Krystian Ochman bez koszulki – czyli o tym, gdy eurowizyjna pasja wykracza poza muzykę • Cypr i Hiszpania z planami na Eurowizję 2023 • Holfestivalen: Wybieramy Hit Lata 2022

Eurowizja 2023: Cypr zmienia metodę selekcji 🇨🇾

OGAE Greece informuje, że program „All Together Now” nie będzie wykorzystany jako preselekcje narodowe do Eurowizji 2023 przez telewizję cypryjską, a zamiast tego CyBC wewnętrznie wskaże reprezentanta, tak jak to miało miejsce dotychczas. „All Together Now” nie zejdzie jednak z anteny, będzie emitowany jesienią, a być może jedna z edycji posłuży do wskazania reprezentanta na Eurowizję 2024, ale o tym dowiemy się dopiero we wrześniu. Cypr od momentu wprowadzenia półfinałów ma swego rodzaju fazy związane z sukcesami lub porażkami. Dzięki bardzo dobrej, piątej pozycji dla Lisy Andreas w Stambule kraj miał zagwarantowane miejsce w finale 2005 czego jednak nie wykorzystani w pełni, a Constantinos zajął w Kijowie 18. miejsce. Następnie przez cztery lata wyspa nie dała rady awansować, chociaż wystawiła m.in. wielką gwiazdę Evridiki. W latach 2010-2013 kraj tylko dwukrotnie awansował, jednak nie zajmował w finale wysokich miejsc. Ze względów finansowych wycofał się ze startu w 2014 roku i wrócił rok później by zacząć ciąg awansów. Trzy pierwsze starty (2015-2017) nie kończyły się jednak w top20 finału, ale wszystko zmieniło się w 2018 roku gdy Eleni Foureira walczyła o wygraną zdobywając ostatecznie 2. miejsce za przebój „Fuego”. Kolejne starty związane były z wysyłaniem bardzo podobnych piosenek. „Replay” było 13., a „El Diablo” 16. W tym roku Andromache po raz pierwszy od 2013 roku nie dała Cyprowi awansu. Wokalistka zajęła 9. miejsce w televotingu, ale ostatnie w głosowaniu jury, co łącznie dało 12. pozycję. Polska komisja nie dała jej punktów, ale od widzów wpadły 3 punkty. Czy zmiana planów dotyczących selekcji 2023 oznacza, że Cypr ma już wskazanego reprezentanta i czy postawi znów na sprawdzone brzmienia? Czas pokaże.

Eurowizja 2023: Benidorm Fest jeszcze większy 🇪🇸

Z wielką pompą ruszyły oficjalne przygotowania do Benidorm Fest w Hiszpanii, intensywnie promowanych w kraju i nie tylko, selekcji, które w tym roku dały temu państwu upragnione miejsce w czołówce. Chanel za „SloMo” wywalczyła 3. miejsce. Teraz Hiszpanie chcą to powtórzyć i zwiększyć siłę Bendiromu. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że selekcje odbędą się od 29 stycznia do 4 lutego. 29 stycznia zaplanowano Ceremonię Otwarcia, a w dniach 31 stycznia i 2 lutego półfinały. Wielki finał zobaczymy 4 lutego. Całość poprowadzi popularna piosenkarka Monica Naranjo, która w 2014 roku pełniła funkcję jurora selekcji narodowych. Monica nie poprowadzi show sama – osoby, które będą jej towarzyszyć poznamy wkrótce. Łącznie o Grand Prix festiwalu powalczy 16 wykonawców (o dwóch więcej niż 2022). Ośmiu trafi do finału. Metoda głosowania, chociaż kontrowersyjna, nie zostanie zmieniona. Obowiązywać będzie głosowanie profesjonalnego jury, które będzie miało aż 50% wpływu (w komisji m.in. Nacho Cano i Christer Bjorkman). Do tego dołączymy jeszcze jury demoskopowe (25%) i televoting (25%). Zostanie to przeliczone na sztywne punkty. Ten system dał Chanel zwycięstwo – wokalista wygrała głosowanie jury, w głosowaniu komisji demoskopowej była druga, a w televotingu dopiero trzecia, ale sztywne noty dały jej wygraną nad zdecydowanym faworytem publiki – grupą Tanxugueiras. Publikacja wyników wywołała oburzenie wśród widzów w Hiszpanii. Zwiększona zostanie ilość miejsc dla publiczności, a bilet kosztować będą od 20 do 60 euro. Zgłoszenia do selekcji przyjmowane będą od 1 września do 10 października. Dodatkowo podano, że Eurovision-Spain Pre-Party 2023 odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia w Madrycie. Będzie to już siódma edycja imprezy.

Krystian Ochman bez koszulki czyli zdjęcia najgorętszych wykonawców ESC w jednym miejscu

Gorące lato w Polsce i w Europie sprawia, że wiele eurowizyjnych i preselekcyjnych gwiazd publikuje swoje wakacyjne zdjęcia na profilach social media. W świecie Eurowizji, w której spory procent fanów stanowi społeczność LGBT niezwykłą popularnością cieszą się…zdjęcia panów, których widzieliśmy na scenie konkursu lub finałów narodowych. Nie ma się co dziwić, bo w najnowszej historii Eurowizji o Grand Prix walczyło wielu wykonawców uznawanych za przystojnych i takich, których warto obserwować na Instagramie nie tylko ze względu na walory muzyczne. W sieci istnieją nawet specjalne profile czy strony, które prezentują kolekcję najlepszych zdjęć najgorętszych wykonawców. Jedną z najpopularniejszych jest profil GuysOfEurovision na Tumblr, który dokładnie śledzi każdą aktywność wielu wykonawców, w tym także tych, którzy reprezentowali Polskę lub o to miano walczyli. Sporą sympatią cieszy się tam Krystian Ochman, wielokrotnie uznawany za jednego z najprzystojniejszych reprezentantów z Turynu ale też takiego, który do tej pory nie raczył fanów zdjęciami bez koszulki. Zmieniło się to niedawno, gdy piosenkarz opublikował zdjęcia z pobytu w Hiszpanii gdzie świętował 23. urodziny. Seria zdjęć, gdzie znalazła się też fotka z odsłoniętym torsem ma już ponad 12 tys. lajków na Instagramie. „Kocham Was ludzie! Jest połowa lipca, ale z dziesięć osób skontaktowało się z tym tak długo wyczekiwanym zdjęciem Krystiana bez koszuli” – napisał autor profilu GuysOfEurovision. Wśród najczęściej publikowanych i komentowanych zdjęć przewijają się tacy wokaliści jak Rui Andrade z Portugalii, Damiano David z włoskiej grupy Maneskin, WRS z Rumunii, Markus Riva z Łotwy, Vaidas Baumila z Litwy, Miki z Hiszpanii, Gianluca z włoskiego Il Volo, a z Polski także Marek Kaliszuk. Jak widać, pasja do Eurowizji przejawia się na wiele sposobów – nie tylko poprzez śledzenie dokonań artystycznych, ale też … wizualnych i to nie tylko co do wykonawców muzycznych, ale też tancerzy czy prowadzących ESC. Dzięki temu każdy, kto pojawił się na Eurowizji lub się o nią otarł, może cieszyć się popularnością i uznaniem – z wielu powodów.

Wybieramy polski HIT LATA 2022

Po krótkiej przerwie powraca Polski Konkurs Piosenki HOLFESTIVALEN organizowany dla społeczności Dziennika Eurowizyjnego i nie tylko. Organizatorzy przygotowali specjalną edycję w ramach której wybierany będzie Hit Lata 2022. Co ważne, zgłaszane polskie utwory nie muszą być wydane tylko w czerwcu czy lipcu co oznacza, że dostępne są wszystkie piosenki które zostały wydane w tym roku. Każdy chętny może zgłosić swoją propozycję w komentarzach pod najnowszym postem grupy HOLFESTIVALEN. Ma na to czas aż do 31 sierpnia. Spośród zgłoszeń wybrana zostanie finałowa piętnastka, która powalczy o głosy jurorów oraz internautów by zdobyć tytuł „Hitu Lata”. Szczegóły znajdziecie na grupie HOLFESTIVALEN – TUTAJ. Konkurs powstał w sierpniu 2019 roku i co miesiąc wybierał najlepszy utwór wydany przez polskich wykonawców. Tym samym mogliśmy poznać mnóstwo świetnej polskiej muzyki, nie koniecznie od tych najbardziej znanych wykonawców. Piosenki, które dostawały sie do finału były oceniane przez internautów (m.in. na Instagramie) oraz jurorów złożonych z wybranych członków grupy HOLFESTIVALEN. Do tej pory najwięcej zwycięstw odniosła Sanah, ale doceniano też piosenki grupy Tulia (ESC 2019), Alicji Szemplińskiej (ESC 2020), Viki Gabor (JESC 2019), Krystiana Ochmana (ESC 2022), Dody, Lanberry, Carli Fernandes, Natalii Szroeder czy Dawida Kwiatkowskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnej edycji – dołącz do grupy już teraz! Poniżej przypominamy skrót utworów z ostatniej edycji:

źródło: OGAE Greece, Eurovoix, Wikipedia, RTVE, Wiwibloggs, Instagram, GuysOfEurovision, Holfestivalen, fot.: M. Błażewicz 2022

2 komentarze

  1. Szkoda, że ucięliście dalsza cześć opisu z tego profilu dla tęczowych, po tłumaczeniu cytuje „Już sobie wyobrażam, jak jedną ręką trzymasz telefon, a drugą mówisz „cześć” do tego, co kryje się w twojej bieliźnie ahahah WOOOOOF” Faktycznie news tygodnia, że cieplaki robią pamięciówki z naszego reprezentanta. Podjarani strasznie i chyba lubią dywany.

    Polubienie

  2. Dzienniku Eurowizyjny nie twórzcie ze swojego portalu o tematyce Eurowizyjnej, a więc muzycznej kolejnego portalu plotkarskiego typu Jastrząb Post. Ważniejsze w kwestii Krystiana jest jego kolejny utwór, który zadebiutuje już za 5 dni. Na ten temat powinien być artykuł, a nie o tym, co na sobie czy też nie ma Krystian.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: