Eurowizja Junior: Siedem państw już po pierwszych próbach. Co udało się wywnioskować z oszczędnej dawki materiału na oficjalnej stronie?

Eurowizja Junior: Próby Albanii, Ukrainy i Malty 🇦🇱🇺🇦🇲🇹

Dziś odbyły się pierwsze próby techniczne przed Eurowizją Junior. Siedem państw ćwiczyło swoje występy, a portal JuniorEurovision.tv pokazał zdjęcia z prób i dzięki temu wiemy w jakich strojach wystąpią reprezentanci, jakie będą mieć wizualizacje i czy używają rekwizytów. Kejtlin z Albanii na scenie wystąpi sama, zaśpiewa w różowym stroju na tle prostych wizualizacji. Chociaż jej piosenka nie jest faworytem, zdjęcia prezentują się dość dobrze. Czy to wystarczy? Dowiemy się wkrótce. Przedstawicielka Ukrainy, Zlata, także zaśpiewa samodzielnie, a istotnym elementem będą tu wizualizacje, z którymi wokalistka ma się integrować. Na ekranach LED pojawią się różne napisy związane z tematyką utworu „Nezlamna” – słowa będą zarówno po angielsku jak i po ukraińsku. Zdaje się, że prezentacja sceniczna Ukrainy nie będzie aż tak mocno oparta na motywach związanych z wojną, natomiast Ukraińcy z pewnością postarają się przemycić jak najwięcej symboli z tym związanych. Strój Maltanki Gai nie spodobał się oglądającym zdjęcia fanom. Srebrny kostium ma być nieco futurystyczny, co odpowiada klimatowi teledysku do „Diamonds in the Skies”. Podobnie będzie z wizualizacjami, gdzie pojawia się m.in. dłoń cyborga, a także błyskawice. Gaia na scenie wystąpi z dwiema tancerkami.

Próby Serbii i Macedonii 🇷🇸🇲🇰

Serbowie znów wniosą na scenę dość duży rekwizyt. W Paryżu mieli ramkę, teraz mają owalną konstrukcję, która ma być niejako klatką dla ustawionej w środku Katariny. Wokalistka nie tylko gra na puzonie, ale też zajmuje się baletem, a wszystkie jej pasje będą miały odzwierciedlenie w występie. Savić ma być baletnicą z pozytywki. Będzie zmieniać kolor swojego stroju – z bieli na czerwień, a także grać na puzonie. Wraz z nią na scenie pojawi się tancerz wykonujący różne akrobacje. Czy w ten sposób Serbia będzie zapamiętana? Z pewnością w pamięci utknie nam macedońskie trio, które temat utworu przeniosło na scenę. Chodzi o to, co widzimy w social mediach swoich znajomych i jak to interpretujemy oraz czy i jak używamy portali społecznościowych do kreowania swojego wizerunku wśród innych ludzi. Lara, Irina i Jovan pojawią się na scenie z dwiema tancerkami. Ekipa ma kolorowe stroje, ale to co jest najciekawsze to wizualizacje, na których w pewnym momencie pojawi się nawet…screen z powiadomień o tym, że Jovan udostępnił post! Będzie też wielki napis #LoveMyGirlfriend. Ma być nowocześnie, młodzieżowo i na topie. Czy nie będzie jednak przaśnie i tanio? Musimy poczekać do piątku, by zobaczyć jak całość wygląda w telewizyjnym obrazku.

Próby Portugalii i Polski 🇵🇹🇵🇱

Portugalczyk Nicolas wystąpi z gitarą elektryczną na której będzie „grał”. Jak wiemy, nie zagra na żywo, ale z pewnością zrobi co w jego mocy, by jego ruchy były naturalne. Wizualizacje będą dość skromne, oszczędne w treści i raczej utrzymane w czarno-białej tonacji, by podkreślić rockowy charakter występu. Nie wiemy niestety co stało się z Wochami, a portal JuniorEurovision.tv potwierdził, że Chanel dziś nie wystąpiła. Szybko zaczęto spekulować, że wokalistka nie mogła dziś zaśpiewać ze względów zdrowotnych, ponoć w ogóle nie pojawiła się w Arenie. Dla polskich fanów najistotniejsza była dziś oczywiście próba Polski. Laura ma na scenie pięciu tancerzy – ekipa ubrana jest w srebrno-białe kombinezony i otoczona sporą ilością dymu, co ma nas wprowadzić w kosmiczny klimat występu. Tancerze Agustina Egurroli prowadzeni przez Paulinę Przestrzelską (która odpowiedzialna była też m.in. za ekipę taneczną Sary James w Paryżu) trzymają w dłoniach świecące białe kule. Będzie sporo tańca, pojawi się pirotechnika, a także wspaniałe wizualizacje pełne galaktycznych pejzaży. Sama Laura nie będzie się zbyt mocno angażować w układ taneczny (przynajmniej tak można sądzić po zdjęciach), bo jej zadaniem jest jak najlepiej wykonać „To The Moon” – ćwiczyła do Eurowizji Junior wiele tygodni i chce być z siebie dumna. My z pewnością też będziemy, bo dzisiaj zaprezentowała się wspaniale.

Druga część krajów pojawi się na scenie w środę. Więcej na temat planu dnia przeczytacie w porannym artykule.

Weź udział w specjalnym głosowaniu i wybierz swoje ulubione piosenki Eurowizji Junior 2003-2021! Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Weź udział w szóstej edycji gry „Bet & Win”! Zgłoś się i typuj wyniki JESC TUTAJ.

Źródło: JuniorEurovision.tv, fot.: M. Szymkowiak. Wykorzystano zdjęcia ze strony JuniorEurovision.tv autorstwa Corinne Cumming

%d blogerów lubi to: