Eurowizja Junior 2020: W piątek premiera klipu „I’ll be standing” Alicji Tracz • jak wyglądać będzie eurowizyjny tydzień w wersji online?

Europejska Unia Nadawców poinformowała poprzez stronę JuniorEurovision.tv, że w ramach tygodnia eurowizyjnego, który poprzedzi finał JESC 2020 odbędą się trzy konferencje online dostępne dla przedstawicieli prasy czy mediów eurowizyjnych oraz internautów. Spotkania odbędą się zarówno z uczestnikami, jak i z producentami show oraz ze zwycięzcą. Z wcześniejszych informacji wynika, że planowane jest zorganizowanie zdalnej Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2020, jednak nie wiemy jeszcze w jakiej formie. Przekazano również, że w związku z brakiem Centrum Prasowego media handbook nie będzie wydany, ale pojawi się Oficjalny Program Eurowizji Junior 2020 w formie elektronicznej. „Ze względu na aktualną sytuację powinien być gotowy w tygodniu poprzedzającym konkurs” – czytamy w komunikacie dla prasy. Potwierdzono też, że w konkursie udział weźmie jedynie 13 państw i nie ma już możliwości dołączenia żadnego innego kraju. Wszyscy uczestnicy muszą zrealizować swoje występy sceniczne do końca października, natomiast wstawki prowadzących oraz występy specjalne będą pokazywane na żywo ze Studia 5 TVP w Warszawie 🇵🇱. Wiadomo też, że z powodu pandemii covid-19 publiczność nie będzie wpuszczona do studia. Głosowanie internetowe na finalistów ruszy w piątek 27 listopada. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej turze głosować będzie można na 3 kraje, a nie na 3 do 5 jak to było wcześniej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że reprezentantką Gruzji została Sandra Gadelia 🇬🇪, jednak oficjalne rozstrzygnięcie finału programu „Ranina” emitowane będzie dopiero 13 listopada. Nadal nie wiemy czy w konkursie wystąpi Armenia 🇦🇲 i kto będzie jej reprezentantem.

🇵🇱 Premiera teledysku Alicji Tracz już w piątek

W piątek 23 października o 10:30 w programie „Pytanie na Śniadanie” oraz na YouTube odbędzie się premiera teledysku do „I’ll be standing” Alicji Tracz. „Klip przedstawia historię młodej zawodniczki, która pomimo trudności uparcie dąży do realizacji własnych marzeń” – czytamy w oświadczeniu TVP. W teledysku wystąpi polska judoczka Natalia Bartnik. „I’ll Be Standing” w moim tłumaczeniu to historia opowiadająca losy młodziutkiej dziewczyny (niemal rówieśniczki Ali), która swoją determinacją, pracowitością i wiarą w marzenia osiąga wyznaczony przez siebie cel. Filozofia judo propaguje pewien uniwersalizm, prawdziwą wartością jest nie tyle osiągnięty cel (po zdobyciu szczytu na górze wyłaniają się kolejne do zdobycia), co sama droga, którą przebywa człowiek w procesie samodoskonalenia i rozwoju” – mówi reżyser klipu Pascal Pawliszewski (na zdj.), który ma na swoim koncie m.in. teledysk do „Superhero” Viki Gabor, a współpracował też m.in. z Marylą Rodowicz, Anią Dąbrowską, Mietkiem Szcześniakiem, Roksaną Węgiel, Zuzą Jabłońską, Martą Gałuszewską czy Anną Marią Jopek. Okładka sinla „I’ll be standing” dostępna jest TUTAJ.

Eurowizja Junior 2020: Co nowego w Rosji i w Niemczech?

Klip do nowej wersji utworu „My new day” nagrywała też niedawno reprezentantka Rosji 🇷🇺 – Sofia Feskova. Teledysk powstał w Moskwie, a Sofia gra tam rolę osoby, która inspiruje inne dzieci i zachęca, by tak jak ona, wierzyły w siebie i swoje marzenia. W teledysku pojawią się też młodzi piosenkarze i tancerze z Akademii Igora Krutoy, który współpracuje z telewizją rosyjską przy preselekcjach narodowych. Bohaterowie klipu wezmą też udział w specjalnym flashmobie „Move the world”. Wiemy, że „My new day” przejdzie pewne zmiany aranżacyjne, a nową wersję usłyszymy wraz z teledyskiem. Na razie nie ma informacji gdzie Rosjanka nagrywać będzie swój eurowizyjny występ, ale należy się spodziewać, że zrobi to w swoim kraju. Tymczasem telewizja KIKA 🇩🇪 poinformowała, że niemieckim komentatorem Eurowizji Junior 2020 będzie Burger Lars Dietrich. Show relacjonować będzie ze studia NDR w Hamburgu. Dodatkowo wraz z Jessicą Schone przygotuje serię programów promujących Eurowizję Junior wśród niemieckich telewidzów. Burger jest prezenterem programu „Dein Song”. W Polsce konkurs transmitować będzie TVP1 i TVP Polonia 🇵🇱, a komentatorem zostanie ponownie Artur Orzech.

🇦🇺 Eurowizja 2021: Montaigne zaśpiewa o praniu mózgu?

Reprezentantka Australii – Montaigne – opowiedziała fanom o swoim nowym (ale wciąż tylko „potencjalnym”) utworze na Eurowizję 2021. Piosenka nosić ma tytuł „JC Ultra”. Jak podaje Wikipedia „MKUltra to kryptonim kontrowersyjnego, początkowo ściśle tajnego projektu badawczego prowadzonego w latach 50. i 60. przez Centralną Agencję Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych. (…) Celem projektu MKUltra było zbadanie możliwości sterowania pracą ludzkiego mózgu i kontroli umysłu z wykorzystaniem substancji chemicznych (w tym środków psychodelicznych, m.in. LSD), bodźców elektrycznych, analizy fal mózgowych i form percepcji podprogowej. Według wielu relacji badania były często brutalne i odbywały się także na nieświadomych ich celu obywatelach USA, czasem z tragicznymi skutkami„. Wokalistka tłumaczy, że piosenka będzie opowiadać o społeczności obcych, którzy próbują kontrolować mózgi muzycznych celebrytów na Ziemi by zmusić ich do propagowania obecności kosmitów w naszym życiu i pomaganiu im w zawładnięciu mocami ludzkości. Czy faktycznie nadawca SBS zgodzi się na taki utwór z Australii? Czas pokaże.

Źródło: JuniorEurovision.tv, TVP, VKontakte, Kronika24.pl, Instagram, Eurovoix, Aussievision, fot.: @pascalproduction_pl

%d blogerów lubi to: