Eurowizja 2022: Półfinaliści zakończyli próby techniczne • Kto przejdzie do finału z pierwszej grupy? Sprawdź nasze przewidywania! • W sobotę obejrzymy próby finalistów

Eurowizja: Koniec prób technicznych półfinalistów

Dzisiejsze próby techniczne półfinalistów przyniosły parę niespodzianek. Australia ma na scenie ogromną konstrukcję ze schodami, a ku zadowoleniu wielu fanów, Sheldon Riley nie stara się aż tak bardzo emocjonować przy zdejmowaniu maski. Niestety, oczekiwania zawiodła Andromache z Cypru, której występ oceniany jest jako niewystarczający by zachwycić. Jej muszla, w której tańczy i śpiewa, jest imponujących rozmiarów, jednak mocno ją ogranicza. Cypr wrócił do spokojniejszych rytmów po tym, jak przez ostatnie lata wysyłał bardzo dynamiczne utwory. Andrea z Macedonii spodziewanie nie zebrała zbyt wielu pozytywnych opinii, gdyż w jej występie nic się nie dzieje. Świetnie wypadł za to Stefan, chłopak z gitarą pełen energii i z pięknym uśmiechem. Chociaż zepsuta scena trochę przysłania wizualizacje, Estończyk powinien być ze swojej próby zadowolony. WRS z Rumunii prezentuje skomplikowaną choreografię w której „każdy tańczy z każdym”, a on sam w trakcie występu traci część garderoby. Po Polsce zaśpiewała Vladana z Czarnogóry. Atrakcją tego występu ma być świecąca się suknia z wielkim kołem na plecach, gdzie wyświetlają się wizualizacje. Belgowie mają prosty występ, sporo tańca i wokal, który nie każdemu się podobał. Cornelia miała dziś ogromne problemy techniczne – za pierwszym razem nie działał mikrofon, za drugim wokalistka zdecydowała się przerwać występ. Czechy to największe zaskoczenie – bardzo imprezowy występ, sporo światła (powinno być nawet ostrzeżenie dla epileptyków) i, co ciekawe, Dominika dała radę wokalnie. Kolejne próby tych półfinalistów dopiero w środę, będą to już próby generalne.

Nasze przewidywania – Pierwszy półfinał

Kto awansuje do finału? Teoretycznie znając piosenki było to proste do przewidzenia, ale w momencie pokazania występów sprawa się komplikuje. Bukmacherzy typują, fani typują i te przewidywania nie zawsze się zgadzają. Nawet w naszej trzyosobowej redakcji Dziennika Eurowizyjnego pojawia się rozdźwięk. Wszyscy (Maja, Natalia, Maciej) jesteśmy pewni awansu Ukrainy, Grecji, Holandii, Bułgarii, Norwegii, Portugalii, Litwy. Maja dodatkowo stawia na Mołdawię, Łotwę i Islandię. Maciej na Armenię, Mołdawię i Austrię, a Natalia na Armenię, Albanię i Łotwę. Jak nasze przewidywania się sprawdzą i czy jeszcze coś się zmieni do półfinału? Czas pokaże – przed nami jeszcze próby generalne.

A co w sobotę?

W sobotę ostatnie próby techniczne finalistów. Rozpocznie o 10:00 Francja, następnie w kolejności Włochy (tym razem z Blanco), Wielka Brytania, Hiszpania i Niemcy. Próby potrwają po 20 minut na kraj. Później odbędą się konferencje prasowe z udziałem dziennikarzy. Zadawane będą pytania zarówno od osób przebywających w Centrum Prasowym jak i zdalnie. Zapisy wszystkich konferencji pojawiać się będą w ciągu dnia na platformie RAI. Relacje Dziennika Eurowizyjnego na żywo dostępne będą na grupie Facebook.

Próby – Dzień ósmy

🇮🇹 07. Próby techniczne tura 2 (4) + Konferencje prasowe
🇫🇷 10:00-10:20 Francja – próba
🇮🇹 10:25-10:45 Włochy – próba
🇬🇧 10:50-11:10 Wielka Brytania – próba
🇫🇷 11:10-11:30 Francja – Konferencja
🇪🇸 11:15-11:35 Hiszpania – próba
🇮🇹 11:35-11:55 Włochy – Konferencja
🇩🇪 11:40-12:00 Niemcy – próba
🇬🇧 12:00-12:20 Wielka Brytania – Konferencja
🇪🇸 12:25-12:45 Hiszpania – Konferencja
🇩🇪 12:50-13:10 Niemcy – Konferencja

Nasze relacje z Turynu wspierają CREATIVE POLAND i THEATERBAU oraz czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego! Jeżeli chcesz nas wesprzeć – wpadnij na Tipply! Serdecznie dziękujemy

fot. M. Błażewicz 2022

%d blogerów lubi to: