Eurowizja Junior: Czekamy na finał! • Melodi Grand Prix rozbudowane w Norwegii • Czy Sanremo odbędzie się w marcu?

Już tylko 9 dni pozostało do finału Eurowizji Junior 2020 🇵🇱, a przed nami sporo atrakcji związanych z konkursem. Już 22 listopada wspólne oglądanie konkursu z 2019 roku wraz ze specjalnie przygotowanymi reakcjami tegorocznych kandydatów do Grand Prix. „Junior Eurovision Watch Party” dostępne będzie w niedzielę od 17:00 na oficjalnym kanale YouTube. Dzień później, tj. 23 listopada o 16:00 na kanale YouTube transmisja Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2020 na żywo ze studia w Warszawie. Program będzie później pokazany także w TVP1 od 17:20 z komentarzem Artura Orzecha. Od wtorku do piątku na stronie JuniorEurovision.tv znajdziemy materiały zakulisowe z nagrań występów – dowiemy się jak wyglądać będą prezentacje sceniczne poszczególnych wykonawców. W piątek 27 listopada wieczorem opublikowane będą 1-minutowe telewizyjne nagrania występów i ruszy głosowanie online w pierwszej turze. W sobotę 28 listopada o 17:00 jurorzy obejrzą zapis finału i ocenią 12 piosenek, a w niedzielę 29 listopada od 17:00 konkurs zobaczą widzowie i wtedy też ponownie ruszy głosowanie online. To oczywiście nie koniec, bo na 27 listopada zapowiedziano konferencję prasową EBU/TVP, a 28 listopada odbędzie się konferencja ze wszystkimi wokalistami. Telewizja Polska z pewnością pokazywać będzie też mnóstwo reportaży i reklam dotyczących konkursu, zresztą już teraz można natrafić na zwiastuny finału czy apele, by głosować na Alicję Tracz. Od poniedziałku codzienne materiały o JESC 2020 oglądać będzie można w „Pytanie na Śniadanie”. Polska reprezentantka w sobotę wieczorem wystąpi natomiast jako gość specjalny „The Voice of Poland”. Finał Eurowizji Junior 2020 będzie w naszym kraju dostępny nie tylko na TVP1 i TVP Polonia, ale też (podobnie jak rok temu) na TVP Wilno.

Dziennik Eurowizyjny będzie przez cały tydzień informował na bieżąco o wszystkim, co dotyczy Eurowizji Junior i ostatnich przygotowań przed finałem. Dziś o 21:00 koniec głosowania internautów w plebiscycie „Nasz Faworyt JESC 2020”. Kto jeszcze nie oddał swoich głosów, może to zrobić TUTAJ. Wyniki plebiscytu zaprezentowane zostaną w przyszłym tygodniu. Planowanych jest też kilka dodatkowych niespodzianek, o których dowiecie się wkrótce! Śledźcie nie tylko stronę Dziennik-Eurowizyjny.pl, ale też grupę Facebook oraz profil Instagram by być na bieżąco i niczego nie przegapić!

🇳🇴 Melodi Grand Prix 2021: 26 kandydatów do Rotterdamu

Znamy kolejne szczegóły preselekcji norweskich 2021. Łącznie w rundach półfinałowych wystartuje 26 wykonawców, którzy powalczą o 6 wolnych miejsc w wielkim finale. Pozostałe 6 miejsc zajmą artyści nominowani do udziału przez NRK, nie będą oni musieli rywalizować w półfinałach. Organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę automatycznych finalistów z pięciu do sześciu, tym samym zwiększą też liczbę kandydatów awansujących z półfinałów poprzez przygotowanie 5 rund oraz specjalnego pojedynku dogrywkowego. Kolejną zmianą jest podział wykonawców na półfinały – w 2020 zrobiono to regionalnie, teraz nie będzie już takiej zasady. W każdym półfinale uczestniczyć będzie czterech kandydatów – stoczą ze sobą bój w duelach, a potem finalista wybrany zostanie poprzez finałowy pojedynek. Podobnie jak ostatnio, nazwiska poszczególnych półfinalistów prezentowane będą w każdy poniedziałek przed sobotnim półfinałem. W ramach półfinałów wystąpią też wykonawcy, którzy mają już zagwarantowane miejsce w finale – pojawią się jako goście specjalni, by premierowo zaśpiewać swój utwór. MGP 2021 rusza 16 stycznia, każda kolejna runda odbywać się będzie w sobotę aż do finału 20 lutego.

🇮🇹 Sanremo 2021 kontra lockdown

Ostatnio pojawiły się plotki, jakoby Sanremo 2021 miało być ponownie przesunięte, co oznaczałoby, że festiwal nie wyłoniłby wykonawcy i piosenki na Eurowizję w Rotterdamie. Doniesienia zdementował Claudio Fasulo z RAI, podając, że na ten moment festiwal planowany jest na 2-6 marca. Prośbę o przesunięcie wydarzenia wniosły władze miasta Sanremo, które chcą by festiwal odbył się w momencie, gdy sklepy i restauracje będą otwarte. Chodzi o benefity dla lokalnej gospodarki i turystyki. Co stanie się, jeśli Sanremo faktycznie będzie przeniesione na kwiecień? Oczywiście artyści nadal będą mogli uczestniczyć w Eurowizji 2021, jednak decyzję o tym, kto zostanie reprezentantem nadawca RAI musiałby podjąć samodzielnie bez znajomości końcowych wyników. Oczywiście wielu fanów ma nadzieję, że może dojść do automatycznej nominacji dla Diodato, który wygrał Sanremo 2020. „Niemal codziennie pojawiają się pogłoski o terminie Sanremo i rozumiemy, że ten temat jest w centrum uwagi. Na ten moment nic się nie zmienia” – mówi Fasulo. Uczestników kategorii „Campioni” Sanremo 2021 poznamy 17 grudnia.

Aktualny terminarz sezonu preselekcyjnego 2021 znajdziecie TUTAJ.

Ruszyły zgłoszenia do listopadowej edycji HOLFESTIVALEN!

Szczegóły znajdziecie na specjalnej grupie Facebookowej TUTAJ.

Źródło: TVP, JuniorEurovision.tv, Eurovoix, Instagram, inf. własne, fot.: TVP/EBU

%d blogerów lubi to: