NASZ FAWORYT 2019! Znamy wszystkich finalistów! Rusza głosowanie w ostatniej rundzie! Sprawdź, jak możesz wesprzeć swoich ulubieńców!

Głosowanie w II półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2019” już zakończone i znamy wyniki! Czytelnicy głosujący poprzez formularz Scorewiz rozdali łącznie prawie 13 tys. punktów i wskazali 10 państw, które ich zdaniem powinny wejść do finału konkursu. Głosować można było na 18 krajów. Do finału weszły następujące państwa (kol. alf.):

  • 🇦🇱 ALBANIA
  • 🇦🇲 ARMENIA
  • 🇦🇿 AZERBEJDŻAN
  • 🇳🇱 HOLANDIA
  • 🇲🇰 MACEDONIA PŁN.
  • 🇲🇹 MALTA
  • 🇳🇴 NORWEGIA
  • 🇷🇺 ROSJA
  • 🇨🇭 SZWAJCARIA
  • 🇸🇪 SZWECJA

Oznacza to, że osiem państw zostało wyeliminowanych. Najbliżej awansu była Rumunia (464 punkty) 🇷🇴, jednak ze stratą prawie 100 punktów do 10. miejsca. Kolejne miejsca zajęły Irlandia (417) 🇮🇪, Dania (326) 🇩🇰, Austria (288) 🇦🇹, Litwa (274) 🇱🇹, Łotwa (271) 🇱🇻, Chorwacja (127) 🇭🇷 oraz Mołdawia (70) 🇲🇩 i jest to zdecydowanie najniższy wynik punktowy dla wszystkich krajów półfinałowych.

Pora na głosowanie finałowe z udziałem 26 państw! Do wyboru będą dwie drogi wspierania swoich faworytów. Pierwsza to przyznanie punktów (w skali eurowizyjnej) poprzez formularz ScoreWiz, ale z zastrzeżeniem, że w polu „name” należy podpisać się tylko i wyłącznie swoim wiekiem (tylko dwie cyfry!) gdyż na podstawie wieku tworzone będą grupy jurorskie – np. punktacje od wszystkich 20-latków połączone zostaną w jedną i zobaczymy, czy gust eurowizyjny zależny jest od metryki. Punkty jurorskie na podstawie wieku stanowić będą 65% całego wyniku! 35% to głosy przyznane w ankiecie poniżej. Głosowanie potrwa do 21 kwietnia do końca dnia.

nasz faworyt

Kraje, które uczestniczą w finale to: Albania 🇦🇱, Armenia 🇦🇲, Azerbejdżan 🇦🇿, Belgia 🇧🇪, Cypr 🇨🇾, Czechy 🇨🇿, Francja 🇫🇷, Grecja 🇬🇷, Hiszpania 🇪🇸, Holandia 🇳🇱, Islandia 🇮🇸, Izrael 🇮🇱, Macedonia Płn. 🇲🇰, Malta 🇲🇹, Niemcy 🇩🇪, Norwegia 🇳🇴, Portugalia 🇵🇹, Rosja 🇷🇺, San Marino 🇸🇲, Serbia 🇷🇸, Słowenia 🇸🇮, Szwajcaria 🇨🇭, Szwecja 🇸🇪, Węgry 🇭🇺, Wielka Brytania 🇬🇧 i Włochy 🇮🇹. Do finału czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego wpuścili trzy z pięciu państw nordyckich, trzy z pięciu państw b. Jugosławii i tylko 3 z dziewięciu państw b. ZSRR, z czego do finału weszły dwa kraje kaukaskie, a małe państwa bałtyckie zostały w komplecie wyeliminowane. Większość odrzuconych państw należy do Europy Środkowej.

GŁOSUJ TERAZ! Formularz głosowania:

TUTAJ

link alternatywny

(pamiętaj, by wpisać swój wiek w polu „name”!)

Możliwość głosowania także przez ankietę:

Zdjęcie: KAN, Eurovision.tv

%d blogerów lubi to: