Szansa na Sukces • Eurowizja Junior 2020: Dawid Kwiatkowski, Marina i Kasia Łaska w jury! Co na to fani?

W przypadku preselekcyjnej „Szansy na Sukces” najważniejszych informacji dowiadywaliśmy się często dość przypadkowo z Instagrama i tak jest też w nowej edycji, w ramach której wybrany będzie reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2020. Dziś rano wokalista Dawid Kwiatkowski opublikował na swoim Instagramie pierwszy wpis o udziale w „Szansie” i w kolejnych godzinach pojawiły się kolejne doniesienia ze studia na Woronicza, gdzie dziś nagrano I odcinek półfinału „Szansy na Sukces”. Jego emisja odbędzie się 6 września. Jak się okazało, na słynnej kanapie obok Dawida zasiądą też Marina Łuczenko oraz Kasia Łaska, program poprowadzi Artur Orzech, a uczestnicy zaśpiewają piosenki z kultowych filmów animowanych, w tym m.in. „Miłość rośnie wokół nas” czy „Mam tę moc”. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, taki skład jurorski ma obowiązywać tylko na pierwszy odcinek programu. Nie wiemy na razie kto pojawi się w kolejnym, kiedy odbędą się nowe nagrania oraz kto uczestniczy w programie.

Eurowizja Junior: Kasia ma tę moc!

Sama będąc dzieciakiem brałam udział w castingach do Szansy…6 razy! Nigdy nie dostałam się do programu. Moja determinacja i praca, którą włożyłam, żeby móc być tu gdzie jestem była ogromna. Dlatego pamiętajcie, to co zawsze powtarzam: Nie uda się? Trudno! Trzeba zmienić drogę. Jeśli ma się talent i ciężko się pracuje na swój sukces, kiedyś musi się udać” – napisała na swoim Instagramie Kasia Łaska, której udział w jury eurowizyjnej „Szansy” został bardzo pozytywnie odebrany przez wielu fanów. Pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego piosenkarka, aktorka musicalowa i dubbingowa znana jest m.in. z megahitu „Mam tę moc” w polskiej wersji filmu „Kraina Lodu” i to z pewnością dlatego pierwszy odcinek „Szansy na Sukces” ma mieć tematykę baśniową. „Jakie my mamy zdolne dzieciaki, naprawdę!” – zachwycała się Kasia na swoim InstaStory. „Słuchamy tych pięknych, młodych głosów. Same talenty, będzie ciężko wybrać zwycięzcę, ale poradzimy sobie!” – powiedział Dawid Kwiatkowski dla Instagrama „Szansy na Sukces”. Zaangażowanie młodego wokalisty w ten projekt nie dziwi – Dawid był mentorem „The Voice Kids”, a jego podopieczny, Marcin Maciejczak, wygrał program. W mini-ankiecie na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego fani w 68% są zadowoleni z faktu, że Dawid Kwiatkowski będzie miał wkład w wybór reprezentanta Polski na Eurowizję.

Szansa na Sukces: Marina Łuczenko jurorką

Najwięcej kontrowersji wzbudził udział Mariny Łuczenko. Wokalistka rok temu udzieliła wywiadu w którym przyznała, że nie ogląda Eurowizji od kilku lat i nie wie kto będzie reprezentował Polskę. Video zostało podpisane jako „Marina ma gdzieś Eurowizję” i taki clickbait sprawił, że wielu fanów konkursu krytycznie podeszło do udziału celebrytki i wokalistki w roli jurorki „Szansy na Sukces”. Warto jednak przypomnieć, że z całej trójki to właśnie Marina była najbliżej reprezentowania Polski, co prawda dawno temu bo w 2003 roku. Z piosenką „Sen” walczyła wtedy o wyjazd do Kopenhagi, by być pierwszym polskim głosem w Eurowizji Junior. O zwycięstwo walczyło 13 kandydatów, a wygrała Kasia Żurawik – niestety nie powiodło jej się w Danii. Czy Marina wypadłaby tam lepiej? Ciekawe, czy Artur Orzech wspomni o jej preselekcyjnej przygodzie podczas nowych odcinków „Szansy na Sukces”. Popularny prezenter na Instagramie programu zaprasza do śledzenia konkursu, mając nadzieję, że znów uda nam się wybrać kogoś, kto zawojuje Europę. Pierwszy odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” już w niedzielę 6 września o 15:15.

Eurowizja Junior: Czego jeszcze nie wiemy?

W ostatnim tygodniu sierpnia Telewizja Polska ma zaprezentować ramówkę na jesień 2020. Ze względu na pandemię i obostrzenia, nie będzie to tak widowiskowe jak ostatnio, ale ma być dostępna transmisja internetowa, dzięki której widzowie będą mieli okazję śledzić wszystkie nowości. Rok temu podczas takiej ramówki ogłoszono prowadzących Eurowizji Junior 2019. Czy i w tym roku warto śledzić przebieg prezentacji? Być może tak, bo niewiadomych co do konkursu mamy jeszcze sporo, a pokaz na pewno będzie dobrą okazją by udowodnić, że przygotowania idą zgodnie z planem. Na razie nie ma żadnych przecieków co do nazwisk prowadzących, chociaż wielu fanów z pewnością widziałoby w tej roli ponownie Idę Nowakowską. Nie podano też oficjalnie gdzie odbędzie się konkurs – według ostatnich spekulacji JESC ma być realizowane w studiu ATM lub Transcolor na obrzeżach Warszawy. Niestety nie mamy też pewności ile państw weźmie udział w konkursie, gdyż w tym roku wszystko w tej kwestii jest na razie planami i im bliżej listopada tym więcej będziemy wiedzieć o tym, czy JESC w ogóle się odbędzie. Trwają na razie zapisy do wolontariatu JESC 2020. Rekrutacja już cieszy się dużym zainteresowaniem, a potrwa do 15 września. Kto nie wie, czy się zgłosić, niech sprawdzi powody dlaczego powinien podjąć się tego wyzwania (click)!

Źródło: Instagram, TVP, inf. własne, fot.: @kwiatkowsky

%d blogerów lubi to: