Gwiazdy Eurowizji podczas koncertu-maratonu Save Ukraine #StopWar • Kto wystąpi podczas imprez eurowizyjnych w Tel Awiwie, Londynie i Amsterdamie? • Eurowizja Junior tematem nowego podcastu

Save Ukraine: Plejada gwiazd wspiera Ukraińców

🇺🇦 Już w niedzielę wielki, ogólnoeuropejski koncert „Save Ukraine – #StopWar” organizowany przez szereg ukraińskich nadawców telewizyjnych przy bardzo dużym wsparciu Telewizji Polskiej. Widowisko, nazywane koncertowym maratonem będzie organizowane zarówno na żywo w Warszawie jak i zdalnie poprzez różnego rodzaju materiały video nadesłane przez wielu wykonawców z całej Europy. Dodatkowo koncert połączony będzie z manifestacjami poparcia dla Ukrainy, które o tej porze odbędą się w wielu europejskich miastach, w tym w stolicy Polski. Międzynarodowy koncert charytatywny ma potrwać dwie godziny i dostępny będzie zarówno na kanałach telewizji ukraińskich jak i na TVP oraz w wielu innych krajach w tym w Estonii, Gruzji, na Litwie, w Słowenii czy Albanii. Pojawi się plejada gwiazd, w tym wiele eurowizyjnych akcentów m.in. Salvador Sobral (Portugalia 2017), Alina Pash (zwyciężczyni Rejected Song Contest 2022), Kadnay (finaliści selekcji Ukrainy), Beissoul & Einius (Interval Act jednego z półfinałów ubiegłorocznych selekcji litewskich), Brainstorm (Łotwa 2000), Ruslana (Ukraina 2004), Jamala (Ukraina 2016), Netta (Izrael 2018), The Hardkiss (selekcje ukraińskie), Go_A (Ukraina 2021), Monatik (Opening Act ESC 2017), a także Imagine Dragons, Fatboy Slim czy Craig David. Koncert po stronie ukraińskiej poprowadzą Timur Miroshnichenko (prowadzący JESC 2009 i 2012 oraz ESC 2017) oraz Masha Efrosinina (prowadząca ESC 2005). Transmisja 27 marca od 17:30 czasu polskiego w TVP1.

Manifestujemy solidarność z Ukrainą

🇺🇦 Celem dwugodzinnej transmisji jest okazanie poparcia Ukraińcom, a wielu artystów, działaczy społecznych, liderów opinii, sportowców i wolontariuszy zaangażowanych jest w całe przedsięwzięcie. Organizatorzy liczą nie tylko na rzesze widzów przed telewizorami, ale też w specjalnych strefach w centrach europejskich miast, gdzie będzie można śledzić to wydarzenie. Zarówno w tych strefach jak i wirtualnie zbierane będą środki na rozwiązanie problemów humanitarnych spowodowanych wojną. Zagraniczne media porównują tę akcję do słynnego występu Bruce’a Spingsteena we Wschodnim Berlinie. „Save Ukraine – #StopWar” to projekt, który ma dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie, aby pomóc Ukraińcom przeżyć wojnę i ją wygrać. To do tej pory największe tego typu medialne od rozpoczęcia rosyjskiej agresji. Wcześniej poszczególne kraje samodzielnie organizowały koncerty mające popierać Ukrainę i zachęcać do zbiórki funduszy. Tego typu wydarzenia odbyły się już m.in. w Gruzji, na Łotwie, w Estonii, Niemczech, a dwa zorganizowano w Polsce (przez TVP i TVN). 29 marca odbędzie się wielki koncert w Wielkiej Brytanii, a udział weźmie m.in. Ed Sheeran. Bilety są już wyprzedane.

Imprezy eurowizyjne: Izrael wraca do gry

🇮🇱 Ponad 20 reprezentantów z Eurowizji 2022 ma wystąpić w Israel Calling, koncercie promocyjnym, który odbędzie się 7 kwietnia w Tel-Awiwie. Zaproszeni uczestnicy pojadą do Izraela aż na cztery dni by brać udział w różnych inicjatywach i przede wszystkim integrować się. Poza Krystianem Ochmanem z Polski do Tel-Awiwu pojadą też na pewno reprezentanci Albanii, Estonii, Niemiec, Czarnogóry, Malty i Rumunii. Event organizowany jest przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Turystyki i Ministerstwem Jerozolimy i Dziedzictwa oraz władz miasta Tel-Awiw. Producentką jest Tali Eshkoli, która wcześniej pracowała przy takich widowiskach jak Eurowizja 2019 i Miss Universe. Poprzednie edycje „Israel Calling” były wielkim sukcesem i cieszyły się sporym uznaniem artystów, delegacji i fanów. Poza promowaniem samych reprezentantów i Eurowizji event miał też reklamować Izrael, co dało temu państwu szeroką ekspozycję w mediach w całej Europie. „Po dwóch trudnych latach nadszedł czas, by wrócić do zdrowia psychicznego, cieszyć się organizacją międzynarodowych wydarzeń i ożywić turystykę w Izraelu” – mówi Minister Turystyki Yoel Rezbozov. Krystian Ochman i pozostali reprezentanci odwiedzą nie tylko Tel-Awiw, ale też Jerozolimę. Cały projekt potrwa od 4 do 8 kwietnia.

Londyn i Amsterdam zbierają stawkę koncertów

🇬🇧 Do swojej imprezy eurowizyjnej przygotowuje się też Londyn. Już teraz wiemy, że podczas London Eurovision Party wystąpią reprezentanci z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Niemiec, Irlandii, Łotwy, Litwy, Malty, Czarnogóry, Macedonii, Norwegii, Polski, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Koncert organizowany będzie 4 kwietnia, a prowadzącymi będą SuRie i Paddy O’Connell. Łącznie pięć eventów promocyjnych odbędzie się przed sezonem eurowizyjnym – zacznie Barcelona, później pora na Londyn, Tel-Awiw, Amsterdam oraz Madryt. 🇳🇱 Imponująco prezentuje się stawka amsterdamskiego „Eurovision in Concert”. Już teraz wiemy, że zaśpiewają wykonawcy z Albanii, Belgii, Irlandii, Bułgarii, Holandii, Polski, Litwy, Malty, Chorwacji, Finlandii, Hiszpanii, Rumunii, San Marino, Czech, Łotwy, Czarnogóry, Wielkiej Brytanii, Estonii, Austrii, Niemiec, Islandii, Norwegii i Armenii, a lista z pewnością nie jest jeszcze zamknięta. Sporo jest jednak artystów, którzy „obskoczą” co najmniej 4 imprezy, ale są też tacy, których na razie nie ma nigdzie, m.in. reprezentanci Słowenii, Włoch, Grecji, Danii czy Francji.

Nowy odcinek podcastu Dziennika Eurowizyjnego

Do sieci trafił już 10. odcinek podcastu Dziennika Eurowizyjnego. W najnowszym odcinku rozpoczynamy dwuczęściową serię wspomnień dotyczących Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach podczas której Natalia Kowalczyk i Maja Wojcieszek były wolontariuszkami. Eurowizja Junior okazała się dla dziewczyn nie tylko początkiem wielu wspólnych, pięknych przygód, ale również szeregiem wyzwań i zwrotów akcji. Co zrobić, gdy artysta mdleje na scenie? Dlaczego Melani Garcia zamiast jechać na nagranie pocztówki, jechała do centrum handlowego? I dlaczego warto zostać wolontariuszem na Eurowizji (no właśnie, czy warto?)? Pierwsza część juniorowych historii dostępna poniżej (player Spotify), a także na Apple i Google Podcasts. W piątek rano pojawi się też na YouTube

Tylko do piątku do końca dnia trwa konkurs w którym czytelnicy mogą typować kolejność startową półfinałów Eurowizji 2022! O tym, jak wziąć udział w zabawie przeczytać możecie TUTAJ.

źródło: Save Ukraine, BBC, 1+1, EuroMix, Eurovoix, London Eurovision Party, Eurovision in Concert, fot.: @ruslana.lyzhychko

%d blogerów lubi to: