdźmy!

Polska ekipa dotrze do hali o 12:00 (czasu erywańskiego) czyli o 9:00 (polskiego czasu). Następnie odbędzie się 10-minutowy briefing dotyczący bezpieczeństwa, a o 12:15 (9:15) pora na godzinne tym razem przygotowania do występu czyli układanie fryzury i robienie make-up’u. Od 13:15 do 13:35 (10:15-10:35) Laura będzie miała próbę odsłuchową, a za kulisami znajdzie się o 13:35 (10:35) gdzie spędzi 10 minut. Na scenę wejdzie o 13:50 (10:50) i będzie miała tym razem tylko 30 minut, by kilka razy wykonać swój utwór. Jej próbę będą mogli obejrzeć dziennikarze w Centrum Prasowym, które dziś oficjalnie się otwiera. Ze względu na bardzo późne uruchomienie procesu akredytacyjnego niewielu dziennikarzy/fanów Eurowizji zdołało dotrzeć do Erywania. Dziennik Eurowizyjny otrzymał akredytację prasową, jednak nie mógł z niej skorzystać ze względów zawodowych. Po próbie ekipa TVP uda się do Viewing Roomu, gdzie ponownie dokona analizy ujęć. Wybrany będzie też fragment do skrótu utworów oraz minutowy fragment występu, który pokazany będzie w piątek w ramach głosowania online. Od 14:50 do 15:05 (11:50-12:05) Laura nagrywać będzie nowe materiały na social media JESC.tv. Każdy kraj będzie mieć taki sam plan dnia. Pierwsza swoją próbę będzie mieć Albanka, a ostatnią Portugalczyk. Kolejność prób: Albania, Ukraina, Malta, Włochy, Serbia, Polska, Macedonia i Portugalia, przy czym najpewniej Włochy z tego planu wypadną z uwagi na to, że Chanel swoją pierwszą próbę miała w środę. Najprawdopodobniej tylko siedem krajów będzie mieć dziś próbę.

Pełen plan prób dostępny w naszym terminarzu TUTAJ.

W tym artykule pojawią się aktualizowane informacje po publikacjach poszczególnych zdjęć z prób. Odświeżaj stronę, by znaleźć kolejne ciekawostki.

🇦🇱 ALBANIA

Dziennikarze w Centrum Prasowym nie mieli okazji obejrzeć pierwszych dwóch występów w ramach próby Albanii ze względu na problemy z dźwiękiem w transmisji. To dość typowa sytuacja w momencie rozpoczęcia pracy Press Centre na większości konkursów Eurowizji, dorosłych czy dziecięcych. Dziwne, że nikt nigdy nie wpadł na to, by dźwięk przetestować zanim wpuści się do pomieszczenia dziennikarzy. Neil z portalu Eurovoix podaje, że na wizualizacjach widzimy wschód słońca, w związku z tym w występie Kejtlin jest sporo dalekich ujęć by objąć cały ekran LED-owy.

Zdjęcie z I tury prób technicznych. fot. Corinne Cumming / EBU

🇺🇦 UKRAINA

Podobnie jak w Paryżu, każdy z występujących ma możliwość zaśpiewania trzykrotnie, przy czym pierwsze podejście nie jest transmitowane w Centrum Prasowym. W wizualizacjach Zlaty z Ukrainy znaleźć można zarówno napisy po angielsku jak i po ukraińsku, zaparowaną szybę, a na podłodze pękniętą powierzchnię. W końcowej części prezentacji na ekranie na chwilę pojawia się złoty feniks. Wielu fanów zastanawia się, czy Ukraina znów zdoła wygrać konkurs EBU dzięki wsparciu w online votingu. Ciężko jest przewidzieć w jaki sposób zostaną odebrani przez publiczność i jak silne będzie głosowanie Ukraińców.

Zdjęcie z I tury prób technicznych. fot. Corinne Cumming / EBU

🇲🇹 MALTA

W występie Malty nie ma istotnych zmian względem pierwszej próby. Prezentacja utrzymana jest w klimacie lat 80., trochę futurystyczna, na co wskazują zarówno stroje jak i wizualizacje. Gaia niedawno opublikowała krótki fragment jednego z występów, gdzie zobaczyć możemy jak wygląda układ taneczny do „Diamonds in the Sky”. Nagranie poniżej:

🇮🇹 WŁOCHY

Doszło do dość specyficznej sytuacji, w której reprezentantka Włoch miała próbę dwa dni pod rząd. Wstępnie zaplanowana na wtorek pierwsza próba została przesunięta na środę, natomiast dzisiejszych planów nie zmieniono, więc Chanel znów pojawiła się na scenie. Stroje i grafiki na wizualizacjach utrzymane są w klimacie pop art. Dodatkowo na ekranach LED widzimy fragmenty tekstu piosenki w różnych europejskich językach. Neil z Eurovoix informuje, że osoby, które martwiły się o kondycję wokalną Chanel mogą odetchnąć z ulgą. Piosenkarka dobrze radzi sobie z wysokimi dźwiękami.

🇷🇸 SERBIA

Wiemy już w którym momencie występu Katarina zmienia kolor swojego stroju. Podczas pierwszej przerwy instrumentalnej podchodzi do niej tancerz, a jej kostium zmienia barwę z białej na czerwoną. Występ jest elegancki, pełen tańca, pojawia się także charakterystyczny dla wokalistki puzon. Serbia wyjątkowo dobrze wypada na próbie, a także świetnie prezentuje się na zdjęciach. Ciężko o niej mówić, że jest „czarnym koniem”, ale należy pochwalić delegację RTS za świetne przygotowanie do konkursu.

Zdjęcie z I tury prób technicznych. fot. Corinne Cumming / EBU

🇵🇱 POLSKA

Profil „Bądźmy Razem. TVP” opublikował reportaż Mateusza Szymkowiaka z pierwszej próby technicznej, gdzie zobaczyć można fragmenty występu. „Będzie zaskakujący, znowu zrobimy coś po raz pierwszy, jak to mamy w zwyczaju. Będzie też dynamiczny i nowoczesny” – zapowiada Konrad Smuga, który już wcześniej zdradził, że na początku jak i na końcu prezentacji pojawią się nagrane wcześniej grafiki. Reportaż znajdziecie TUTAJ. Wraz z Laurą na scenie występują tancerze z Egurrola Dance Studio. Podczas występu pojawią się specjalne nakładki (tzw. alfa maski) z wirującymi planetami. Z kolei na początku występu w nagraniu Laura pojawia się z tancerzami – materiał nagrano jeszcze w Polsce i będzie on swoistym wstępem do głównej części utworu i występu. Występ Laury jest pełen efektów specjalnych, jest ich nawet więcej niż w przypadku „River” z Turynu. Poza planetami, które pojawiają się na ekranie, zobaczymy też nakładki w formie eksplozji (wybuchu supernowej). Klip Laury z tancerzami pojawia się też na zakończenie występu. Całość jest kosmiczna i faktycznie mocno zaawansowana. Oby tylko nie przedobrzyć!

Nagranie dzięki uprzejmości Mateusza Szymkowiaka

🇲🇰 MACEDONIA

W występie Macedonii na koniec Jovan zrobi salto w przód i to jedyna nowość, o której wcześniej nie wiedzieliśmy. Poza tym występ jest taki sam jak w pierwszej próbie – jest sporo wizualizacji związanych z social-mediami i hashtagami, a na scenie widzimy „scenkę” odpowiadającą sytuacji, która dzieje się też w teledysku i o której śpiewa trio.

Zdjęcie z I tury prób technicznych. fot. Corinne Cumming / EBU

🇵🇹 PORTUGALIA

Na koniec dnia prób Portugalia, gdzie możemy już być pewni jak występ będzie wyglądał, bo oparty jest na prostocie i minimalizmie. Będą wizualizacje w czarno-białych barwach, a Nicolas na scenie wystąpi z gitarą. Portugalczycy dzięki skromnym występom zdołali już nawet wygrać Eurowizję dla dorosłych, więc może znów celują w sukces według sprawdzonego przepisu.

Dodatkowe próby i wielka impreza w metrze 🇦🇲

Co poza tym? O 16:00 (13:00) wszyscy uczestnicy wezmą udział w próbie Openingu i parady flag. Ćwiczenia mają potrwać godzinę. Następnie odbędą się też próby produkcyjne oraz kamerowe do różnych elementów show. Po 18:30 (15:30) próbę głosowania przeprowadzą prowadzący Eurowizji Junior. Dodatkowo o 12:30 (9:30) zorganizowana zostanie konferencja prasowa EBU i ARTMV z udziałem Supervisora Martina Osterdahla i dyrektora nadawcy publicznego Hovhannesa Movsisyana. Próby techniczne mają być tym razem relacjonowanea przez JuniorEurovision.tv już nie tylko w formie zdjęć ale też specjalnego zestawienia nagrań. Premiera relacji video odbędzie się 8 grudnia o 18:00 czasu polskiego na kanale YouTube JuniorEurovision.tv. Wczoraj Laura i polska ekipa nie mieli próby i wzięli udział w wielkiej niespodziance przygotowanej przez ARMTV. Zorganizowano atrakcyjny event w … metrze w Erywaniu, które na potrzeby tego wydarzenia zostało zamknięte dla mieszkańców aż na siedem godzin. W metrze na gości czekało mnóstwo atrakcji, w tym m.in. występ zespołu folkorystycznego, wystawa ormiańskiej sztuki malarskiej, neony, pokazy artystyczne i mnóstwo niespodzianek, prezentów oraz okazji do wspólnej zabawy. Więcej na ten temat opowiedział nam Kamil Staszczyszyn, szef prasowy delegacji we wczorajszym łączeniu live na Facebooku. Nagranie dostępne TUTAJ. Zdjęcia z eventu znajdziecie m.in. TUTAJ.

Oglądanie w parku i niewielkie Centrum Prasowe 🇦🇲

Telewizja armeńska ARMTV będzie transmitować Eurowizję Junior na wielkim ekranie w stołecznym parku, gdzie po finale odbędzie się też pierwsza w historii JESC Ceremonia Zamknięcia. Chociaż bilety na Eurowizję Junior dawno się już wyprzedały, mieszkańcy Erywania wciąż mogą wspólnie cieszyć się eurowizyjnym świętem i chociaż pogoda nie jest może najlepsza, z pewnością tłumnie zgromadzą się w parku. EBU przekazało też więcej informacji na temat niewielkiego Centrum Prasowego. Miejsce pracy nielicznych dziennikarzy zlokalizowane będzie w hali im. Karena Demirchyana, a co ciekawe, do obiektu nie można dojechać żadnym publicznym środkiem transportu dlatego organizatorzy zalecają do korzystania z aplikacji GG Taxi czy Bolt. W Press Centre znajdzie się parę biurek, bezpłatne Wifi, a także dostęp do kawy, herbaty i wody. Pomieszczenie połączone będzie z Centrum Konferencyjnym, gdzie poza spotkaniem z EBU i ARMTV odbędzie się też piątkowa konferencja Rosy Linn (ESC 2022), sobotnie Meet & Greet z uczestnikami JESC oraz niedzielna konferencja prasowa zwycięzcy. Dziennikarze nie mają dostępu do areny, a próby techniczne mogą obserwować tylko na ekranach. Zgodnie z nowymi zasadami zakazane jest prowadzenie streamów podczas których słychać dźwięk z ekranów. Dodatkowo prasa nie obejrzy też prób do Interval Actów, które zaplanowane są na piątek. Do dyspozycji są też dwa pokoje wywiadowe, natomiast nie ma możliwości kupienia ciepłego czy zimnego posiłku. Dziennikarze mogą skorzystać z kantyny w hali, jednak tylko o określonej porze i muszą się tam udać w towarzystwie wolontariuszy. Mogą natomiast wnosić do Press Centre swoje własne jedzenie.

Dziś rusza preselekcyjny „The Voice” w Gruzji

A co ciekawego dzieje się w świecie Eurowizji? Wczoraj odbył się trzeci dzień II tury przesłuchań do „Una Voce Per San Marino” 🇸🇲. Wystąpili m.in. Edoardo Brogi, Lamarea, Valerio Fidanza, Celmatis, Noragh czy Gloria Vampa. Dziś kolejni artyści powalczą o miejsce w kolejnym etapie. Będą m.in. Claudia Margaret Grace, Dylan Fortytears, Nevruz czy Ellis & Scianila. Pełna lista uczestników dostępna TUTAJ. O 22:00 czasu lokalnego, a o 19:00 w Polsce rozpocznie się nowy sezon programu „The Voice” w Gruzji 🇬🇪, który tym razem wyłoni zwycięzcę i jednocześnie reprezentanta kraju na Eurowizji 2023. Pierwszy, półtoragodzinny odcinek poświęcony będzie przesłuchaniom w ciemno. Transmisja od 19:00 (czasu polskiego) TUTAJ. Dziś kończy się przyjmowanie zgłoszeń do selekcji czeskich ESCZ 🇨🇿. Na ten moment nie wiemy jak dokładnie zrealizowany będzie finał, ale najpewniej ponownie przygotowane będzie głosowanie internetowe, w którym udział może wziąć każdy. Na 8 grudnia zapowiedziano przekazanie przez RTV SLO szczegółów dotyczących organizacji selekcji EMA w Słowenii 🇸🇮. Fani z tego kraju bardzo długo czekali na jakiekolwiek wieści, ale dziś podczas konferencji prasowej w końcu wszystko będzie jasne. Spotkanie odbędzie się o 11:00 w stołecznym ogrodzie botanicznym. Transmisję przeprowadzi MMC TV czyli multimedialna platforma RTV SLO – TUTAJ.

🤝 O 21:00 Dziennik Eurowizyjny i Eurowizja.org zapraszają na wspólne spotkanie live na YouTube portalu OGAE Polska. Maria Baładżanow i Maciej Błażewicz rozmawiać będą o Eurowizji Junior i nie tylko, a także odpowiedzą na pytania widzów! Bądźcie z nami!

Weź udział w specjalnym głosowaniu i wybierz swoje ulubione piosenki Eurowizji Junior 2003-2021! Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Weź udział w szóstej edycji gry „Bet & Win”! Zgłoś się i typuj wyniki JESC TUTAJ.

Źródło: JESC.tv, EBU, ARMTV, SMRTV, GPB, Ceska televize, inf. własne, fot.: Corinne Cumming / EBU

%d blogerów lubi to: