Tulia wystąpiła w Amsterdamie! Zobacz występ reprezentantek Polski! Co jeszcze działo się w stolicy Holandii? Kolejne punkty klubów OGAE – są noty dla Polek!

Polski zespół Tulia 🇵🇱 wystąpił wczoraj podczas pierwszej i jednocześnie największej przedeurowizyjnej imprezie w Europie – „Eurovision in Concert 2019” w Amsterdamie 🇳🇱. Polki zaśpiewały „Fire of Love” jako 14. w kolejności i wypadły świetnie! Zaprezentowały prostą choreografię, pokazały piękne stroje i zachęcał publikę do rytmicznego klaskania. Zostały bardzo ciepło przyjęte przez zagranicznych fanów Eurowizji, którzy wysoko oceniają ich wczorajszy występ. „Super publiczność, super energia, świetnie nas przyjęli. Nie można tego opisać” – relacjonowała Dominika Siepka z zespołu Tulia na swoim Instagramie. W ciągu dnia wokalistki udzieliły ok. 20 wywiadów, pozowały do zdjęć z fanami, dziennikarzami i reprezentantami innych krajów, m.in. z Białorusi, Islandii czy Rumunii. Na swoich instagramowych relacjach przyznały, że są zachwycone atmosferą, jaka panuje w Amsterdamie. Niestety z powodu dzisiejszego koncertu w Rybniku już ok. 5 rano Polki musiały opuścić Amsterdam, ale wkrótce kolejna okazja do spotkania z eurowizyjnym światem – Tulia wystąpi 14 kwietnia podczas „London Eurovision Party”. Nagrania z występu Tulii znajdziecie poniżej. Wywiady zapewne zaczną być publikowane w ciągu dnia.

Wczoraj w Amsterdamie wystąpiło 28 uczestników Eurowizji 2019 oraz goście specjalni. Nagrania ze wszystkich występów dostępne są w Internecie, zarówno na YouTube jak i na portalach społecznościowych. Fani, którzy śledzili koncert w AFAS Live jak i ci, którzy oglądali amatorskie streamy internetowe wysoko oceniają występy m.in. reprezentantów Czech, Białorusi, Islandii (chociaż trio Hatari 🇮🇸 pojawiło się w Amsterdamie w niepełnym składzie), San Marino, Armenii czy Holandii – Duncan Laurence 🇳🇱 zdaje się umacniać na pozycji lidera po wczorajszym zaśpiewaniu „Arcade”. Sporo krytyki spadło na Greczynkę Katerine Duska 🇬🇷, która zdawała się nie mieć siły by odpowiednio zaśpiewać „Better Love” – najpewniej zawiniły odsłuchy. Dość zdyszany był też Szwajcar Luca Hanni 🇨🇭. Wszyscy reprezentanci zapewne i tak bawili się świetnie, zarówno podczas koncertu czy afterparty, a także podczas sesji wywiadowej – po Instagramie i Facebooku widać, że wielu z nich w końcu miało okazję się poznać więc zdjęciom i rozmowom nie było końca. Co ciekawe, niektórzy uczestnicy „Eurovision in Concert” sami „transmitowali” część występów swojej konkurencji za pośrednictwem np. Instagrama, co pokazuje, że tak naprawdę rywalizacja jest na tym etapie minimalna, a liczy się świetna zabawa i wspólne przekazywanie emocji fanom.

Kolejne imprezy już w przyszłym tygodniu! 12 kwietnia skromne Eurovision Party w Rydze 🇱🇻 z udziałem reprezentantów Łotwy i Norwegii, a 14 kwietnia London Eurovision Party 🇬🇧, w którym wystąpią przedstawiciele Albanii, Holandii, Irlandii, Polski, Litwy, Finlandii, Norwegii, Danii, Austrii, Czech, Belgii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz reprezentanci nieobecni w Amsterdamie – z Włoch, Szwecji, Estonii, Łotwy i Francji. Będą też goście specjalni, m.in. Magdalena Tul i Anna Bergendahl. Najpewniej w Londynie reprezentanci będą mogli zaśpiewać nie tylko swój eurowizyjny utwór. Ciekawe, co jeszcze zaprezentuje grupa Tulia?

Kolejne kluby OGAE prezentują swoje głosy. Duńczycy 🇩🇰 (43 członków) 12 punktów przekazali Włochom, 10 Szwedom, a 8 Szwajcarom. Punkty dostały też Norwegia, Holandia, Rosja, Islandia, Cypr, Hiszpania oraz Grecja. 76 członków OGAE Iceland 🇮🇸 najwyższą notę także przyznało Włochom, ale 10 punktów trafiło na konto Holandii, a 8 Szwajcarii. W top10 Islandczyków znalazły się też Cypr, Szwecja, Norwegia, Hiszpania, Grecja, Rosja oraz … San Marino, które ma 1 punkt. Wczoraj odbyła się impreza OGAE Słowenia 🇸🇮 podczas której członkowie fan-klubu oglądali teledyski do konkursowych piosenek i oddawali swoje głosy. Ostateczna punktacja zaskakuje – 12 punktów dostała Dania, 10 Włochy, a 8 Szwecja, natomiast 4. miejsce w rankingu i 7 punktów przypadło piosence „Pali się” Tulii z Polski. W top10 są też Norwegia, Islandia, Szwajcaria, Grecja, Francja i Belgia, a faworyzowana Holandia zajęła niskie, 17. miejsce.

O północy zakończyło się głosowanie w pierwszym półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”. Rozdano ponad 13,5 tys. punktów, z czego zwycięzca głosowania uzbierał pond 13% wszystkich punktów. Różnica między 10. a 11. miejscem wyniosła 55 punktów. Wyniki półfinału poznacie dzisiaj o godzinie 19:00 na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnegogrupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego! Serdecznie zapraszam!

Źródło: YouTube, inf. własne, Eurovision in Concert, Instagram, Facebook, London Eurovision Party, OGAE International, OGAE Slovenija, fot.: Florian Tusi

%d blogerów lubi to: