Eurowizja: Kraje Big5 po próbach technicznych • Kto wypadł najlepiej? • Nowy wywiad z Krystianem Ochmanem. Co robił dziś polski reprezentant?

Eurowizja 2022: Big5 jest „big”!

Finaliści pokazali dziennikarzom swoje występy! Francuzi prezentują się podobnie jak w preselekcjach – stroje, instrumenty, kolorystyka. Poprawiono jednak ujęcia kamer oraz dodano więcej pirotechniki. Wokalnie jest dobrze, ale nie wybitnie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że to właśnie formacja Alvan & Ahez otworzą finał, gdyż wylosowali pierwszą połowę stawki. Włosi wystąpili dziś w komplecie – Mahmood i Blanco nie mają zbyt wielu efektów, a ich wykonanie „Brividi” bazuje na emocjach. Na scenie pojawia się fortepian, na którym Blanco siada. Świetna gra świateł, ale zdaje się, że Włosi chcieli w tym występie mocno wyeksponować kinetyczne słońce, które niestety nie działa i nie zostanie poprawione. Spore owacje zdobył Brytyjczyk Sam Ryder. Występuje w środku specjalnej konstrukcji, a jego kostium kojarzy się z tym, co mogłaby nosić Chanel z Hiszpanii. „Space man” wykonane jest świetnie, a realizatorzy pięknie operują tu światłem. W końcowej części występu Sam gra na gitarze, a konstrukcja rozkłada się na trzy części. Czy to Wielka Brytania wygra w tym roku? Szanse na to są wyjątkowo wysokie! Faworytem Centrum Prasowego jest jednak Hiszpania, która rozkręciła sobotnie przedpołiudnie. Dziennikarze tańczyli, klaskali i świetnie bawili się podczas występu. Owacje, radość i wiwaty nie ustawały także przy trzeciej próbie, gdy pojawił się efekt złotego deszczu. Na koniec Niemcy, które niestety nie porwały już nikogo. Malik ma na scenie mnóstwo instrumentów ustawionych w okręgu – gra na każdym z nich. Ujęcia są jednak dość nudne i mało interesujące.

Nowy wywiad z Krystianem Ochmanem na kanale DE!

A co robią inni uczestnicy? Krystian Ochman i Kalush Orchestra wystąpili dziś razem na rynku w Turynie – wspólnie zaśpiewali „Stefanię”. W parku z kolei śpiewała dziś Rosa Linn. Po 16:00 w centrum Turynu Subwoolfer z Norwegii zachęci mieszkańców i turystów do Yym Yum Dance. Z pewnością wielu innych reprezentantów z półfinału skorzysta ze słonecznego dnia by pozwiedzać miasto i może pokazać się na ulicach. Wcześniej zrobiła to już fińska grupa The Rasmus. 9 maja, w ramach Dnia Europy, w Eurovision Village odbędzie się specjalny koncert z udziałem włoskich gwiazd, ale wystąpią też reprezentanci z tegorocznej Eurowizji – Konstrakta (Serbia), Malik Harris (Niemcy), Cornelia Jakobs (Szwecja), Jeremie Makiese (Belgia) i Andrea (Macedonia). Na naszym kanale znajdziecie już wywiad z Krystianem Ochmanem przeprowadzony po II próbie technicznej przez Natalię. To już nasza piąta rozmowa z reprezentantem Polski od lutego! Czy Ochman się wysypia, czy ma wpływ na to jak będzie wyglądać jego występ, czy planuje współpracę muzyczną z innymi uczestnikami i co ubierze na Turkusowy Dywan? Zobaczcie poniżej! Serdeczne podziękowania dla Head of Press TVP, Kamila Staszczyszyna, za pomoc przy realizacji wywiadu zaraz po próbie.

Nasze relacje z Turynu wspierają CREATIVE POLAND i THEATERBAU oraz czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego! Jeżeli chcesz nas wesprzeć – wpadnij na Tipply! Serdecznie dziękujemy

fot. M. Błażewicz 2022

%d blogerów lubi to: