Miss Eurowizji 2022 wybrana! Wygrywa Andromache • Nowe notowania – Czy Krystian Ochman wygra konkurs? • Bilety na Eurowizję znów w sprzedaży • Wyniki DE Awards

Krystian Ochman ma tylko 10% szans na porażkę w półfinale

Czechy, Litwa, Niemcy i Austria to kluby OGAE, które przekazały dziś swoje głosy w OGAE Poll 2022. Austriacy i Niemcy dali 12 punktów Włochom, a Czesi i Litwini Szwecji. Polska dostała 6 punktów od OGAE Germany i OGAE Czech Republic, natomiast Litwa i Austria nic nam nie dały. Walka o wygraną jest bardzo wyrównana – Włochy i Szwecja idą niemal łeb w łeb, natomiast pozostałe części czołówki już raczej nie ulegną zmianom. Trzecia będzie Hiszpania, czwarta Holandia, piąta Wielka Brytania, szósta Francja, a siódma Polska. Ochman ma 122 punkty i 26 punktów przewagi nad Norwegią. W Eurojury Polska znalazła się w top10 (ale nie w top3) w komisjach z Turcji i Hiszpanii, natomiast jury ze Szwecji i Szwajcarii nic nam nie dadzą.

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

  • 3% szans na wygraną ESC 2022, co daje 6. miejsce w rankingu
  • 12% szans na zajęcie miejsca w top3 (spadek o 1%) – 6. miejsce w notowaniu
  • 20% szans na zajęcie miejsca w top4, co daje 6. miejsce w notowaniu 
  • 29% szans na zajęcie miejsca w top5, co daje 6. miejsce w zestawieniu (spadek o 1 miejsce)
  • 55% szans na zajęcie miejsca w top10 – 6. miejsce w rankingu (awans o jedno miejsce)
  • 90% szans na awans do finału (wzrost o 2%) – 2. miejsce w rankingu
  • 13% szans na wygraną w półfinale (spadek o 3%) – 2. miejsce w rankingu
  • 10% szans na brak awansu (nowe zestawienie) co daje 17. miejsce w rankingu

(porównanie do 25 kwietnia)

Eurowizja 2022: Bilety znów w sprzedaży!

Nowa szansa na kupienie biletów na Eurowizję! Jutro (28 kwietnia) o 10:00 rusza druga tura sprzedaży, a wejściówki będą dostępne na wszystkie eventy (w tym finał na żywo). Nie wiemy ile biletów trafi do puli, ale pewne jest, że walka o nie będzie zacięta. Dystrybucją zajmuje się TicketOne i to tam znajdziecie wszystkie informacje w tym ceny. Koszt biletów będzie taki sam jak przy pierwszej puli. Przypomnę, że w tym roku nie ma miejsc stojących na płycie – wszystkie bilety są na miejsca siedzące, numerowane i imienne. Dostępne będą bilety na trybuny okalające płytę ze sceną i Green Roomem – im dalej od środka obiektu, tym taniej. Są też bilety z ograniczoną widocznością sceny lub takie, które w ogóle nie dają możliwości śledzenia tego co się dzieje, a jedynie słuchania występów na żywo. Jedyne miejsca na płycie należą do członków OGAE, którzy kupili specjalne pakiety na wszystkie eventy. Ich miejsca siedzące znajdują się pomiędzy sceną a Green Roomem (zaznaczone na mapie poniżej). Cennik biletów dostępnych w czwartkowej sprzedaży znajdziecie TUTAJ.

Seat map pokazujący miejsca dla OGAE – Fansale.it/Reddit

Nadal niskie wyniki oglądalności American Song Contest

🇺🇸 Po chwilowym wzroście, widownia American Song Contest znów spadła. Premierowy odcinek (pierwszy ćwierćfinał) z 21 marca obejrzało 2,9 mln widzów, natomiast kolejne rundy cieszyły się coraz niższym zainteresowaniem. Czwarty ćwierćfinał śledziło już tylko 1,44 mln, natomiast piąty 1,53 mln co jest jednak tylko lekką poprawą. Dziś podano wyniki dla pierwszego półfinału – znów tylko 1,44 mln zdecydowało się obserwować konkurs transmitowany przez NBC. Dało to 0,3% udziału w rynku, co uznać można za sporą porażkę NBC i projektu. Co będzie dalej? Nie wiadomo, ale być może widzów przyciągnie Michael Bolton, który jako reprezentant Connecticut wystąpi w drugim półfinale by powalczyć o start w wielkim finale. Przypomnę, że finał zapowiedziano na 9 maja, a weźmie w nim udział 10 uczestników. Zwycięzcę wybiorą jurorzy stanowi i widzowie. Warto przypomnieć, że amerykańska stacja Peacock pokaże Eurowizję 2022 dla swoich widzów – transmitować ma dwa półfinały i finał. Stany Zjednoczone to na razie jedyny kraj, który nie uczestniczy w Eurowizji, a planuje ją pokazać. 🇨🇦 Kanadyjska stacja OMNI, która transmitowała Eurowizję w 2019 i 2021 straciła prawa do programu co zbiegło się w czasie z informacją o powstaniu konkursu Eurovision Canada. Zapewne to nie OMNI będzie ten konkurs organizować. Być może Kanadyjczycy obejrzą Eurowizję 2022 za pośrednictwem stacji, która wkrótce ogłosi, że podejmie się przygotowania Eurovision Canada.

Andromache została Miss Eurowizji 2022!

Pora podsumować nasze wybory w plebiscycie DE Awards! W walce o tytuł najpiękniejszej uczestniczki preselekcji wygrała Szwedka Klara Hammastrom, która pokonała Polkę Darię stosunkiem głosów 54% do 46%. Co ciekawe, wykonawczyni „Run to the hills” wygrała też w kategorii „Najgorszego stroju podczas preselekcji” zdobywając 55% głosów w superfinale. Drugie miejsce zajęła litewska Lolita Zero (45%). Klara Hammatstrom ma 22 lata, pochodzi ze Sztokholmu, a zanim zajęła się muzyką brała udział w wyścigach konnych. W głosowaniu na najlepszy występ dodatkowy podczas preselekcji zwyciężyła Sara James, która w „Tu bije serce Europy” wykonała m.in. „Toy” Netty. To głosowanie odbyło się tylko na Facebooku, a Sara zgarnęła w nim aż 67% głosów. Drugie miejsce (15%) dostał duet Eva & Ewa, który wystąpił gościnnie w ramach jednego z półfinałów Melodifestivalen w Szwecji. Pora ogłosić też naszą nową Miss Eurowizji! Rok temu głosowanie wygrała Albina z Chorwacji, chociaż walka o ten tytuł z Efendi (Azerbejdżan) trwała bardzo długo i konieczna była specjalna druga tura. Tym razem wybór był prostszy – Miss Eurowizji 2022 zostaje Andromache, czyli reprezentantka Cypru. Wokalistka zdobyła w superfinale 60% głosów i pokonała Hiszpankę Chanel (40%). Andromache Dimitropoulou urodziła się w niemieckim mieście Siegen, ale pochodzi z Pyrgos w Grecji. Urodziny obchodzi 12 października i ma 26 lat. Gdy miała 10 lat, wraz z rodzicami przeprowadziła się z Niemiec na Peloponez do miejscowości Lechena. Po skończeniu nauki szkolnej studiowała filologię niemiecką w Atenach, a jednocześnie śpiewała w barach i klubach. W 2015 wystartowała w greckiej wersji „The Voice”, a dwa lata później wydała swój pierwszy singiel „To Feggari” z Panik Records. Do tej pory wydała osiem singli, z czego hitem i przełomowym momentem w jej karierze był utwór „Na’soun psema” z 2019 roku. Aktualnie na Instagramie trwa superfinał głosowania na Mistera Eurowizji – o ten tytuł rywalizują reprezentanci Estonii i Polski.

Koniecznie zobacz nasz najnowszy vlog z koncertu Dadi’ego Freyra! Video dostępne TUTAJ.

Źródło: OGAE International, Eurovoix, EurovisionWorld.com, Eurovision.tv, TicketOne, EurofestivalNews, Wikipedia, Facebook, Instagram, fot.: @andromache_dim

%d blogerów lubi to: