Gwiazdy Eurowizji w jury II odcinka „Szansy na Sukces” • Co nowego w Bułgarii i Szwecji? • Posłuchaj utworów Carpathia Festival 2020

Dziś w TVP nagrano II odcinek preselekcyjnej „Szansy na Sukces” przed Eurowizją Junior 2020 🇵🇱. Tym razem jurorami zostali Gromee (ESC 2018), Cleo (ESC 2014) oraz Michał Wiśniewski (ESC 2003, 2006), co oznacza, że w 2/3 powtórzono skład jurorski z eurowizyjnej edycji „Szansy na Sukces” z lutego. Nieoficjalnie mówi się zresztą, że Wiśniewski miał w tej poprzedniej komisji zasiąść. Jurorzy II odcinka nie są jednak tak wylewni na Instagramie jak Dawid Kwiatkowski, Marina czy Kasia Łaska, więc na ten moment nie podzielili się jeszcze swoimi wrażeniami z półfinału. Fani od razu zaczęli spekulacje, że być może ten odcinek poświęcony będzie eurowizyjnym przebojom, ale pojawiły się obawy, że znów będą to hity sprzed 50 lat. 75% głosujących na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego twierdzi, że taki skład jury „Szansy” jest dobrym pomysłem. Ciekawe, kto pojawi się na kanapie III odcinka i jak w związku z tym wyglądać będzie skład finału. II odcinek „Szansy na Sukces” pokazany będzie w niedzielę 13 września o 15:15. Nadal nie znamy żadnego uczestnika konkursu.

🇧🇬 Eurowizyjny camp nad Morzem Czarnym

W Bułgarii organizowany jest „Black Sea Eurovision Songwriting Camp”, w ramach którego specjaliści z różnych państw Europy i świata będą pracować razem by stworzyć koncepcje utworów na przyszłoroczny konkurs. Camp ma potrwać 10 dni, a jego gospodynią jest Victoria, reprezentantka kraju na ESC 2021. Potwierdzono, że udział m.in. kompozytor Borislav Milanov (twórca m.in. „If love was a crime” czy „Beautiful Mess”), Ben Dolic 🇩🇪 (niedoszły reprezentant Niemiec na ESC 2020) i Cesar Sampson 🇦🇹 (Austria 2018). Nieoficjalnie mówi się też o udziale maltańskiego wokalisty Aidana 🇲🇹, holenderskiej kompozytorki Mishy 🇳🇱 czy Brooke 🇲🇹, która brała udział w selekcjach maltańskich. Jakie utwory powstaną w Burgas i czy pojawią się na Eurowizji 2021 w barwach Bułgarii lub innych krajów? Czas pokaże.

🇸🇪 Kto wystartuje w Melodifestivalen?

Zgłoszenia do Melodifestivalen 2021 ruszają 24 sierpnia, a szwedzkie media już teraz informują o wykonawcach, którzy pracują w studiu nad nowymi utworami, być może na Eurowizję. Scandipop podaje, że potencjalnymi chętnymi do udziału w selekcjach mogą być m.in. Liamoo, Dotter, Rebecka Karlsson czy Paul Rey. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudza Dotter, która była faworytką wielu fanów podczas MF 2020, ale przegrała w finale z grupą The Mamas. Później wokalistka wielokrotnie aktywizowała się w świecie Eurowizji, biorąc udział w fanowskich plebiscytach czy występując w szwedzkim panelu eurowizyjnym. Tymczasem reprezentant Szwecji 2019 – John Lundvik – po raz trzeci został ojcem. Niedawno na świat przyszła jego córka – Zoey. Wokalista, wraz ze swoją partnerką Jottą Martidou mają już dwójkę dzieci – Michaela i Naomi. Jak podaje „Aftonbladet”, para przygotowując się na poszerzenie rodziny przeprowadziła się do większego domu. „Nie ma lepszego prezentu na przeprowadzkę. Zoey w końcu jest z nami” – powiedział dziennikowi John.

🇵🇱 Carpathia Festival: Przesłuchania już w sobotę

Już w sobotę o 19:30 przesłuchania konkursowe w ramach Carpathia Festival. Spośród 15 wykonawców jurorzy wyłonią laureatów, którzy wystąpią podczas niedzielnej części widowiska i otrzymają nagrody. Główna walka toczy się o Grand Prix czyli 15000 zł, ale do zgarnięcia są też m.in. 36 godzin sesji nagraniowej w „Estrada Studio” Estrady Rzeszowskiej czy voucher na produkcję profesjonalnego filmu/klipu. O względy komisji, w tym autora Dziennika Eurowizyjnego, powalczą Ola Bieńkowska („Nić”), Kamila Dauksz („Z biegiem lat„), Maria Holka („Kret„), Iga Kozacka („Zamykam oczy”), Kinga Kutrzuba („Saute„), Serhii Lazanovskyi („U nebi„), Maks Łapiński („Lew”), Kinga Madej „(Nothing will be hidden”), Michaella („Dnes rano„), Paula Powroźnik AURA („W niepokoju myśli”), Jakub Rajman („I don’t care”), Julia Sibielak („Undiscovered„), Mariusz Wawrzyńczyk („Chcę Ci powiedzieć„), Dawid Wojtoń („Obudź mnie„) oraz Gabriela Zdanoviciute („Flames don’t lie„). Kulisy festiwalu obserwować będzie można na Instagramie @CarpathiaFestival.

Źródło: Instagram, TVP, Wiwibloggs, Facebook, ESCxtra, Aftonbladet, Carpathia Festival, fot.: @gromeeofficial

%d blogerów lubi to: