Tulia nagrywa pocztówkę w Jerozolimie! Przygotowania San Marino, Macedonii i Hiszpanii! Kolejny kandydat do organizacji ESC 2020 w Holandii?

Polskie reprezentantki na Eurowizję 2019 – zespół Tulia 🇵🇱 – przebywają aktualnie w Jerozolimie 🇮🇱, gdzie trwają prace nad naszą eurowizyjną pocztówką z motywem tańca. Na swoim Instagramie wokalistki pokazały krótkie nagrania i zdjęcia z przygotowań i planu zdjęciowego, ale oczywiście na finalny efekt poczekać będziemy musieli do pierwszego półfinału. W tym roku telewizja KAN zdecydowała się zrealizować pocztówki z udziałem uczestników (co jest normą już od jakiegoś czasu), ale dodatkowo pokazać piękno Izraela i wprowadzić jeszcze więcej żywiołowości i energii do tych krótkich filmików. Zgodnie z planem, każdy reprezentant przebywający w Izraelu ćwiczy prostą choreografię pod okiem specjalistów. Taki układ, wraz z innymi tancerzami, wykonuje w trakcie pocztówki. Reżyserem pocztówek jest Keren Wisdom – osoba odpowiedzialna za klip do „Toy” Netty. Krótki zwiastun wyglądu pocztówek zobaczyć można w specjalnym filmiku poniżej:

Uczestnicy Eurowizji 2019 szlifują swoje występy, wokal i przygotowują się do prób, które ruszą w Tel Awiwie już 4 maja. Niedawno ogłoszono, że Serhat 🇸🇲 (foto) wystąpi na scenie z pięcioma osobami, a wśród nich są Johan D. Seil (chórzysta Sergey’a Lazareva i Dihaj z ESC 2016 i 2017), Giulia Wahn czy Sebastian Millepied. Koncepcję występu reprezentanta San Marino przygotował Nick Marianos, który odpowiedzialny był wcześniej za występ Sakisa Rouvasa w Moskwie. Wbrew informacjom docierającym z Instagrama, przystojny tancerz Vikko nie wystąpi na scenie w towarzystwie Tamary Todevskiej z Macedonii Północnej 🇲🇰. Wokalistka zdradziła w jednym z wywiadów, że na scenie pojawi się sama, a poza sceną wspierać ją będą wokalnie chórzyści, o których mówiono już wcześniej: Antonia Gigovska, Aleksandra Janeva oraz Vasil Garvanliev. Tymczasem Ministerstwo Finansów Hiszpanii 🇪🇸 ujawniło, że na sam występ Miki’ego Nuneza w Tel Awiwie przeznaczono ponad 40 tys. euro. Większość tej kwoty przekazano twórcy choreografii do „La Venda” – Fokasowi Evangelinosowi.

Nie tylko politycy z Hagi liczą na możliwość organizacji Eurowizji 2020 po zwycięstwie Duncana Laurence 🇳🇱. RTL Nieuws podaje, że miasto Maastricht również zainteresowane jest tytułem gospodarza konkursu. Zarząd Maastricht Exposition and Congress Centre prowadzi już ponoć rozmowy z władzami miasta i regionu na temat zasadności organizacji Eurowizji 2020 i jak na razie, dyskusja ma iść w dobrym kierunku. O Eurowizję w przyszłym roku walczyć może też Amsterdam, co niejako zapowiedziała burmistrz miasta – Femke Halsema. Holandia jest w tym momencie głównym faworytem zakładów bukmacherskich, jednak nie ma na ten moment żadnej pewności, że utwór „Arcade” faktycznie wygra konkurs w Tel Awiwie. Część państw na serio podchodzi do możliwości triumfu i organizacji konkursu u siebie. Warto zauważyć, że rzadkością są już wypowiedzi o tym, że nie warto wygrywać Eurowizji, bo nie jest to finansowo opłacalne, a przecież jeszcze parę lat temu wiele telewizji nie ukrywało obaw, przed zwycięstwem i obowiązkiem przygotowywania konkursu (np. Hiszpania w 2012 roku).

Trwa głosowanie w finale plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”! Informacje na temat głosowania dostępne są TUTAJ!

Źródło: KAN, Instagram, EBU, ESCkaz, MKRTV, RTVE, Eurovoix, fot.: Cem Talu (SMRTV/EBU)

 

%d blogerów lubi to: