Eurowizja 2022 rozpoczyna się…za tydzień! Sprawdź najnowsze notowania Krystiana Ochmana i plan dnia prób polskiego reprezentanta • Nowy odcinek podcastu już dostępny

Krystian Ochman: Notowania i najnowsze rankingi

Próby techniczne do Eurowizji 2022 rozpoczynają się już za tydzień, a pierwsze delegacje dotrą do Turynu w dniach 28 i 29 kwietnia. Powoli kończą się przedkonkursowe plebiscyty. Wiemy, że zwycięzcą „Naszego Faworyta” Dziennika Eurowizyjnego jest Szwecja, natomiast głosowanie klubów INFE wygrała Hiszpania, czyli Chanel i „SloMo”. Łącznie wokalistka dostała 140 punktów i pokonała reprezentantów Włoch (127) oraz Szwecji (112). Polska zakończyła rywalizację na wysokim, szóstym miejscu z wynikiem 63 punktów. Krystiana Ochmana poza Chanel, Mahmoodem i Cornelią przegonili też S10 z Holandii oraz Ronela Hajati z Albanii. Tylko pięć państw nie otrzymało żadnych punktów w tym głosowaniu – są to Dania, Gruzja, Irlandia, Macedonia i Szwajcaria. Zakończyła się też niemiecka seria oceniająca utwory z Eurowizji. Najwyższą średnią uzyskał włoski utwór „Brividi” – 9,3. Drugie miejsce zajęła Holandia, a trzecie Wielka Brytania. W czołowej piątce znalazły się też Austria i Ukraina, a Ochman za wynik 7,2 punkty dostał 10. miejsce. Co ciekawe, ostatnią edycję „Songcheck” z 2019 także wygrał Mahmood (wtedy za „Soldi”). A jak nam idzie w Eurojury? Trochę lepiej! W ostatnich czterech głosowaniach, w aż trzech znaleźliśmy się w top10 (ale nie w top3) – w Luksemburgu, na Malcie i Łotwie. Bez punktów pozostawiła nas komisja litewska. Nowy zestaw punktów klubów OGAE nie jest dla nas szczęśliwy – Islandia i Andora nie dały nam punktów. Doszło jednak do zmiany lidera klasyfikacji generalnej – teraz prowadzi Szwecja, jednym punktem przeganiając Włochy. Trzecia nadal jest Hiszpania. Ochman utrzymuje się na 6. pozycji z 87 punktami, ale różnica punktowa do Holandii jest już spora (33 punkty).

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

  • 2% szans na wygraną ESC 2022 (spadek o 1%), co daje 6. miejsce w rankingu
  • 13% szans na zajęcie miejsca w top3 (spadek o 1%) – 6. miejsce w notowaniu
  • 20% szans na zajęcie miejsca w top4 (spadek o 2%), co daje 6. miejsce w notowaniu (spadek o jedno miejsce)
  • 29% szans na zajęcie miejsca w top5, co daje 6. miejsce w zestawieniu
  • 54% szans na zajęcie miejsca w top10 (wzrost o 1%) – 5. miejsce w rankingu
  • 88% szans na awans do finału – 2. miejsce w rankingu
  • 16% szans na wygraną w półfinale – 2. miejsce w rankingu

(porównanie do 22 kwietnia)

Plan dnia Krystiana Ochmana – 3 maja

Jak wyglądać będzie pierwszy dzień ćwiczeń Krystiana Ochmana w PalaOlimpico? Pierwsza próba techniczna Polski odbędzie się 3 maja (wtorek), który w naszym kraju jest świętem narodowym, ale dla reprezentanta Polski nie oznacza to odpoczynku. Około 12:20 shuttle busy przewiozą ekipę TVP do PalaOlimpico, gdzie odbędzie się krótki briefing dotyczący zasad bezpieczeństwa w obiekcie. Od 12:50 do 13:20 zaplanowano próby odsłuchów, a od 13:25 Krystian będzie już przebywał za kulisami sceny. Pierwsza próba techniczna potrwa 30 minut i rozpocznie się o 13:40. Wokalista będzie mógł wykonać swoje „River” 3-4 razy, a ostatnia próba zawsze wykonywana jest przy pełnym wykorzystaniu planowanych efektów (np. pirotechnicznych). Od 14:20 ekipa Telewizji Polskiej, w tym reżyserzy występu udadzą się do pomieszczenia zwanego „Viewing Room”. Tam obejrzą dokładnie zapis nagrań z próby, wybiorą które ujęcia są do poprawy i ustalą co zmienić przed drugą próbą techniczną. Aż 35 minut zaplanowano na nagrywanie materiał na social media, w tym głównie na TikToka, bo to tam pojawiać się ma większość contentu. O 15:40 poprzez platformę Press Centre Online transmitowany będzie Meet & Greet z Krystianem – reprezentant odpowie na parę pytań i podzieli się z dziennikarzami swoimi pierwszymi wrażeniami. O 16:15 polska ekipa ma konsultacje dot. stylizacji fryzur i make-up’u, a o 16:45 na 20 minut zabierze ich telewizja RAI, która zrealizuje swoje materiały. Podobnie jak to ma miejsce w ostatnich latach, wykonawcy są proszeni, by już na pierwszą próbę pojawić się w pełnym stroju scenicznym.

Plan dnia Krystiana Ochmana – 6 maja

Po raz drugi Krystian pojawi się w PalaOlimpico 6 maja (piątek). Do areny przyjedzie około 12:30, a już o 13:15 znajdzie się za kulisami by swoją próbę zacząć o 13:30. Tym razem ćwiczenia potrwają tylko 20 minut, ale być może znów uda się wykonać utwór co najmniej trzykrotnie. Próba będzie obserwowana przez dziennikarzy na trzy sposoby – bezpośrednio w Arenie, z Centrum Prasowego na ekranach lub z Internetowego Centrum Prasowego. Dziennik Eurowizyjny będzie tę próbę relacjonował z turyńskiego Press Centre tak, byście mogli usłyszeć reakcje prasy z innych krajów. O 14:00 znów ekipa TVP będzie miała 20 minut na analizę zapisu występu w Viewing Roomie, a na 14:40 zaplanowano 20-minutową konferencję prasową, z udziałem teamu Telewizji Polskiej i dziennikarzy, którzy będą mogli pytania zadawać na żywo lub przez platformę internetową. O ile na pierwszej próbie Krystian ma obowiązek mieć tylko sceniczny strój, tak przy drugim podejściu musi być już też w pełni wystylizowany i umalowany. Po serii dwóch prób technicznych Polakowi zostaną już tylko próby generalne. Dwa odbędą się 11 maja – będzie to próba prasowa i próba jurorska. 12 maja planowane jest Family Show (III i ostatnia próba), a o 21:00 transmisja konkursu na żywo.

Nowy odcinek podcastu Dziennika Eurowizyjnego

To już przedostatni epizod podcastowy w tym sezonie! Natalia Kowalczyk i Maja Wojcieszek przeanalizują najpiękniejsze i najciekawsze kreacje eurowizyjne z ostatnich lat! Podcast dostępny jest na Spotify, Apple i Google Podcasts.

Źródło: Eurovision.tv, Eurovoix, OGAE International, ESCtoday.com, fot.: FIFA

%d blogerów lubi to: