Zmiany w podawaniu wyników finałowych! Jak zareagowali fani Eurowizji? Kwietniowe imprezy promocyjne: kto wystąpi na wszystkich, a kto ich unika?

Pojawiły się nowe spekulacje dotyczące zmian wprowadzonych w sposobie prezentacji wyników finałowych 🇮🇱. Zmiany zapowiedział na swoim vlogu Jan Bors. Najpewniej chodzi o zmianę kolejności podawania punktów głosowania widzów. W latach 2016-2018 punkty łączne z televotingu podawane były kolejno od kraju, który tych punktów dostał najmniej do tego, który wygrał w głosowaniu publiczności. Teraz za kolejność posłuży ranking jurorski, więc prowadzący najpierw przekażą punkty televotingu dla państwa, które zdobyło najmniej punktów u jury i kolejno do kraju, który głosowanie jury wygrało, więc punkty televotingu będą raz większe, raz mniejsze. Zmiana ma ponoć wprowadzić jeszcze większą dramaturgię, ale zapewne wprowadzi też zamieszanie i może być trudna do zrozumienia dla „niedzielnego” widza Eurowizji, więc ważnym zadaniem dla każdego komentatora będzie dokładne wytłumaczenie sposobu prezentacji wyników. Gdyby tego rodzaju zmiany wprowadzono wcześniej, to np. Michał Szpak byłby drugim reprezentantem, który poznałby swój wynik televotingu gdyż zajął przedostatnie miejsce w głosowaniu jury. Po dodaniu 222 punktów wskoczyłby na 2. miejsce i nie przegoniłby Australii. Oznacza to, że wynik Polski poznalibyśmy już na samym początku tej części prezentacji i na pewno emocje byłyby dla nas mniejsze. Fani Eurowizji, którzy są zazwyczaj bardzo krytyczni wobec wszelkich zmian, nie pozostawili suchej nitki na tym pomyśle. 77% głosujących uważa, że jest to zły pomysł, a tylko 6% jest przeciwnego zdania. Wśród negatywnych komentarzy pojawiają się opinie, że nowa forma prezentacji dyskryminuje głosy widzów i promuje głosowanie jurorskie.

Kolejny mały klub OGAE zagłosował już w OGAE Poll. 10 członków OGAE Albania  🇦🇱zdecydowało, że głosowanie wygrała Holandia 🇳🇱, przed Włochami 🇮🇹 i Szwajcarią 🇨🇭 – dokładnie takie samo top3 przekazał wczoraj klub OGAE Armenia. Albańczycy dali też punkty Portugalii, Cyprowi, Słowenii, Belgii, Azerbejdżanowi, Grecji oraz Macedonii. Kolejny klub, który będzie głosować to OGAE Francja. OGAE Armenia 🇦🇲 opublikowało już pełne wyniki swojego głosowania – punkty przydzielały 34 osoby. Wygrała Holandia (280 punktów), ze sporą przewagą nad Włochami (232). Szwajcaria miała 129 punktów. Na Polskę oddano jedynie 14 punktów, co stawia piosenkę „Pali się” na 27. miejscu. Punkt więcej miały Niemcy, a dwa mniej Finlandia, Serbia i Rumunia. Najsłabiej w głosowaniu Ormian wypadła Mołdawia (bez punktów), z kolei Azerbejdżan uzyskał 35 punktów i 18. miejsce.

Centrum Prasowe Eurowizji 2019 🇮🇱 ulokowane zostanie w Pawilonie 11 EXPO Tel Aviv, zwanym „Urban Hangar 11”. Pawilon pomieści od tysiąca do 1,6 tys. osób. Centrum Prasowe zawierać będzie nie tylko miejsce do pracy dziennikarzy, ale także kawiarnię, restaurację, salę konferencyjną, pokoje do wywiadów i audycji radiowych, miejsce spotkań w ramach „Meet & Greet”, strefę wypoczynkową, Info desk i tzw. „pigeon holes”, Fan Area, szatnię itp. Odległość od Centrum Prasowego do Pawilonu 2, gdzie ustawiona zostanie scena Eurowizji to ok. 400 metrów. Dziennikarze zaczną pracę w Centrum Prasowym w sobotę 4 maja, bo właśnie wtedy ruszą pierwsze próby techniczne. Już pierwszego dnia swoją próbę będzie mieć polska reprezentacja – zespół Tulia. Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby na żywo z Centrum Prasowego od 5 maja.

Reprezentanci Czech 🇨🇿, Hiszpanii 🇪🇸 i Wielkiej Brytanii 🇬🇧 potwierdzili udział we wszystkich czterech imprezach przedeurowizyjnych. Lake Malawi, Michael Rice oraz Miki Nunez (fot.) wystąpią w Amsterdamie, Londynie, Madrycie i Moskwie. Ciekawe, czy ktoś jeszcze dołączy do aktualnych rekordzistów? Trzy imprezy „zaliczą” reprezentanci Austrii, Belgii, Białorusi, Danii, Finlandii, Irlandii, Litwy, Norwegii oraz Polski. Na ten moment ośmiu uczestników Eurowizji unika pre-party. Delegacje z Rosji 🇷🇺 i Malty 🇲🇹 potwierdziły już, że reprezentanci nie wystąpią na żadnej z imprez. Nie ma też informacji o występach uczestników z Cypru, Słowenii, Portugalii, Azerbejdżanu, Macedonii i Włoch. Pierwsza impreza już 6 kwietnia w Holandii 🇳🇱 – wystąpi w niej co najmniej 28 uczestników Eurowizji. Do Londynu 🇬🇧 aktualnie szykuje się 16 delegacji, do Madrytu 19 🇪🇸, a do Moskwy 9 🇷🇺. W sprzedaży cały czas są bilety na imprezę w Rydze 🇱🇻, która ma się odbyć 12 kwietnia, jednak do tej pory potwierdzono udział tylko grupy Carousel i nie wiadomo, kiedy poznamy pełen line-up.

Weź udział w akcjach specjalnych Dziennika Eurowizyjnego!

Źródło: inf. własne, Oikotimes, Instagram, Facebook, OGAE Albania, OGAE Armenia, ESCtoday.com, Eurovision in Concert, London Eurovision Party, Eurovision Pre-Party Spain, ESCkaz, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: