Tulia i Mahmood wystąpią dziś podczas London Eurovision Party 2019! Kto jeszcze pojawi się na scenie? Szereg imprez towarzyszących Eurowizji 2019 w Izraelu!

Już dziś o 20:00 czasu polskiego „London Eurovision Party 2019” 🇬🇧 czyli kolejna duża impreza przed Eurowizją 2019. W tegorocznej, dwunastej już edycji, wystąpią reprezentanci Francji, Łotwy, Holandii, Belgii, Finlandii,  Szwecji, Litwy, Norwegii, Albanii, Danii, Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Austrii, Estonii oraz Polski – zespół Tulia wczoraj wyleciał już do Londynu. Dodatkowo pojawią się goście specjalni – Anna Bergendahl (Szwecja 2010), Holly Tandy (You Decide 2019), Eye Cue (Macedonia 2018), Magdalena Tul (Polska 2011) oraz SuRie (Wielka Brytania 2018). Imprezę w Cafe de Paris poprowadzą jak zwykle Nicki French (Wielka Brytania 2000) oraz Paddy O’Connell. London Eurovision Party startuje o 20:00 (czasu polskiego), a drzwi otwarte będą godzinę wcześniej. Od ok 12:30 czasu polskiego uczestnicy rozpoczną sesję wywiadową z dziennikarzami – potrwa ona do 17:45, oczywiście z przerwami na próby dźwiękowe. Podobnie jak w przypadku Eurovision in Concert warto śledzić profile instagramowe i facebookowe uczestników koncertu jak i portali zagranicznych. Oficjalna transmisja imprezy nie jest przewidziana, ale na pewno da się znaleźć amatorskie streamy. Warto też zaglądać na grupę facebookową Dziennika Eurowizyjnego, gdzie będzie można komentować przebieg LEP 2019. Część wykonawców na pewno pojawi się na wywiadowym Live Chat portalu ESCxtra. Oficjalne nagrania z występów czy wywiadów pojawiać się będą zapewne zaraz po imprezie.

27 członków OGAE Bułgaria 🇧🇬 zdecydowało, że najlepszą piosenką Eurowizji 2019 jest Holandia 🇳🇱. Drugie miejsce dostały Włochy, a trzecie Szwajcaria. Punkty otrzymały też Cypr, Malta, Francja, Armenia, Rosja, Albania i Macedonia. Aktualnie Włochy 🇮🇹 mają już 102 punkty, Szwajcaria 86 🇨🇭, a Holandia 82 🇳🇱. Kolejnym państwom ciężko będzie przebić się do top3. Cypr 🇨🇾 ma 4. miejsce z 55 punktami, a Szwecja 🇸🇪 jest piąta – 48 punktów. Polska 🇵🇱 z 7 punktami zajmuje aktualnie 15. miejsce (remis punktowy z Portugalią). 23 kraje mają już jakiekolwiek punkty. Kolejne kluby OGAE będą prezentować swoje punkty w najbliższym czasie – część oddziałów już zagłosowała, a część nadal zbiera punkty od członków. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w OGAE Rumunia 🇷🇴 12 punktów dostanie Holandia, a Polska nie ma szans na wejście do top10. W sieci OGAE mamy aktualnie 43 kluby, a głosowało dopiero 10.

Czekamy na oficjalny plan imprez i występów w Euroclubie, a tymczasem EuroCafe już publikuje pierwsze informacje na temat swojego line-up. Tworzone przez klub OGAE Izrael EuroCafe 🇮🇱 otwarte będzie od 12 maja i zlokalizowane zostanie w klubie Haoman 17. Wystąpią tam m.in. Charlotte Perrelli (dwukrotna reprezentantka Szwecji i zwyciężczyni Eurowizji 1999 w Jerozolimie), Emmelie de Forest (zwyciężczyni z 2013 roku), Hera Bjork (reprezentantka Islandii 2010), Selma (reprezentantka Islandii 1999 i 2005), Slavko Kalezic (reprezentant Czarnogóry 2017) i Krista Siegfrids (reprezentantka Finlandii 2013). To nie koniec! Nie zabraknie też gwiazd z Izraela – Shiri Maimon, Harel Skaat, Nadav Guedj, Mei Finegold, Imri Ziv, Moran Mazor czy Riki Ben Ari. Kolejne nazwiska pojawią się niebawem! Można już kupić bilety – wejściówka na cały okres funkcjonowania EuroCafe kosztuje 420 szekli (dla członków OGAE) i 500 szekli (dla niestowarzyszonych). Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie TUTAJ. Konkurencją dla Euroclubu i EuroCafe będzie The Theathre Club, który przygotował 7-dniowy czas eurowizyjnych imprez! Od 12 do 18 maja oferować będzie najlepszych DJ, występy na żywo, transmisję półfinałów i finału Eurowizji, Drag queens show i najlepsze ceny drinków w mieście. Wystąpią tam Mei Finegold, Moran Mazor, Imri Ziv, Nadav Guedj, Izhar Cohen, a dodatkowo odbędzie się tam Wiwi Jam Party (zaproszenie przyjęła już m.in. Tamta) oraz specjalne Madonna Party. Bilety w cenie 500 szekli są już dostępne w sprzedaży.

Dziś o 18:40 na Facebooku rozgrzewka przed podaniem wyników II półfinału plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”. Prezentacja 10 nowych finalistów na żywo na grupie facebookowej ok. godziny 19:00, a zaraz później pojawi się nowy artykuł i rozpocznie się głosowanie finałowe! Serdecznie zapraszam!

Źródło: ESCxtra, London Eurovision Party, Instagram, OGAE International, EuoCafe, The Theatre Club, inf. własne, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: