Laura Bączkiewicz ma dziś pierwszą próbę! Znamy jej plan dnia. Co jeszcze dziać się dziś będzie w arenie?

Eurowizja Junior: Próby na wzgórzu Tsitsernakaberd

Dziś ruszają próby techniczne do Eurowizji Junior 2022, której finał już 11 grudnia. Próby odbywać się będą według znanego nam już schematu, a dziś ćwiczyć będzie osiem pierwszych delegacji: są to kolejno Albania, Ukraina, Malta, Włochy, Serbia, Polska, Macedonia i Portugalia. Pozostałe delegacje wezmą udział w wycieczce, którą przygotowali organizatorzy, a także odwiedzą erywańskie metro, gdzie wystąpią w nagrywanym tam filmie o kulturze Armenii. Film obejrzymy w trakcie finału konkursu. Plan dnia dla reprezentacji ćwiczących swoje występy przedstawiam poniżej. To, z czego konkursy EBU są znane to punktualność i fakt, że wszystko działa jak w zegarku. Zobaczmy, co czeka dziś Laurę Bączkiewicz i polską ekipę!

Pełen plan prób dostępny w naszym terminarzu TUTAJ.

Laura Bączkiewicz na scenie 🇵🇱

Polacy przybędą do areny o godzinie 12:55 czasu lokalnego czyli o 9:55 w Polsce. Dalej operować będę godzinami według czasu polskiego. O 10:00 odbędzie się 30-minutowy briefing dotyczący bezpieczeństwa przebywających w obiekcie osób. Następnie Laura i jej ekipa mają umówione 30 minut pracy nad fryzurami i make-up’em, a o 11:00 pora na 20-minutowe próby odsłuchowe. Za kulisami Laura i tancerze pojawią się o 11:20 gdzie spędzą 10 minut czekając na próbę. Takowa ma się rozpocząć dokładnie o 11:35 i potrwa 40 minut, co oznacza, że zakończy się o 12:15. Następnie delegacja TVP uda się do Viewing Roomu, gdzie przeanalizuje zrealizowany występ tak, by nanieść poprawki dotyczący realizacji. Będzie miała na to 20 minut. Po tym Laura nagra też materiały na social media portalu JuniorEurovision.tv oraz na potrzeby telewizji ARMTV. Każdy kraj będzie mieć bardzo podobny przebieg prób i w porównaniu do zeszłego roku, teraz wszystkie delegacje mają tyle samo czasu na fryzury i makijaż. Przypomnę, że w Paryżu Polacy mieli tego czasu znacznie więcej ze względu na skomplikowaną charakteryzację tancerek Sary James. Dziś pierwsze próby na scenie ruszą o 10:00 czasu w Armenii czyli o 7:00 w Polsce. Pierwszym krajem będzie Albania, a Kejtlin w arenie pojawi się już o 8:25 czyli…o 5:25 czasu polskiego. Ostatnia będzie Portugalia, której reprezentant dotrze do areny o 14:25 (11:25), a na scenę wejdzie o 16:05 (13:05). Jeśli pojawią się jakiekolwiek relacje z prób to dostępne będą na JuniorEurovision.tv i oficjalnych social mediach konkursu.

Co jeszcze dziać się będzie w arenie?

Po zakończeniu prób ośmiu krajów pracująca w arenie ekipa nadal będzie miała sporo obowiązków. Ćwiczone będą sekwencje prowadzących, ale przy wykorzystaniu statystów. Odbędą się też próby statystów pod gościnne występy zwycięzców JESC z Malty i Polski – Gai Cauchi, Destiny oraz Viki Gabor jednak bez udziału artystek. Nadal trwać będą też próby oświetleniowe i kamerowe oraz techniczne, w tym ćwiczenie wnoszenia i znoszenia rekwizytów, które wykorzystywać będą delegacje ze środowych prób. Poza główną areną firma Digame, odpowiedzialna za głosowanie, ćwiczyć będzie sekwencję podawania wyników wraz z prowadzącymi. Na niektórych amatorskich nagraniach zza kulis konkursu widać już było tablicę wyników. O ile na dorosłej Eurowizji tablice już od dłuższego czasu są jedynie minimalne różne od siebie, tutaj te zmiany graficzne są bardziej widoczne. Poza pracami w głównej hali trwają też nadal działania przy nagrywaniu pocztówek z udziałem reprezentantów, a także przygotowania „common song” pt. „Spin the Magic”, który wykonany będzie przez wszystkich reprezentantów w trakcie finału. Z relacji osób przebywających na miejscu wynika, że Erywań żyje konkursem, wszędzie znajdują się bannery reklamujące konkursów uznawany w mediach za „wydarzenie roku”. To dzięki konkursowi stolica już teraz rozbłysła świątecznymi światłami, a „Qami Qami” czy „Dance” słychać w wielu miejscach. Co ciekawe, pytani na ulicach przechodnie wiedzą, że konkurs się odbywa, a wielu z nich zna piosenki i ma już swoich faworytów. Bilety na konkurs wyprzedały się bardzo szybko, chociaż nie jest to tylko kwestia popularności eventu ale i oszustw. Okazuje się, że wiele firm i osób prywatnych kupiło sporą ilość biletów by teraz sprzedawać je po wyższej cenie. ARMTV przestrzega też przed fałszywymi biletami i informuje, by nie dać się nabrać bo skończy się to utratą pieniędzy i rozczarowaniem, gdy taki bilet będzie nieważny przy wejściu do areny.

Co w świecie dorosłej Eurowizji?

Selekcje Irlandii 🇮🇪 do Eurowizji 2023 odbędą się najpewniej 3 lutego, podał szef delegacji RTE. Nie jest to jednak potwierdzona w pełni data i może dojść do zmiany. Nowością w formacie przyszłorocznego finału narodowego będzie brak jury – o wyniku mają decydować jedynie telewidzowie. Dziś w San Marino 🇸🇲 kolejne przesłuchania do selekcji „Una Voce Per San Marino”, a w audytorium Little Tony wystąpią m.in. wokalista Mancho, znana z coverów Martina Boglione, włoski zespół grający alternatywnego rocka Ice-Angels-32, uczestniczka włoskiego „X Factor” Sinforosa, wokalista i gitarzysta Corrado Mancini, uczestniczka talent-show „The Coach” Eleonora Ali, Stefano Gasparrino czy Sacchini. Nadal dominują Włosi. Duet Jalisse 🇮🇹 po raz 26. nie został dopuszczony do udziału w Sanremo. Reprezentanci Włoch z 1997, których udział w Eurowizji miał być sabotowany przez samą telewizję RAI, marzą o powrocie na festiwalową scenę i jak sami skomentowali, pomimo 26 eliminacji nie mówią „stop” i będą próbować dalej. Nie wiadomo dlaczego Amadeus nie dopuścił Jalisse do startu w Sanremo, ale wierzymy, że nie robi tego celowo. Duet Jalisse nie opublikował utworu, który zgłosił do festiwalu. Wiemy jednak, że tekst piosenki miał celebrować 25 lat od ich zwycięstwa w Sanremo.

Weź udział w specjalnym głosowaniu i wybierz swoje ulubione piosenki Eurowizji Junior 2003-2021! Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Weź udział w szóstej edycji gry „Bet & Win”! Zgłoś się i typuj wyniki JESC TUTAJ.

Źródło: EBU, ARMTV, RTE, SMRTV, Instagram, fot.: K. Staszczyszyn / TVP

%d blogerów lubi to: