Eurowizja Junior 2021: Kim są uczestnicy? • Część 1

Portal JuniorEurovision.tv przygotował wiele ciekawostek na temat uczestników Eurowizji Junior 2021! Pora poznać niektóre z nich! Wszystkie piosenki dostępne są TUTAJ.

Anna Gjebrea z Albanii 🇦🇱 ma 12 lat i uwielbia śledzić międzynarodowe konkursy muzyczne takie jak Eurowizję Junior, ale też różne wersje programów „X Factor” czy „The Voice”. W deszczowe dni lubi oglądać filmy z mamą, jej ulubionym bohaterem jest Spiderman, a na pytanie o najmniej lubiane warzywo odpowiada – „kalafior”. Piosenkę „Stand by you” („Będę przy Tobie”) napisali dla niej albańscy i amerykańscy twórcy, a ona sama także wpisana jest na listę autorów – pracowała przy albańsko-angielskim tekście.

Malena pochodzi ze stolicy Armenii 🇦🇲, Erywania, a poza śpiewaniem zajmuje się też grą na wiolonczeli. Swoją walkę o JESC rozpoczęła już w 2018 roku, gdy uczestniczyła w preselekcjach narodowych. Wystąpiła tam pod swoim prawdziwym imieniem Apri, a zaśpiewała „Par”. Nie weszła jednak do finału – w półfinale zajęła 8. miejsce na 11 startujących. Wśród autorów utworu „Qami Qami” („Wiatr”) są m.in. producent tokionine oraz szef delegacji Armenii – David Tserunyan.

Sona Azizova 🇦🇿 to podróżniczka – mieszkała już w Serbii czy w Rumunii. Jej hobby są gra na pianinie, gimnastyka i … wytłaczaniu miedzi. W domu, w Azerbejdżanie, ma pudelka o imieniu Choco. Gdyby miała supermoc, chciałaby móc podróżować w czasie. Azersko-angielską balladę „One Of Those Days” („Jeden z tych dni”) przygotowali dla niej muzycy i autorzy ze Szwecji oraz Azerbejdżanu. Ona sama pracowała przy tekście. To jedna z tych uczestniczek, które mają za sobą udział w „The Voice” – w swojej edycji zajęła 2. miejsce.

Duet Denislavy i Martina pochodzi z miasta Dobrycz w Bułgarii 🇧🇬 i działa razem od 4 lat. 12-letnia Deni to miłośniczka zwierząt – ma psa Riko i kota Theo. Martin także kocha zwierzęta (ma w domu kota o imieniu Marcy), a poza tym uwielbia też książki. Ich ballada „Voice of Love” („Głos miłości”) to wspólna praca macedońsko-bułgarskich artystów, w tym uczestnika Eurowizji 2021 – Vasila Garvanlieva. Duet uczestniczył już w wielu festiwalach muzycznych, ale JESC będzie tym największym.

Francuz Enzo 🇫🇷 to wieloletni fan Eurowizji, ogląda ją odkąd sięga pamięcią. Kocha podróże, ale jego pasją są występy. Co ciekawe, sam pisze, edytuje i produkuje swoje nagrania video, które oglądają tysiące widzów w Internecie. Gdyby mógł być przez jeden dzień niewidzialny wykorzystałby tę moc by wślizgnąć się na jakiś wielki koncert. Piosenkę „Tic Tac” po francusku przygotowali dla niego Alban Lico i Lea Ivanne. Będzie to pierwszy od 2018 roku chłopiec mający okazję reprezentować kraj gospodarzy na Eurowizji Junior. W latach 2019-2020 zaszczyt ten przypadał dziewczętom.

Niko Kajaia urodził się w stolicy Gruzji 🇬🇪 – Tbilisi – gdzie wolny czas spędza ucząc się sztuki rzeźbienia, ćwicząc śpiew i oglądając kreskówki. Wśród pięciu spraw, które dają mu szczęścia wymienia Mario Lego, M&M’sy, YouTube, przyjaciele i występowanie. W domu ma chomika o imieniu Miki. Teraz ma 10 lat, a za dekadę widzi się w roli słynnego pop gwiazdora lub…prezydenta Gruzji. Jego ulubionym superbohaterem jest Naruto. Za piosenką wykonywaną w trzech językach stoi Giorgi Kukhainidze. „Let’s Count The Smiles” („Policz uśmiechy”) Niko śpiewa głównie po gruzińsku, ale też po angielsku i francusku.

12-letnia Pauline z Koblencji w Nadrenii-Palatynacie 🇩🇪 to utalentowana perkusistka, pianistka i piosenkarka. Poza występowaniem, swoją przyszłość wiąże z edukacją – chciałaby uczyć muzyki. Jej piosenka to „Imagine Us” („Wyobraź sobie nas”) którą napisali niemieccy twórcy. Utwór zaśpiewa po niemiecku i angielsku. A jak wyobraża sobie dobrego przyjaciela? Musi być miły, pomocny, zaufany i szczery, a także wyrozumiały. W wolnym czasie Pauline chętnie zajmuje się robótkami ręcznymi oraz rysowaniem.

Maiu Levi Lawlor pochodzi z Irlandii 🇮🇪, nadmorskiej wioski w hrabstwie Wicklow określanym jako „ogród Irlandii”. Uwielbia teatr, koszykówkę i granie na pianinie, a najbardziej śmieszą go…jego dziadkowie próbujący obsługiwać połączenia na Zoom-ie. W domu ma psa o imieniu Casper. W swojej karierze miał jużokazję występować w castingach do brytyjskiego „Mam talent” oraz w talk-show „Late Late Toy Show”. Piosenkę na JESC napisali dla niego irlandzko-maltańscy muzycy. Tytuł to „Saor” co po irlandzku znaczy „Wolny”, natomiast angielska wersja tytułu to „Disappear” („Znikać”).

Elisabetta Lizza 🇮🇹 pochodzi z Ardo, małego miasta w prowincji Brescia znanej jako „Franciacorta” czyli „Mała Francja”. Trzy lata spędziła wstępując w musicalach i lokalnych konkursach wokalnych. Poza śpiewaniem uwielbia też tańczyć, grać na pianinie oraz jeść włoskie specjały. Wśród swoich ulubionych artystów wymienia Sama Smitha, Bruno Marsa i … formację Maneskin. Piosenka „Specchio (Mirror On The Wall)” („Lustro na ścianie”) wykonana jest niemal w całości po włosku, ale zawiera też frazę po angielsku. Napisali ją włoscy twórcy.

Maltański duet Ike & Kayi 🇲🇹 obecny jest na lokalnym rynku muzycznym od 2 lat. Występowali w „Mam Talent”, pojawili się też w teledysku francuskiego wokalisty Keen’V. Kaya miała okazję wygrać SanRemo Junior w swojej kategorii wiekowej. Angielski utwór „My Home” („Mój Dom”) napisali Maltańczycy, w tym Cyprian Cassar, który stoi też w tym roku za utworem z Irlandii. Utwór łączy w sobie pop i rap.

Głosuj na swoich faworytów w plebiscycie „Nasz Faworyt JESC 2021”! Wszystkie utwory i playlisty znajdziesz TUTAJ, a głosowanie dostępne jest poniżej!

Zdj. M. Błażewicz, 2021

1 komentarz

  1. Logowanie jest ewidentnie yeti yeti yeti od utwór z nim być może w imię twoi starzy robili to możliwe, w tym poinformować, ale i tak się nie jest źle 🙂 pozdrawiam Maria, że w pracy jestem ale to możliwe, a także w domu dzisiaj czy mnie zrozumiałe, że w którym miejscu napisałam że to możliwe jest źle się z tym w którym można się zabić, a także w imię twoi starzy może nie tylko dla tego że się starał o tym że to był gdzieś na mieście i tak nie tylko ja jeszcze t. pl. pr i marketingu internetowego aktywnego nie tylko wielokrotnie w ciągu dnia i będę się kończy pa pa pa :-* a ją się kończy, w tym w którym mowa, że będę milcząca dzisiaj czas wszystko co robisz kochanie moje słodkie, w trakcie którego można się z tym poinformować państwa do zapoznania na to że będę miał z tym, ale t tam w którym miejscu napisałam do odwiedzenia strony internetowej. pr

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: