Ruszają techniczne przygotowania do Eurowizji w EXPO Tel Aviv! Gdzie odbędzie się Ceremonia Otwarcia i dlaczego dywan będzie pomarańczowy?

W Tel Awiwie 🇮🇱 trwają już prace nad zaprogramowaniem świateł i wizualizacji w systemie komputerowym, a od jutra ciężki sprzęt potrzebny do budowy sceny i całego wyposażenia trafi do Pawilonu 2 Tel Aviv EXPO. Ola Melzig, szef produkcji, potwierdził wcześniejsze informacje twórcy sceny Floriana Wiedera, że zarówno trójkąty jak liczba 12, odnosząca się do dwunastu plemion Izraela będą grały istotną rolę. Wiadomo, że trójkąty będą się nie tylko ruszać, ale też będą posiadały obramowanie LED-owe. Oczywiście będzie też ściana i podłoga z LED-ów, wiele ruchomych świateł i mnóstwo pirotechniki – zapowiada Melzig. Zdradził, że niektóre delegacje nie planują wykorzystywania ekranów LED-owych, stawiając na inne opcje video, które wymagać będą dodatkowego sprzętu. Jedna delegacja zdecydowała się z kolei na nowinki i specjalne tuby LED-owe, które ponoć dostępne są tylko w USA. Ze względu na koszt transportu, zdecydowano się na stworzenie tego rodzaju tub z materiałów dostępnych w Europie. Według zapewnień szefa produkcji, tegoroczny team techników składa się w większości z osób pochodzących z Izraela i jest to najbardziej „lokalny” team pracujący przy Eurowizji. Oczywiście Izraelczycy korzystają z porad i doświadczenia zagranicznych profesjonalistów. 24 marca pojawił się pierwszy wpis na nowym „Eurovision Diary” M&M Production, czyli firmy Oli Melziga. Znajdziecie tam ciekawostki techniczne dotyczące budowy sceny, a także zdjęcia i nagrania video. Warto śledzić!

Sama nazwa obiektu, w którym odbędzie się Eurowizja 2019, sprawia nie lada problem, jeśli chodzi o nazwę. Cały kompleks, na terenie którego znajdują się Pawilon 2 (scena Eurowizji), Pawilon 1 (Green Room) czy Pawilon 11 (Centrum Prasowe) nosił nazwę Tel Aviv Convention Center, ale trwa aktualnie proces rebrandingu na Expo Tel Aviv z dodaniem sloganu „Create an experience”. Z kolei w oficjalnych materiałach KAN/EBU pełna nazwa brzmieć będzie Expo Tel Aviv International Convention Center (Expo Tel Awiw Międzynarodowe Centrum Kongresowe). Zmiana nazewnictwa to część strategii firmy zajmującej się kompleksem, mającej na celu promować Expo Tel Aviv jako bazę konferencyjną i miejsce międzynarodowych wydarzeń, jednocześnie będąc też atrakcją turystyczną i miejscem chętnie odwiedzanym przez wszystkich. Zmiana doprowadzi też do wprowadzenia nowych nazw stacji kolejowej i przystanków autobusowych w okolicach kompleksu.

Tegoroczna ceremonia otwarcia Eurowizji odbędzie się w Habima Theatre, Warto podkreślić, że teatr założony został w 1912 roku na terenie Białegostoku (wtedy Gubernia grodzieńska Imperium Rosyjskiego). W 1958 roku Habima uznany został za narodowy teatr Izraela. Aktualnie zatrudnia ok. 80 aktorów i ok. 120 pracowników kompleksu. Sam budynek w 2012 roku został otwarty ponownie, po czterech latach renowacji. Na renowację wydano ponad 100 mln szekli. Spacer po czerwonym dywanie przygotowany zostanie na skwerze przed teatrem. W tym roku dywan ma być…pomarańczowy, co ma związek z logiem głównego sponsora Eurowizji – MyHeritage, firmy, która niedawno przygotowała dla fanów niespodziankę w postaci specjalnej appki wyszukującej podobieństw do gwiazd Eurowizji. Kolor pomarańczowy był też symbolem sprzeciwu Izraelczyków wobec planu wycofania się wojsk Izraela ze Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu w 2005 roku.

To już ostatnie chwile na oddanie głosu w plebiscycie Rejected Song Contest 2019! Zapraszam do obejrzenia nowego skrótu wszystkich konkursowych piosenek i zagłosowania TUTAJ! Głosowanie zamknięte zostanie o północy. Wyniki zaprezentowane zostaną 1 kwietnia o godzinie 20:00 na grupie facebookowej.

Dziś kończy się też głosowanie w plebiscycie Miss i Mister Eurowizji 2019! Głosy można oddawać TUTAJ (do północy)!

Źródło: Wiwibloggs, M&M Production, Live Design, ESCkaz, Wikipedia, inf. własne, fot.: KAN, Skrót występów RSC: Arkadiusz Cach

%d blogerów lubi to: