EUROWIZJA JUNIOR 2020: NASZ FAWORYT – Głosuj już teraz! • Wszystkie piosenki JESC 2020 w jednym miejscu

Wraz z premierą oficjalnej składanki piosenek Eurowizji Junior 2020 ruszamy z plebiscytem „Nasz Faworyt JESC 2020”, który w tym roku wyglądać będzie nieco inaczej. Zwycięzcę wybierzemy poprzez głosowanie internetowe (dostępne poniżej) oraz głosy jurorów europejskich. W skład każdej z dwunastu komisji krajowych weszły trzy osoby reprezentujące dane państwo (fani Eurowizji, YouTuberzy itp.). Ich eurowizyjne rankingi zostaną zsumowane tak, by powstała punktacja (zgodnie z obowiązującym formatem konkursu). Głosy jurorów przedstawione będą jako punkty od 1 do 12 i stanowią 50% wyników. Druga połowa to głosy internautów, którzy będą mogli w ten sposób wspierać 3 kraje. Głosowanie internetowe dostępne jest poprzez formularz (po zalogowaniu do konta Google) poniżej i czynne będzie do 20 listopada do godziny 21:00. Z jednego e-maila (konta) głosować można tylko jeden raz. Wyniki zaprezentowane zostaną w formie specjalnej prezentacji na YouTube najpóźniej 27 listopada. W plebiscycie po raz pierwszy można głosować na Polskę, a w przypadku wygranej Alicji Tracz tytuł „Naszego Faworyta” trafi też do laureata 2. miejsca. W ostatnich dwóch latach głosowanie czytelników Dziennika Eurowizyjnego wygrywała Francja.

Na potrzeby plebiscytu utworzona została specjalna kolejność startowa wzorowana na działaniach producentów konkursu. Wylosowano który kraj otworzy, a który zamknie stawkę oraz z którego miejsca wystartują gospodarze – Polska. Pozostałe miejsca rozlokowane zostały przez Mateusza, który w tym roku współpracuje z Dziennikiem Eurowizyjnym przy produkcji plebiscytu. Kolejność znaleźć możecie poniżej, a wszystkie piosenki w ten sposób ułożone (wraz ze skrótem) usłyszycie już w niedzielę o 20:00 podczas prezentacji „Nasz Faworyt 2020 – Eurowizja Junior” na Facebooku.

EUROWIZJA JUNIOR • UTWORY KONKURSOWE

01. 🇩🇪 NIEMCY • Susan Oseloff „Stronger with you”

13-latka z Berlina reprezentuje debiutujących sąsiadów Polski. Uczestniczyła w „The Voice”, a bilet na Eurowizję Junior dostała dzięki wygranej w specjalnym castingu „Dein Song für Warschau”. Autorem piosenki jest Levent Geiger. Pierwsza wersja utworu dostępna TUTAJ.

02. 🇳🇱 HOLANDIA • UNITY „Best Friends”

Jedyny w tym roku zespół składa się z 13-latek Naomi Traa i Jaydy Monteiro da Silva oraz starszych o rok Maud Noordam i Demi van den Bos. Formacja powstała specjalnie na potrzeby Eurowizji i wygrała preselekcje Junior Songfestival 2020 w Rotterdamie. Za utworem stoi Robert Dorn. Występ z preselekcji dostępny TUTAJ, wersja karaoke TUTAJ, a akustyczna TUTAJ.

03. 🇬🇪 GRUZJA • Sandra Gadelia „You are not alone”

9-latka została reprezentantką kraju po tym jak wygrała talent-show „Ranina” służący jako preselekcje narodowe Gruzji. Piosenka „You are not alone” napisana została przez eurowizyjnego weterana Gigę Kukhianidze i wokalistę Temo Sajaię.

04. 🇫🇷 FRANCJA • Valentina Tronel „J’imagine”

Ma 11 lat, pochodzi z okolic Rennes, a popularność zdobyła dzięki występom w formacji Kids United. Na Eurowizję telewizja francuska wybrała ją wewnętrznie. Twórcami jej utworu są Igit i Barbara Pravi. Valentina przoduje w ilości followersów na Instagramie.

05. 🇰🇿 KAZACHSTAN • Karakat Bashanova „Forever”

12-letnia wokalistka ze wsi Ryskulov w regionie Ałmat. Startowała w wielu festiwalach lokalnych i międzynarodowych, a piosenkę eurowizyjną „Forever” poświęciła zmarłemu przed paroma laty ojcu. Wygrała preselekcje narodowe zdobywając 25,9% głosów. Balladę napisali Ardak Yeleusiz i Abullkhair Adam. Występ z preselekcji TUTAJ.

06. 🇪🇸 HISZPANIA • Soleá Fernández Moreno „Palante”

Ma 9 lat, pochodzi z Sewilli w Andaluzji. Na reprezentantkę Hiszpanii wybrano ją wewnętrznie, a piosenkę „Palante” przygotowali Bruno Valverde, Hajar Sbihi i Cesar G. Ross. Słowo „palante” nic konkretnie nie znaczy, ale określa się nim to, by nigdy się nie poddawać i walczyć o swoje na przekór przeciwnościom.

07. 🇲🇹 MALTA • Chanel Monseigneur „Chasing Sunsets”

9-latka pochodząca z Mosty, ma na swoim koncie m.in. finał „Gala Riga Symphony” na Łotwie. Na początku października wygrała selekcje „Malta Junior Eurovision Song Contest 2020”. Piosenkę „Chasing Sunsets” przygotowali dla niej Peter Borg, Aleandro Spiteri Monseigneur, Joe Roscoe i Emil Calleja Bayliss. Występ z preselekcji TUTAJ.

08. 🇺🇦 UKRAINA • Oleksandr Balabanov „Vidkryvai (Open up)”

14-latek z Doniecka (chociaż mieszka w Kijowie), który zdążył już wygrać „Słowiański Bazar” i dwa razy wystartować w preselekcjach zanim w końcu wygrał je w tym roku. Utwór napisał wspólnie z Mykhailem Klymenko. Występ na żywo znajdziesz TUTAJ.

09. 🇵🇱 POLSKA • Alicja Tracz „I’ll be standing”

10-letnia zwyciężczyni „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” mieszka w Stojeszynie Pierwszym. Znamy ją z „The Voice Kids 3”. Piosenkę w języku polskim i angielskim napisali dla niej państwo Gromala Andrzej (znany jako Gromee – ESC 2018) i Sara. Występ z preselekcji TUTAJ, a z konferencji prasowej TUTAJ.

10. 🇷🇺 ROSJA • Sofia Feskova „My new day”

Pochodząca z Sankt Petersburga 11-letnia wokalistka marzy o tym by wystąpić kiedyś z Poliną Gagariną (ESC 2015). Bilet na konkurs zdobyła dzięki zwycięstwu w preselekcjach narodowych w Moskwie. Przy pisaniu piosenki pomagali jej Anna Petryasheva i Vitaly Tomin. Występ z preselekcji TUTAJ.

11. 🇷🇸 SERBIA • Petar Aničić „Heartbeat”

Drugi chłopak w stawce i drugi 14-latek. Mieszka w stolicy Serbii, Belgradzie i był jednym z reprezentantów, którzy swoje występy nagrali w Warszawie, gdzie bardzo mu się podobało. Prawo do reprezentowania kraju zdobył wygrywając wewnętrzne preselekcje. Piosenkę przygotowali wraz z nim doświadczeni twórcy – Vladimir Graić, Leontina Vukomanović i Nemanja Filipović. Pelna wersja angielska TUTAJ.

12. BIAŁORUŚ • Arina Pehtereva „Aliens”

12-letnia Arina pochodzi z Mogileva, uczestniczyła w „The Voice Kids” i we wcześniejszych preselekcjach do Eurowizji. W tym roku wybrano ją poprzez selekcję wewnętrzną. Utwór napisał Daniil Zabela.

GŁOSUJ JUŻ TERAZ!

Głosowanie trwa do 20 listopada do 21:00. Dziel się linkiem do tego artykułu (lub bezpośrednio linkiem do głosowania) by jak najwięcej osób mogło poznać utwory i wziąć udział w typowaniu! Wspólne oglądanie 12 piosenek w niedzielę 15 listopada o 20:00 na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego.

2 komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: