Eurowizja Junior: Szansa na Sukces powraca! • Wiemy, jak wyglądać będą Opening i Interval Acts w Turynie • Które miejsce Krystian zajął w OGAE Poll? • Mister Eurowizji 2022 wybrany • Dziś live na Instagramie! Nowy odcinek podcastu

Eurowizja Junior: Casting do preselekcji 14 maja

Telewizja Polska potwierdza organizację preselekcji „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022”, a pierwszy casting dla kandydatów odbędzie się 14 maja w godzinach 9-17. W castingu mogą wziąć udział dzieci w wieku 9-13 lat, a każdy kandydat powinien na przesłuchanie przygotować dwie piosenki. Podobnie jak w ostatnich latach, uczestnicy, którzy zakwalifikują się do programu wezmą udział w jednym z trzech odcinków. Z każdego odcinka do finału wejdzie najlepszy kandydat (wybrany przez jury). W finale (odcinku specjalnym) trzech pretendentów powalczy o tytuł reprezentanta Polski na Eurowizji Junior w Armenii. Casting do „Szansy na Sukces” odbędzie się w Warszawie, a regulamin przesłuchań znajdziecie TUTAJ. Będzie to już czwarta edycja preselekcji w tej formie. W 2019 roku zwyciężczyni SnS – Viki Gabor – wygrała Eurowizję Junior w Gliwicach, z kolei w ubiegłym roku Sara James dotarła do wysokiego, 2. miejsca w Paryżu. Kto pojedzie do Erewania w tym roku? Kandydatów upatruje się w najnowszej edycji „The Voice Kids”, która zakończyła się niedawno zwycięstwem Mateusza Krzykały z teamu Cleo (ESC 2014). Drugie miejsce zajęła Maja Cembrzyńska, a trzecie Alicja Górzyńska.

Eurowizja 2022: Co zobaczymy w Opening Acts i na pocztówkach?

Zwycięzcy głosowania widzów finału Eurowizji 2015 – włoskie trio Il Volo – wystąpią podczas Interval Act II półfinału Eurowizji 2022. Ignazio, Gianluca i Piero wygrali Sanremo 2015 i byli jednymi z faworytów ESC w Wiedniu – ostatecznie zajęli 3. miejsce. To drugi, po Diodato, były reprezentant Włoch, który pojawi się w Interval Acts w Turynie. Za występy w przerwach na głosowanie oraz w Opening Acts odpowiadać będzie Emanuele Cristofoli, tancerz i choreograf, który stał za specjalnym tribute-show dla Raffaelli Carry podczas tegorocznego Sanremo. W wywiadzie dla „La Stampa” zdradził, że tematem Opening Acts I półfinału będzie empatia i … planety, które pokazane będą za sprawą technologii VR. Otwarcie drugiego półfinału należeć będzie do jednego z prowadzących – Alessandro Cattelana, który w ironiczny sposób przedstawi włoską mentalność i stereotypy na temat tego narodu. W finale Opening Act zacznie się na Piazza San Carlo w Turynie. Gwiazdą finału ESC 2022 ma być Mika, który w Interval Acts zaśpiewa swój nowy singiel w ramach przygotowanej wiązanki hitów. Ogłoszono też wszystkie lokalizacje pocztówek przed występami. Ekipa RAI jeździła po całym kraju i nagrywała najpiękniejsze miejsca. Przed występem Krystiana pokazana będzie Scala dei Turchi, biały klif wapienny w pobliżu miejscowości Porto Empedocle na Sycylii. Inne pocztówki zawierać będą ujęcia z m.in. Perugii, Triestu, Neapolu, Piemontu, Wenecji, Trapani, Kalabrii, Rzymu czy Florencji. Włoską pocztówkę nagrano w Turynie.

Krystian Ochman na 7. miejscu w OGAE Poll

Zbliżamy się do końca zbierania punktów w OGAE Poll. Finlandia, Luksemburg i Irlandia dali 12 punktów Szwecji, a Rosja Serbii. Polska dostała 4 punkty z Helsinek, 5 punktów z Dublina, 1 punkt z Luksemburga i spodziewane zero od Rosjan. Pozostało już tylko jedno głosowanie – OGAE Ukraina, a zwycięzca wciąż nie jest znany! O tytuł lidera rywalizują Szwecja z Włochami – Cornelia ma 387 punktów, a Mahmood z Blanco 382. Trzecie miejsce zajmie Hiszpania, czwarte Holandia, a piąte Wielka Brytania. Krystian dostał 132 punkty i zajmie 7. miejsce (przegania nas Francja). W top10 także Norwegia, Albania i Austria. 12 krajów nie ma punktów – w tym cały Kaukaz, ale też Islandia, Izrael czy Słowenia. Wyniki śledzić można TUTAJ. Rezultaty Eurojury podane będą w piątek na Twitterze już od 8 rano, a zwycięzcę poznamy o 16:55. O wynikach zdecydowali jurorzy (150 osób związanych z selekcjami i Eurowizją z 47 krajów) oraz internauci – czytelnicy Eurovoix.com. Polska nie jest faworytem tego plebiscytu, patrząc po tym jak zdecydowana większość komisji nie przyznała nam miejsca w top10, ale sprawdzimy, jak „River” poradzi sobie w głosowaniu internautów.

Bilety na Eurowizję i EUROfansCLUB

Dziś ruszyła sprzedaż II puli biletów na wszystkie eventy Eurowizji 2022, a kolejni fani mogli zaopatrzyć się w wejściówki. Poza możliwością śledzenia show na żywo, goście w Turynie będą mogli skorzystać z bogatej oferty imprezowej. Powstało EUROfansCLUB, które organizować będzie eurowizyjne wydarzenia w Hiroshima Mon Amour Torino nieopodal Palaolimpico. Imprezy startują 9 maja – na początek wystąpi Senhit (San Marino 2021). We wtorek Keiino (Norwegia 2019) i The Roop (Litwa 2021), a w środę odbędzie się tam Wiwi Jam z udziałem eurowizyjnych gwiazd z tego roku. 12 maja zaplanowano London Calling Party, którego gościem będzie SuRie (Wielka Brytania 2018). 13 maja pora na Balkan Night z Bojaną Stamenov (Serbia 2015) i SunStroke Project (Mołdawia 2010 i 2017). W dniu finału Eurowizji odbędzie się Celebration Night, z występem Rosy Lopez (Hiszpania 2002) i Conchity (Austria 2015). Bilety do kupienia TUTAJ. EUROfansCLUB nie jest oficjalnym Euroclubem – przypomnę, że w tym roku Euroclub to sieć 10 różnych miejsc w Turynie, gdzie odbywać się będą imprezy dla akredytowanych i nie tylko.

Krystian Ochman Misterem Eurowizji 2022

Znamy Mistera Eurowizji 2022 – został nim nie kto inny jak … reprezentant Polski, Krystian Ochman, który w superfinale plebiscytu DE Awards pokonał Estończyka Stefana stosunkiem głosów 77% do 23%. Krystian urodził się 19 lipca 1999 roku i ma 22 lata. Na świat przyszedł w Melrose w stanie Massachusetts. Początkowo fascynował się sportem – chciał nawet zostać piłkarzem, ale rodzice namówili go by zacząć uczyć się gry na fortepianie i trąbce. W okresie licealnym wcielił się w rolę księcia w szkolnym przedstawieniu musicalowym „Kopciuszek”, a po okresie szkolnym podjął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2020 wziął udział w „The Voice of Poland”, a zwycięstwo dało mu szansę na nagranie płyty oraz sporą popularność. W 2021 zdobył nagrodę publiczności w Opolu, a w lutym 2022 wygrał preselekcje „Tu bije serce Europy”. Jest nominowany w dwóch kategoriach nagród „Fryderyki”, a ich rozdanie już w piątek w TVN o 20:00. Krystian to wokalista z rzeszą oddanych fanów, o których zawsze czule wspomina i którzy wspierają go na każdym kroku. Nie inaczej będzie na Eurowizji. Coraz więcej członków liczy też oficjalny fanklub wokalisty na Facebooku. Dziennik Eurowizyjny miał okazję przeprowadzić już trzy wywiady z Ochmanem – przed i po preselekcjach, a także niedawno w trakcie specjalnej konferencji prasowej TVP. Przypominamy te wywiady poniżej:

Dziś live na Instagramie! Posłuchaj finałowego podcastu

Dziś o 20:00 live na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego, gdzie będziecie mogli zadać pytania redaktorowi naczelnemu strony oraz połączyć się z nim by porozmawiać o Eurowizji i nie tylko! Dostępny jest też już ostatni w tym sezonie odcinek podcastu! W finałowym odcinku naszego podcastu rozmawiamy z Mieszkiem Czerniawskim – redaktorem naczelnym portalu eurowizja.org – o sztuce prowadzenia wywiadów z eurowizyjnymi artystami. Czy można przeprowadzić wywiad z pomocą Google Tłumacza? Który wywiad Mieszko wspomina najlepiej, a który… nie ukazał się na kanale redakcji? Jak w kontakcie z dziennikarzami wypada nasz tegoroczny reprezentant, Krystian Ochman? Mieszko dzieli się swoimi dziennikarskimi tajnikami, a Maja i Natalia nadstawiają uszu. W końcu maj zbliża się wielkimi krokami! Podcast dostępny na Spotify, Apple i Google Podcasts, a w piątek pojawi się na YouTube.

Źródło: TVP, Eurovision.tv, Eurovoix, EurofestivalNews, OGAE International, Euroclub.tv, TicketOne, Instagram, fot.: London Eurovision Party

%d blogerów lubi to: