Eurowizja Junior 2020: Zostań wolontariuszem i przeżyj niesamowitą przygodę w Warszawie! • Jak się zgłosić i dlaczego warto?

Telewizja Polska wraz z Agencją Statystów i Epizodystów BARBARA BARTOSIEWICZ w Warszawie rozpoczyna rekrutację na wolontariat do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020, który odbędzie się na terenie stolicy i w jej okolicach. Wolontariat odbywać się będzie w terminie od 16 do 30 listopada, zarówno w miejscu gdzie zorganizowany będzie konkurs, jak również na terenie miasta Warszawy czy na Lotnisku Chopina. Podobnie jak rok temu o wolontariat ubiegać się może osoba, która najpóźniej na miesiąc przed konkursem roku ukończy 18. rok życia. Praca wolontariusza, który pozytywnie przejdzie proces rekrutacji, odbywać się będzie w oparciu o porozumienie o współpracy. Wybrane osoby będzie podzielone na sekcje o różnym zakresie obowiązków:

  • obsługa widza (jeśli publiczność będzie mogła przebywać w studiu)
  • media (praca m.in. w Centrum Prasowym)
  • centrum akredytacji (m.in. wydawanie akredytacji i przepustek)
  • JESC Bubble (strefa w której znajdują się garderoby i w której reprezentanci i delegacji będą odpoczywać)
  • VIP & Hospitality (strefa premium z gośćmi specjalnymi)
  • Centrum Wolontariatu (podpisanie list obecności, wydawanie pakietów itp.)
  • lotnisko (witanie delegacji oraz ich żegnanie)
  • hotele (zakwaterowanie delegacji, wsparcie pracowników hotelu)
  • opiekun delegacji (kontakt między delegacją a organizatorami i EBU)
  • ACE (tzw. „misje specjalne”)

Jaki powinien być wolontariusz Eurowizji Junior 2020?

O przydzieleniu wolontariuszy do odpowiednich sekcji i zadań decyduje organizator. Aby zgłosić się do wolontariatu, należy do 15 września wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie eurowizja.tvp.pl. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się we wrześniu, a dokładna data i miejsce podane będą później. Podobnie jak rok temu organizatorzy poszukują osób w pełni dyspozycyjnych, a także punktualnych, dobrze zorganizowanych, komunikatywnych, o wysokiej kulturze osobistej, kreatywnych, elastycznych, zaangażowanych i zdolnych do pracy w grupie. Istotna jest też znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym, a mile widziana będzie znajomość także innych języków, zwłaszcza tych, którymi posługują się delegacje. Należy pamiętać, że za wolontariat nie jest pobierane żadne wynagrodzenie („Wolontariusz to osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie„), a każdy kto zostanie przyjęty powinien samodzielnie zorganizować sobie zakwaterowanie w miejscu organizacji JESC oraz samodzielnie ponosi koszty wyżywienia i dojazdów. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w regulaminie pojawiły się też wzmianki na ten temat i jest tam zawarty zapis o możliwości zawieszenia lub odwołania procesu rekrutacyjnego i wolontariatu, jeżeli epidemia w kraju i w Europie będzie się rozwijać, a konkurs zostanie odwołany. Pełen regulamin na stronie eurowizja.tvp.pl, a informacje dostępne są też na stronie formularza TUTAJ.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, która panuje obecnie na świecie tegoroczna edycja zorganizowana będzie z zachowaniem największego reżimu sanitarnego. Kwestie bezpieczeństwa będą priorytetową sprawą, dlatego tak kluczowe będzie przestrzeganie zasad przez wszystkich uczestników wydarzenia. W konsekwencji tego ilość sekcji oraz Wolontariuszy może ulec zmianie w trakcie oraz po procesie rekrutacyjnym. Sam proces rekrutacji w dowolnym momencie może zostać wstrzymany bądź anulowany.

Eurowizja Junior 2020: Dlaczego warto zgłosić się do wolontariatu?

Czy warto starać się o wolontariat JESC 2020? Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego nie powinni mieć wątpliwości, bo już wielokrotnie znaleźć mogliście tutaj artykuły na ten temat, a w trakcie sezonu JESC 2019 na Śląsku widzowie relacji facebookowych mieli okazję poznać niektórych wolontariuszy i posłuchać, co na temat pracy przy konkursie mają do powiedzenia. Kto przegapił, podpowiadam – jest to niezwykle pozytywny, pełen wrażeń, emocji i niespodzianek czas, a wszystkie te dobre strony z pewnością rekompensują trud i wysiłek, jaki włożyć trzeba w pracę przy konkursie w roli wolontariusza. Dla fanów Eurowizji to wspaniała okazja do obejrzenia konkursu od kulis, poznania innych, równie zakręconych na punkcie show osób, a także bezpośredniego kontaktu z uczestnikami, dziennikarzami, członkami delegacji, czego „normalny” widz nigdy nie doświadczy. Dodatkowo w tym roku nadal nie wiemy, czy publiczność w ogóle będzie miała prawo wstępu do studia, stąd wolontariusze mogą być jednymi z nielicznych, którzy show obejrzą na żywo pod sceną lub w za jej kulisami! Warto też dodać, że od 2019 roku to właśnie wolontariusze mają okazję jako pierwsi (przed dziennikarzami!) śledzić wstępne próby techniczne uczestników i poznać koncepcje występów, a także zobaczyć scenę. Myślę, że fanów Eurowizji nie trzeba już bardziej przekonywać!

ZGŁOŚ SIĘ TUTAJ!

Klip promocyjny (TVP)

W razie dodatkowych pytań na temat wolontariatu lub wątpliwości Dziennik Eurowizyjny chętnie udzieli pomocy lub porad czy skieruje zapytanie do TVP w imieniu kandydata! Zapraszam do kontaktu poprzez adres e-mail dziennikeurowizyjny@gmail.com lub na mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Źródło: TVP, zdjęcia: M. Błażewicz, 2019

%d blogerów lubi to: