Poznaj team Jonidy Maliqi i zobacz klip Neveny do utworu „Kruna”! Hiszpanie obejrzą Eurowizję w kinach!

Eurovision Albania 🇦🇱 informuje, że w skład chórku wspierającego wokalnie Jonidę Maliqi podczas Eurowizji 2019 w Tel Awiwie wejdą znani nam wokaliści. Będą to Artemisa Mithi, Tiri Gjoci oraz Uendi Mancaku. Artemisa startowała w finale Festivali i Kenges przed ESC 2018 i 2019. W grudniu ubiegłego roku walczyła o wyjazd do Tel Awiwu razem z Febi’m Shkurti z Revolt Klan. Chociaż ich „Dua te besoj” uznawane było za jednego z faworytów, zajęli w finale ostatnie, 14. miejsce. Tiri Gjoci w grudniowym FiK pojawił się tylko gościnnie, ale przed Eurowizją 2018 startował w finale festiwalu z piosenką „Orë e ndaluar”. Jak przyznał w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym, do udziału w Eurowizji 2019 zaprosiła go kompozytorka piosenki „Ktheju tokës” Eriona Rushiti. Uendi Mancaku nigdy nie uczestniczyła w albańskich preselekcjach, ale ma na swoim koncie sukcesy w „Kënga Magjike”. Na razie nie wiadomo jak wyglądać będzie występ Jonidy.

Telewizja serbska 🇷🇸 opublikowała już oficjalny teledysk do utworu „Kruna” Neveny Božović. „Intymna opowieść o miłości bezwarunkowej doczekała się ekranizacji. Emocje utkane z muzycznego pióra Neveny są bezsprzecznie szczere i pokazują odwagę autorki, by swoje najgłębsze doznania pokazać wszystkim, a poprzez słowa ‚niechaj świat nas teraz usłyszy’, głośno to powiedzieć” – czytamy na stronie RTS.rs. Po prezentacji akustycznej wersji, która premierę miała niedawno, teraz przyszła pora na teledysk, a niebawem usłyszymy też angielską wersję nagraną w towarzystwie orkiestry symfonicznej RTS. Za trzy dni młoda reprezentantka Serbii bierze ślub w Czarnogórze, a przed Eurowizją wystąpi jeszcze w Moskwie podczas kolejnej edycji rosyjskiej imprezy eurowizyjnej.

Sieć kin Cinesa po raz kolejny współpracuje z telewizją RTVE 🇪🇸 i w efekcie będzie mieć prawo do transmisji finału Eurowizji 2019 w swoich salach kinowych na terenie aż 41 miast w Hiszpanii! Fani będą mogli śledzić finał i kibicować Miki’emu m.in. w Barcelonie, Gran Canarii, Maladze, Santander, na Majorce, w Walencji, Saragossie czy Murcii. Tymczasem aplikacja katalońskiej stacji TV3 ws. aktywnego statusu Europejskiej Unii Nadawców została już złożona i czeka na rozpatrzenie. Decyzja ma zostać podjęta i podana latem 2019 roku. Kataloński nadawca ma ambitny plan by jak najszybciej dołączyć do stawki konkursów EBU, m.in. Eurowizji Chórów czy Konkursu Piosenki Eurowizji. Na razie nie wiadomo jak na takie plany reaguje RTVE, publiczny nadawca hiszpański.

Trwa głosowanie w finale plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”! Informacje na temat głosowania dostępne są TUTAJ!

Źródło: Eurovision Albania, inf. własne, Wikipedia, RTS.rs, Eurovoix, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: