Tulia już w Madrycie! Znamy poeurowizyjne plany zespołu! Przygotowania do Eurowizji 2019 – Chingiz i Leonora! Scena już stoi, Eurovillage się przygotowuje! Gdzie śledzić relacje z Tel Awiwu?

Polskie reprezentantki z zespołu Tulia 🇵🇱 dotarły już do Madrytu 🇪🇸. Jak relacjonowały na swoim Instagramie, do stolicy Hiszpanii leciały z Tel Awiwu przez…Moskwę, co jest dość nietypową kombinacją lotów. Madryt przywitał ich deszczowo, ale kolejne dni na pewno będą gorące i pełne radosnej atmosfery, gdyż już jutro rusza PrePartyES organizowane przez portal Eurovision-Spain.com. Impreza składać się będzie z dwóch części – obie przygotowane zostaną w sali koncertowej Riviera. Piątkowe Welcome Party pełne będzie byłych uczestników Eurowizji, ale nie tylko! Wystąpią Miki Nunez (ESC 2019), Alfred Garcia (ESC 2018), Las Ketchup (ESC 2006), Imri (Izrael 2017), Cesar Sampson (Austria 2018), Ira Losco (dwukrotna reprezentantka Malty), Vania Fernandes (Portugalia 2008), a także bohaterowie Operacion Triunfo, w tym zwycięzca – Famous. Dodatkowo zaproszono też półfinalistkę preselekcji francuskich 2019 – Tracy De Sa oraz finalistkę selekcji norweskich 2013 – Adelen. Prezenterami koncertu będą Imri Ziv oraz Victor Escudero. Tegoroczni reprezentanci będą obserwować „Welcome Party” i zapewne świetnie bawić się za kulisami. Ich występy zaplanowano na sobotę. Dla Tulii sobotni występ w Madrycie to ostatni przystanek na europejskiej trasie promocyjnej. Tulia, Joanna, Dominika i Patrycja wrócą do domu w wielkanocną niedzielę, a już 3 maja wylecą do Tel Awiwu 🇮🇱. Ich pierwsza próba techniczna odbędzie się w sobotę 4 maja przed południem. Na swoim Instagramie wokalistki opublikowały już plan trasy koncertowej na czerwiec 2019, co oznacza, że po Eurowizji niewiele będą mieć czasu na odpoczynek! W czerwcu wystąpią m.in. w Warszawie, Cieszynie, Sieradzu, Rzeszowie, Tomaszowie Mazowieckim, a także podczas Festiwalu w Opolu (14 czerwca w koncercie „Od Opola do Opola”, a dzień później w opolskich „Premierach”) i Wianków nad Wisłą. Poniżej znajdziecie najnowsze materiały video z Tulią nagrane podczas ich udziału w London Eurovision Party.

Chingiz Mustafayev (fot.), reprezentant Azerbejdżanu 🇦🇿, nie uczestniczy w eurowizyjnych pre-parties, ale ostro pracuje nad występem eurowizyjnym, wokalem i … tężyzną fizyczną. Portal ESCkaz poinformował, że wraz z przystojnym Azerem na scenie wystąpi czterech chórzystów – Cedrik Hammar ze Szwecji 🇸🇪, Patrick Jean Olsson, tegoroczna finalistka preselekcji duńskich Pernille Leeloo (utwór „That Vibe”) 🇩🇰 oraz Sara Lauinger – wokalistka ze Szwecji reprezentowała Mołdawię jako chórzystka i tancerka grupy DoReDos 🇲🇩, a w 2013 roku dotarła do finału Melodifestivalen z hitem „Mirakel”. Próby ekipy z Azerbejdżanu odbywają się…na Ukrainie, gdzie nagrano też klip do „Truth”. Niedawno premierę miała akustyczna wersja piosenki. Tymczasem reprezentantka Duńczyków – Leonora 🇩🇰 – ogłosiła, że wielkie krzesło, na którym siedziała podczas finału Dansk Melodi Grand Prix 2019 będzie także głównym (i pewnie największym) elementem scenicznym na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Według wokalistki, krzesło pomaga jej lepiej zwizualizować przesłanie „Love is Forever”. Co ciekawe, mebel na scenie będzie mieć też Rumunka Ester Peony 🇷🇴, która do Tel Awiwu przywiezie sofę znaną z finału preselekcji w Bukareszcie.

Telewizja KAN 🇮🇱 potwierdziła, że Eurovillage przygotowane zostanie na terenie Charles Clore Park i otwarte zostanie 12 maja. W przeciwieństwie to Eurovillage w Lizbonie, izraelska wersja tej przestrzeni będzie czynna codziennie (12-18 maja) ale dopiero od 17:00 czasu lokalnego, z wyjątkiem piątku (17 maja), kiedy to godzinami otwarcia będą 12:00-18:00, z powodu Szabatu. W Eurovillage wystąpią zarówno tegoroczne jak i byłe gwiazdy Eurowizji, ale przede wszystkim będzie to miejsce do promocji lokalnej muzyki – wystąpić mają m.in. Ivri Lider, Ben El, Static, kontrowersyjna finalistka „Rising Star” – Shefita, formacja Ethnix czy grupa taneczna znana z imitowania eurowizyjnych choreografii – Euroflash. W Eurovillage oglądać będzie można transmisję półfinałów i finału Eurowizji i to właśnie stąd Izhar Cohen poda izraelskie punkty w trakcie finału show. Dodatkowo przygotowane będą standy sponsorów oraz punkty gastronomiczne. Tymczasem scena w Tel Aviv Expo już stoi – trwają aktualnie testy świateł, ekranów LED i innych efektów. Halę odwiedzili prowadzący show, którzy wkrótce zaczną tam regularne próby. Statyści wejdą na scenę 23 kwietnia i na podstawie przesłanych przez nadawców prezentacji scenicznych odtworzą występy eurowizyjnych uczestników tak, by umożliwić przygotowania kamerzystom czy oświetleniowcom zanim faktyczni bohaterowie Eurowizji 2019 zjawią się w Tel Awiwie. Próby techniczne statystów potrwają do 26 kwietnia.

Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby i przygotowania do Eurowizji 2019 na żywo od 5 maja. Większość relacji dostępnych będzie na Facebooku, za pośrednictwem dwóch grup: głównej oraz specjalnie przygotowanej na okres eurowizyjny grupy VIP dostępnej dla stałych czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Znajdziecie tam m.in. relacje na żywo, filmy, zdjęcia i mnóstwo ciekawostek! Sporo materiału na pewno trafi też na profil instagram Dziennika Eurowizyjnego oraz na InstaStory. Oczywiście najważniejsze informacje i podsumowania każdego dnia prób publikowane będą na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl! Serdecznie zapraszam do spędzenia sezonu eurowizyjnego z Dziennikiem!

Trwa głosowanie w finale plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”! Informacje na temat głosowania dostępne są TUTAJ!

Źródło: ESCPartyES, Eurovision-Spain, Instagram, Eurovoix, ESCtoday, EBU/KAN, inf. własne, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: