Eurowizja 2022: Spojlery z próby prasowej drugiego półfinału • Jak wypadł Krystian Ochman? • Szybki konkurs dla czytelników: do wygrania singiel „River”! [DUŻO ZDJĘĆ]

Eurowizja: Wielkie problemy techniczne na próbie prasowej

Próba prasowa II półfinału trwała rekordowo długo ze względu na liczne problemy techniczne i opóźnienia. Po wielu utworach trzeba było robić dodatkowe przerwy z powodu zbyt skomplikowanych rekwizytów i wymieniania ich jeden po drugim. Dodatkowo doszło do awarii odsłuchów, która dotknęła aż pięć państw, stąd reprezentanci powtarzali swój występ by mieć pewność, że wszystko będzie działać poprawnie na próbie jurorskiej. Ze względu na pozytywny wynik testu na covid-19 Gianluci z Il Volo, słynne trio nie wystąpi na żywo w komplecie. Mówi się, że ich występ obejrzymy w formie zmontowanej tak, by pojawił się też brakujący członek trio. Prowadzący znów wielokrotnie się mylili i miało się wrażenie, jakby na scenie byli zagubieni – nie wiedzieli do końca kto kiedy ma mówić i gdzie stać. Próba Szwecji została przerwana przez samą Cornelię ze względu na niedziałający mikrofon. II półfinał jest znacznie silniejszy i ciekawszy niż pierwszy – wszyscy dali z siebie wszystko i zaprezentowali świetne występy oraz zachwycającą oprawę świetlną czy wizualizacje. Niestety, nie wszędzie oprawa jest dobrze widoczna z powodu niedziałającej konstrukcji „słońca”, która zasłania ekran LED. Czy brak zakończenia próby prasowej na czas oznacza, że czekają nas też opóźnienia podczas próby jurorskiej z udziałem publiczności? Na razie nie wiadomo i pozostaje nam trzymać kciuki, ze organizacja nie okazała się całkowitą klapą.

Występy dodatkowe w II półfinale

Co zobaczymy poza występami konkursowymi? Półfinał otworzy specjalny występ przygotowany przez Alessandro Cattelana, jednego z prowadzących. Pokaże nam Eurowizję od kulis oraz…skorzysta z popularnego na TikToku trendu. W trakcie show zobaczymy też nowe filmiki prezentujące przygotowania do konkursu oraz fakty z historii Eurowizji („Eurovision Confidential”). Będzie też film pokazujący dźwięk piękna czyli codzienne czynności, które tworzą oprawę dźwiękową naszego życia. W Interval Act wystąpią wspólnie Mika i Laura Pausini – chociaż mówiło się, że wykonają nowy utwór, postawili na dwa covery (Stinga i Patty Smith). Il Volo zaśpiewają „Grande Amore”, czyli hit z Eurowizji 2015 – będzie to jednak nowa wersja. Obejrzymy też fragmenty występów krajów Big 5 – Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Podobnie jak w pierwszym półfinale, także tutaj konferansjerzy pojawiać się będą w różnej konfiguracji i w różnych miejscach – na głównej scenie, mniejszej scenie, w Green Roomie czy pod wodospadem. Podobnie jak ostatnio, nie będzie rozmów z uczestnikami w Green Roomie, który w tym roku stworzony jest z żywopłotu.

Krystian Ochman po świetnej próbie! Na co zwróciliśmy uwagę?

Krystian Ochman zaśpiewał dziś jako czternasty w kolejności, tak jak w czwartkowym półfinale. Nie można się do niczego przyczepić, Krystian brzmiał świetnie, a występ robi wrażenie nawet, jeśli ogląda się go z areny, czyli bez nakładek na ekran (alfa maski). Wizualizacje przygotowane dla polskiej delegacji przyprawiają o dreszcze – widok ciemnego lasu w trakcie burzy i pojawiające się na chwilę mroczne postaci to scena niemal jak z horroru i idealnie pasuje do klimatu „River”. Cztery tancerki wspaniale dopełniają cały występ niejako „atakując” Krystiana na scenie, jednak w ostatnich wersach to on wygrywa. Dziewczyny padają u jego stóp. Ze względu na potrzebę przeprowadzenia drugiej próby, Krystian zaśpiewał ponownie po prezentacji wszystkich utworów (dotyczyło to też paru innych krajów). Tym razem miał okazję wystąpić w stroju codziennym, w białym t-shircie. Na specjalnym lajfie na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego przyznał, że gdyby mógł, najchętniej wystąpiłby podczas półfinału w bluzie. Polski reprezentant bardzo dziękuje za wsparcie, a w ramach niespodzianki przygotował dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego prezent – eurowizyjne single „River”. Aby wygrać taką płytę należy wziąć udział w konkursie Dziennika Eurowizyjnego. Instrukcja poniżej!

WYGRAJ SINGIEL „RIVER” KRYSTIANA OCHMANA

  1. Zrób sobie zdjęcie lub nagraj filmik w którym pokazujesz jak wspierasz Krystiana Ochmana przed półfinałem!
  2. Zdjęcie/film opublikuj na swoim InstaStories i otaguj tam @dziennik_eurowizyjny
  3. Dodaj do Stories hashtag #ToTheRiver
  4. Zrób to najpóźniej do czwartku 12 maja do godziny 21:00!
  5. Opublikujemy najciekawsze Stories, a spośród nadesłanych wylosujemy zwycięzców singli!
  6. Nagroda zostanie wysłana zwycięzcom po 15 maja (tylko na terenie Polski).

O 21:00 próba jurorska II półfinału, a na podstawie tych nagrań jurorzy oceniać będą piosenki. Ich wyniki stanowią połowę pełnego rezultatu. Druga połowa to televoting, który odbędzie się w czwartek w trakcie transmisji konkursu na żywo. Relacja z próby jurorskiej na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego!

Nasze relacje z Turynu wspierają CREATIVE POLAND i THEATERBAU oraz czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego! Jeżeli chcesz nas wesprzeć – wpadnij na Tipply! Serdecznie dziękujemy

źródło: relacje Dziennika Eurowizyjnego z Turynu, fot.: M. Błażewicz

1 komentarz

  1. Jeżeli chodzi o wokal i wykonanie ,to był perfekcyjny.Duża skala głosu,a przy tym włożony duży wysiłek.ŚPIEWA Z GŁĘBI DUSZÝ.To jest przepiękne.To go wyróżnia i zachwyca.Piękny występ.Gratuluję i powodzenia.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: