Dziś Eurovision in Concert! Sprawdź, kto wystąpi w Amsterdamie! Eurowizja 2019: Przygotowania reprezentacji Macedonii, Rumunii i Estonii!

Holenderski weekend w świecie Eurowizji 🇳🇱! Już wczoraj większość uczestników „Eurovision in Concert” dotarła do Amsterdamu i oczywiście nie mogło się obejść bez zdjęć, filmików i relacji. Wiemy, że  Jurij Veklenko 🇱🇹 spotkał się z Lucą Hanni 🇨🇭 już na lotnisku, że Darude 🇫🇮 spędził wieczór z Austriaczką Paendą 🇦🇹 (na zdj.), a Jonida Maliqi 🇦🇱 i Serhat 🇸🇲 już wczoraj udzielali wywiadów. Srbuk 🇦🇲 i D mol 🇲🇪 zwiedzali Amsterdam, a dziewczyny z grupy Tulia 🇵🇱 fotografowały się przy słynnym napisie z nazwą miasta. Wczoraj wieczorem OGAE Holandia zorganizowało specjalną imprezę dla fanów, podczas której wystąpili byli uczestnicy Eurowizji, m.in. Eye Cue 🇲🇰, SuRie 🇬🇧, Ryan O’Shaughnessy 🇮🇪, Imri Ziv 🇮🇱 czy Linda Martin 🇮🇪 oraz Hera Bjork 🇮🇸. Przygotowano typowo eurowizyjny repertuar, ale niektórzy zaskoczyli doborem piosenek. Macedończycy postawili m.in. na rockowe „For Real” grupy Athena (Turcja 2004) czy ubiegłoroczne „Monsters” z Finlandii, SuRie i Ryan wspólnie wykonali francuskie „Merci”, a sam Ryan zaśpiewał też m.in. szwedzkie „Dance you off”. Imri wykonał m.in. „Tonight again” z Australii, a Hera Bjork „Molitvę”.

Dziś wielki koncert w AFAS Live. Trzygodzinne widowisko rozpocznie się ok. 20:00, a prowadzącymi będą Cornald Maas i Marlayne, reprezentantka Holandii 1999. Wystąpią dziś reprezentanci Mołdawii, Armenii, Australii, Polski, Islandii, Holandii, Irlandii, Gruzji, Białorusi, Serbii, Szwajcarii, Rumunii, Czech, Finlandii, Węgier, San Marino, Grecji, Izraela, Czarnogóry, Niemiec, Norwegii, Litwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii, Albanii i Belgii. Łącznie 28 spośród 41 uczestników Eurowizji 2019! Dziś po południu odbędzie się ich spotkanie z dziennikarzami, a podczas samego koncertu każdy z nich będzie miał okazję by na żywo zaśpiewać swoją eurowizyjną piosenkę. W przypadku takich wykonawców jak Srbuk, Sarah, Luca, Serhat, Katerine czy Paenda będzie to pierwsza możliwość wysłuchania ich piosenek w wykonaniu na żywo. Portal Eurowizja.org obiecuje transmisję z „Eurovision in Concert” więc warto śledzić fanpage od godziny 20:00, ale zapraszam też na grupę Dziennika Eurowizyjnego, gdzie na pewno znajdziecie dodatkowe linki do różnych nieoficjalnych streamów. Wywiady, zdjęcia i filmy zza kulis Eurovision in Concert dziś pojawiać się będą na profilach instagramowych uczestników koncertu, więc warto dziś śledzić social media!

Kolejne delegacje odkrywają karty i zdradzają coraz więcej z przygotowań! Była szwedzka szefowa delegacji ESC i JESC 🇸🇪 – Mari Forsman Ryberger będzie wraz z Tine Matulessy odpowiedzialna za występ sceniczny Tamary Todevskiej z Macedonii Północnej 🇲🇰. Ryberger współpracowała wcześniej z Robinem, Fransem czy Sanną podczas ich uczestnictwa w Eurowizji. Matulessy pracowała z kolei przy niektórych Interval Act’ach Melodifestivalen, współpracowała z Białorusinem TEO podczas jego udziału w Eurowizji 2014, a dodatkowo była chórzystką/tancerką podczas prezentacji scenicznej Maleny Ernman w Moskwie. Rumunka Ester Peony 🇷🇴 będzie mieć na scenie fotel, podobnie jak podczas finału preselekcji. Towarzyszyć jej będą Alexandru Serbu (Bolero) grający na gitarze, pianistka Antonia, tancerz i model Vlad Mircea oraz choreograf Valentin Chis (Bruce). Victor Crone 🇪🇪, reprezentant Estonii pochodzący ze Szwecji, wystąpi na scenie sam, ale za sceną wspierać go będą wokalnie Kaido Poldma, Dagmar Oja, Kaire Vilgats oraz Stig Rasta, kompozytor „Storm” i reprezentant Estonii na Eurowizji 2015.

Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że Petroc Trelawny i Ella Petersson będą prowadzić drugą edycję Eurowizji Chórów, która odbędzie się w sierpniu w Goteborgu (Szwecja 🇸🇪). O wynikach konkursu zadecyduje trzyosobowe jury w składzie Katarina Henryson, John Rutter (był sędzią także w pierwszej edycji) oraz Deke Sharon. Podano też nazwy kolejnych uczestniczących chórów. Poza Bonn Voice (Niemcy 🇩🇪), MASKA (Łotwa 🇱🇻), Jazzva (Słowenia 🇸🇮) i Cake O’Phonie (Szwajcaria 🇨🇭) o Grand Prix powalczą też Almkalia (Belgia 🇧🇪), Vocal Line (Dania 🇩🇰), Alba (Szkocja 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿) oraz Zero8 (Szwecja 🇸🇪). Jutro odbędą się finały preselekcji w Norwegii 🇳🇴 i Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿. Do kompletu uczestników brakuje jednego chóru – z Francji 🇫🇷. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie on wybrany.

Dziś ostatni dzień głosowania w I półfinale plebiscytu NASZ FAWORYT 2019. Szczegóły dostępne TUTAJ, a link do głosowania TUTAJ.

Źródło: Instagram, Facebook, Eurovision in Concert, ESCbubble, ESCkaz, Eurovoix, Wikipedia, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: