Cztery wokalistki walczą o tytuł „Wymarzonej Reprezentantki” • Znamy logo Eurowizji Junior • Gdzie odbędzie się Eurowizja 2022?

Zakończyło się głosowanie w superfinale plebiscytu „Wymarzony Reprezentant Polski na Eurowizji 2022” 🇵🇱, a o ten tytuł walczą cztery popularne wokalistki: Doda, Sanah, Roksana Węgiel i Sylwia Grzeszczak, które zajęły najwyższe miejsce w głosowaniu finałowym na Facebooku. Teraz o ich losie decydowali użytkownicy Instagrama, a każdy profil mógł oddać tylko jeden głos. Pełne wyniki przedstawione zostaną jutro. Z tej czwórki tylko Roksana Węgiel jeszcze nigdy nie wygrała plebiscytu. Doda triumfowała w edycji na rok 2015, Sylwia Grzeszczak w latach 2016-2017, a Sanah w 2021. Co ciekawe, od plebiscytu na rok 2015 Doda aż cztery razy znalazła się w top3, podobny wynik osiągnęła Sylwia Grzeszczak. Sanah zadebiutowała dopiero rok temu, wygrywając, zresztą w tym samym plebiscycie Roksana wywalczyła 3. miejsce. Chociaż Doda, Sanah i Sylwia mają na koncie już zwycięstwa w naszym głosowaniu, to tylko Roksana Węgiel ma doświadczenie eurowizyjne i oczywiście zwycięstwo podczas JESC 2018 w Mińsku. Kogo wybiorą więc internauci i czy ten wynik będzie mieć przełożenie na działania Telewizji Polskiej? Czas pokaże! Jednocześnie warto przedstawić wyniki finałowej rundy dla miejsc 5-10.:

  • 5. Lanberry 706 punktów
  • 6. Krystian Ochman 704 punkty
  • 7. Alicja Szemplińska 698 punktów
  • 8. Carla Fernandes 627 punktów
  • 9. Dawid Podsiadło 598 punktów
  • 10. Daria Zawiałow 582 punkty

🇫🇷 Wieża Eiffla jako choinka – Francuzi pokazali logo

Francuzi w końcu oficjalnie ogłosili slogan Eurowizji Junior 2021 oraz logo, które wywołało wśród fanów dyskusję o tym, czy symbolem konkursu będzie w tym roku Wieża Eiffla czy…choinka. Najpewniej nastąpiła tu fuzja i mamy dzięki temu świetliste logo kojarzone zarówno z najważniejszą atrakcją Paryża jak i element świąteczny, bo w końcu JESC 2021 odbywa się wyjątkowo późno – finał dopiero 19 grudnia. Organizatorzy tłumaczą, że inspirowali się zarówno świętami Bożego Narodzenia jak i Paryżem oraz wyobraźnią. Logo ma też odnosić się do rakiety, która symbolizuje drogę do gwiazd. Wieża Eiffla już nie po raz pierwszy ma związki z Eurowizją. W ostatnim czasie chętnie wykorzystuje się ją w wizualizacjach, np. do występu i teledysku Almy (ESC 2017) czy Valentiny (JESC 2020). To na jednym z poziomów wieży Eiffla stał Tom Leeb, niedoszły reprezentant Francji na ESC 2020 nagrywając swoją oficjalną prezentację do utworu „Best of me”. W jaki jeszcze sposób słynna wieża będzie widoczna podczas Eurowizji Junior na wyspie Seguin? Zobaczymy w grudniu! Dodać należy, że obiekt jest widoczny ze szczytu kopca stworzonego na dachu hali, gdzie odbędzie się Eurowizja.

🇮🇹 Eurowizja 2022 na północy Włoch

Już tylko pięć miast walczy o możliwość organizacji Eurowizji 2022. Telewizja RAI poinformowała, że do trzeciego i finałowego etapu negocjacji weszły Bolonia (Unipol Arena i Fiera di Bologna), Mediolan (Mediolanum Forum i Palazzo delle Scintille), Pesaro (Vitrifrigo Arena), Rimini (Rimini Fiera) oraz Turyn (Pala Alpitour) co oznacza, że wyeliminowano Acireale, Alessandrię, Genuę, Palazzolo Acreide, Sanremo i stolicę Włoch – Rzym. Teraz przedstawiciele telewizji RAI będą odwiedzać poszczególne miejscowości, by sprawdzić, czy oferta opisana w bid bookach zgadza się ze stanem faktycznym. Końcowa decyzja o tym gdzie odbędzie się Eurowizja 2022 powinna zapaść na przełomie sierpnia i września, więc już całkiem niedługo. Spośród pięciu miast nadal największe szanse mają Bolonia, Turyn i Mediolan, aczkolwiek jak widać Pesaro i Rimini także nadal się liczą, skoro zaszły tak daleko. Wszystkie miasta nadal kandydujące znajdują się w północnej części Włoch, z czego trzy – Bolonia, Pesaro i Rimini – położone są w niedalekiej odległości od siebie.

Źródło: Dziennik Eurowizyjny, Facebook, JuniorEurovision.tv, Wiwibloggs, Eurovoix, fot.: EBU/France 2

%d blogerów lubi to: