Kto wystąpi w sobotę w Madrycie? Zobacz nagranie z próby Tulii! Walka o pozycję lidera w plebiscycie OGAE! Jaki utwór zaśpiewa Madonna?

Dziś w Madrycie 🇪🇸 rusza impreza „Welcome Party” w ramach dwudniowego „PrePartES” organizowanego przez m.in. portal Eurovision-Spain.com. Dodatkowo, dziś w ciągu dnia odbyły się próby dźwiękowe uczestników Eurowizji 2019, którzy na scenie w Sala Riviera wystąpią jutro. Dla fanów zaśpiewają w sobotę reprezentanci Hiszpanii, Albanii, Niemiec, Armenii, Belgii, Czech, Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Gruzji, Grecji, Islandii, Izraela, Litwy, Mołdawii, Czarnogóry, Norwegii, Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz San Marino. Jedynym wykonawcą, który wcześniej nie występował na imprezach w Amsterdamie i Londynie jest Roko  z Chorwacji 🇭🇷. Dla Tulii 🇵🇱 będzie to trzecia i ostatnia przedeurowizyjna rozgrzewka. Wokalistki ponownie mają okazję spotkać się z innymi bohaterami Eurowizji, fanami oraz dziennikarzami. Na Instagramie opublikowały krótkie video, w którym śpiewają „Bal wszystkich świętych” przy gitarowym akompaniamencie Alberta z czeskiej formacji Lake Malawi 🇨🇿. Reprezentanci Czech, Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Norwegii pobili tegoroczny rekord frekwencji na imprezach – każda z tych delegacji odwiedzi(ła) cztery takie wydarzenia. Z kolei wykonawcy z Azerbejdżanu, Cypru, Macedonii, Malty, Portugalii, Rosji i Słowenii jako jedyni nie pojawili się na żadnym pre-party.

https://www.instagram.com/p/BwbusDkn9Bb/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

OGAE Holandia 🇳🇱 przyznało już swoje głosy – 61 członków klubu zdecydowało, że najwięcej punktów dostała Szwajcaria 🇨🇭, 10 punktów trafiło do Włoch, a 8 do Szwecji. Punkty otrzymali również Norwegia, Belgia, Azerbejdżan, Rosja, Grecja, Estonia oraz Hiszpania. Aż 243 osoby zagłosowały w OGAE UK 🇬🇧 – 12 punktów trafiło do Norwegii 🇳🇴, 10 otrzymała Szwajcaria, a 8 Włochy. Brytyjczycy dali też punkty Holandii, Szwecji, Cyprowi, Islandii, Hiszpanii, Azerbejdżanowi i Malcie. Trwa zacięta walka o tytuł lidera OGAE plebiscytu – aktualnie prowadzą Włochy 🇮🇹, ale mają tylko jeden punkt przewagi nad Szwajcarią. Około 20 punktów brakuje do prowadzenia Holandii. W czołowej piątce są też Szwecja i Norwegia. Polska ma nadal 7 punktów, tyle samo co Portugalia i Słowenia. 16 państw nadal czeka na jakiekolwiek noty.

Ola Melzig – szef produkcji Eurowizji 2019 – zapowiedział w wywiadzie dla Israel Hayom 🇮🇱, że scena wyglądać będzie w telewizji na dużą, chociaż w rzeczywistości jest niewielka, tak jak i cały obiekt – Pawilon 2 Tel Aviv Expo. „To mała arena, porównując do poprzednich i na poziomie produkcyjnym jest to spore wyzwanie, bo, z całym szacunkiem dla tysięcy widzów, którzy przyjdą do hali, w pierwszej kolejności myślimy o ekranach telewizyjnych” – przyznał, dodając, że przy małej scenie i arenie łatwiej jest przygotować udane show telewizyjne. W ubiegłym roku Melzig postawił w zakładach bukmacherskich na Izrael i wygrał 500 euro. W tym roku zapowiada, że obstawi do zwycięstwa Szwajcarię. Tymczasem media izraelskie podają, że Madonna, która ma być główną gwiazdą finałowego Interval Act, zaśpiewa na scenie przebój „Like a prayer” oraz nowy utwór, ale nie będzie to „Medellin”, które zostało niedawno wydane.

Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby i przygotowania do Eurowizji 2019 na żywo od 5 maja. Większość relacji dostępnych będzie na Facebooku, za pośrednictwem dwóch grup: głównej oraz specjalnie przygotowanej na okres eurowizyjny grupy VIP dostępnej dla stałych czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Znajdziecie tam m.in. relacje na żywo, filmy, zdjęcia i mnóstwo ciekawostek! Sporo materiału na pewno trafi też na profil instagram Dziennika Eurowizyjnego oraz na InstaStory. Oczywiście najważniejsze informacje i podsumowania każdego dnia prób publikowane będą na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl! Serdecznie zapraszam do spędzenia sezonu eurowizyjnego z Dziennikiem!

Trwa głosowanie w finale plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”! Informacje na temat głosowania dostępne są TUTAJ!

Źródło: ESC Party ES, Instagram, EuroShqip, OGAE International, ESCkaz, Israel Hayom, Eurovoix, fot.: D. Njavro/Instagram

%d blogerów lubi to: