Rejected Song Contest 2019 zakończone – mamy zwycięzcę! Rusza „Nasz Faworyt” – głosuj już teraz w pierwszym półfinale plebiscytu!

Zdobywczyni „dzikiej karty” plebiscytu Rejected Song Contest 2019 dla najlepszych piosenek preselekcyjnych, które nie dostały się na Eurowizję, Maruv z Ukrainy, wygrywa głosowanie pokonując 27 konkurentów. Jej „Siren Song” otrzymało łącznie 261 punktów w połączonej punktacji „zodiakalnego” jury oraz ankietowanych (70/30). W głosowaniu fanów pogrupowanych po znakach zodiaku, Maruv otrzymała 1. miejsce i 220 punktów (maksymalne noty od grup jurorskich znaków zodiaku: Ryby, Baran, Rak, Lew, Panna, Skorpion, Strzelec i Koziorożec) oraz 4. miejsce w ankiecie na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl (41 punktów). Drugie miejsce w finale przypadło reprezentacji debiutującej Australii – duet Electric Fields otrzymał 236 punktów (2. miejsce w głosowaniu zodiakalnym i 3. miejsce w ankiecie). Trzecia była Wiktoria ze Szwecji – 4. miejsce w zodiakach i 1. w ankiecie – łącznie dało to 225 punktów. W czołowej piątce znalazły się też reprezentantki Niemiec i Włoch. Pełne wyniki poniżej:

wyniki

Maruv dostała się do preselekcji ukraińskich 2019 🇺🇦 w ramach zastępstwa za wycofaną Tayannę. Przygotowała utwór „Siren Song”, który szybko stał się hitem i faworytem wielu fanów. Jej kontrowersyjny występ półfinałowy nie zdobył serc jurorów, ale widzowie ją pokochali. W finale wypadła jeszcze lepiej i nawet, gdy komisja nie dała jej najwyższej noty, zdołała wygrać dzięki wsparciu widzów. Niestety, z jej udziałem łączą się nie tylko prowokacje o podtekście erotycznym, ale przede wszystkim skandal polityczny, który ostatecznie przeszkodził Maruv w możliwości reprezentowania swojego kraju na Eurowizji. Ponieważ nie wybrano żadnego innego wykonawcy do Tel Awiwu, Ukraina wycofała się z udziału w konkursie. Maruv to już druga laureatka „dzikiej karty”, która wygrywa Rejected Song Contest. W 2013 roku czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego za najlepszy utwór uznali kompozycję „Imperija Esmy i Lozano z Macedonii 🇲🇰. Piosenka została wycofana z Eurowizję parę tygodni po premierze i zastąpiona innym utworem. Za rok 10. edycja Rejected Song Contest „wirtualnie” odbędzie się w Kijowie.

Rusza plebiscyt „Nasz Faworyt 2019” w którym czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego wybierać będą najlepszą piosenkę Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Na początek rundy półfinałowe. Od dziś do soboty 6.04. (do godz. 23:59) głosować można w I półfinale. Jedyne co wystarczy zrobić, to ustawić swoją eurowizyjną „topkę” poprzez Scorewiz, wybierając i szeregując 10 najlepszych krajów pierwszego półfinału. Polska piosenka „Pali się (Fire of Love)” zespołu Tulia nie bierze udziału w zabawie – dla nas Polacy zawsze są faworytami! Pamiętajcie – głosujcie zgodnie z Waszym osobistym gustem, a nie z przewidywaniami! Z każdego półfinału do finału wejdzie po 10 krajów. W finale łącznie wystartuje 26 piosenek.

DE, START VOTING NOW

(ze względu na limity aplikacji do oddawania głosów, linki alternatywne będą się tu pojawiać w odpowiednich momentach – jeśli w danej chwili ScoreWiz nie pozwala Ci zagłosować, wróć za parę godzin) 

Foto: Instagram

%d blogerów lubi to: