Oto Miss i Mister Eurowizji 2019! Znamy wyniki plebiscytu piękności! Nowy sposób podawania wyników – kolejne zmiany! OGAE Poll: Francja głosuje!

Znamy wyniki finałowego głosowania w plebiscycie Miss i Mister Eurowizji 2019! W kobiecej kategorii wygrała Nevena Božović z Serbii 🇷🇸. Ma 24 lata, pochodzi z Kosowskiej Mitrowicy, studiowała w Belgradzie, reprezentowała swój kraj na konkursach EBU już dwukrotnie – w 2007 roku zajęła 3. miejsce na Eurowizji Junior, a w 2013 roku 11. miejsce w półfinale na Eurowizji dla dorosłych jako członkini formacji Moje 3. Wielka fanka Eurowizji, często angażowała się w różne projekty związane z konkursem, m.in. była jurorem podczas preselekcji dla dzieci czy podczas konkursu karaoke organizowanego co roku przez OGAE Serbia. 20 kwietnia zmieni stan cywilny. Do jej największych hitów należą „Jasno mi je”, „Bal” czy „Siesta”. Poza śpiewaniem i komponowaniem zajmuje się też dorywczo modelingiem. Lokalne media często zwracają uwagę na jej poczochrane włosy. W głosowaniu na Miss zdobyła 23% głosów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Grecji 🇬🇷 – Katerine Duska (20%), a trzecie reprezentantce Norwegii 🇳🇴 – Alexandrze Rotan (wchodzącej w skład KEiiNO) której przypadło 13% Waszych głosów!

W męskiej kategorii triumfował rówieśnik Neveny, Luca Hänni ze Szwajcarii 🇨🇭! 24-latek urodzony w Bernie. W 2012 roku zdobył sławę za sprawą wygranej w niemieckim show „DSDS”. W nagrodę podpisał kontrakt z Universal Music. Do tej pory wydał cztery albumy i jest aktualnie jednym z najbardziej znanych młodych wokalistów pop w swoim kraju. W 2016 roku był jednym z eurowizyjnych jurorów nadawcy szwajcarskiego, z kolei w 2017 roku podawał punkty jurorskie na żywo. Podobnie jak Nevena, działa także poza muzyką – w modelingu, ale też w tańcu i sprawach społecznych. Sporo czasu poświęca też na treningi na siłowni. W plebiscycie Mister Eurowizji uzbierał 20% poparcia i pokonał Holendra 🇳🇱 Duncana Laurence 17 głosami! Trzecie miejsce miał Włoch 🇮🇹 Mahmood (12%), a o jeden głos mniej Rosjanin 🇷🇺 Sergey Lazarev.

Kolejna zmiana w prezentacji wyników podczas Eurowizji 2019 🇮🇱 – tym razem dotyczy ona półfinałów i przekazania informacji o 10 krajach, które awansowały dalej. Zdecydowano, że od tego roku formuła będzie bardziej zbliżona do Melodifestivalen, a przez to bardziej dramatyczna i ciekawa. Półfinaliści będą podzieleni na grupy i w ramach każdego segmentu podawane będą wyniki od razu dla wszystkich, np. w pierwszej grupie zaprezentowane będą wyniki dla Polski, Słowenii, Węgier i Australii – ekran podzielony będzie na cztery części, by pokazać na żywo reakcje każdej delegacji. Zależnie od wyników, może być różnie – przejść mogą dwa kraje, a dwa odpaść, a nawet wszystkie awansować lub wszystkie mogą zostać wyeliminowane. EBU informuje, że zmiany wprowadzono nie tylko ze względu na chęć poprawienia dramaturgii, ale też z przyczyn technicznych. Do tej pory kamerzyści ustawiali się przy delegacji, która zaraz miała być wywołana do finału, co mogło zdradzić wyniki i sprawić, że reprezentant nie cieszył się tak jak powinien. Dodatkowo, niektóre delegacje skarżyły się, że za często wywoływane są jako ostatnie lub w najmniej oczekiwanym momencie, gdy np. piją szampana, cucą słabszą psychicznie koleżankę z ekipy lub aktualizują Instagrama hashtagiem #ZdenerwowanaJa. Ważne jest też to, że dzięki nowej zasadzie zobaczymy reakcje nie tylko wygranych, ale też przegranych, czego do tej pory brakowało, a jest na to popyt. Zdjęcia zapłakanej Yulii Samoylovej osiągały zawrotne ceny na czarnym rynku. Cały ten news to prima aprilis.

Trzeci klub, który zagłosował już w OGAE Poll to Francja 🇫🇷, gdzie głosy oddało 218 członków. Tym razem najwyższa nota trafiła do Włoch 🇮🇹 i piosenki „Soldi”, drugie miejsce miała Szwajcaria, a trzecie Norwegia. Holandia otrzymała 7 punktów, a w top10 znalazły się też Szwecja, Islandia, Azerbejdżan, Hiszpania, Cypr oraz Rosja. Tym samym Włochy są aktualnym liderem po trzech głosowaniach (mają 32 punkty). Holandia jest tuż za nimi z wynikiem 31 punktów, a Szwajcaria na trzecim miejscu – 26 punktów.

Dziś o 20:00 na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego transmisja na żywo z wyników finału Rejected Song Contest 2019! Serdecznie zapraszam!

Źródło: Inf. własne, Dziennik Eurowizyjny, Wikipedia, Eurovision.tv, OGAE Poll, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: