Pracowity kwiecień zespołu Tulia! Sprawdź, gdzie podróżować będą reprezentantki Polski! Eurowizja 2019: Jedziesz na koncerty? Sprawdź, czego nie wolno wnosić na teren obiektu!

Zespół Tulia 🇵🇱 będzie miał w kwietniu ręce pełne „eurowizyjnej” (i nie tylko!) roboty! Niedawno wokalistki złożyły wizytę prezydentowi Szczecina. W urzędzie miasta pojawiły się ubrane w stroje ludowe. „W trakcie konkursu będziemy namawiać naszych przyjaciół za granicą, żeby głosowali na Tulię” – zapewnił prezydent Piotr Krzystek. „Na razie dużo koncertujemy, prowadzimy rozmowy na temat naszych stylizacji i ruchu scenicznego, które zaprezentujemy na konkursie Eurowizji” – informowały członkinie grupy Tulia zebranych w urzędzie miasta dziennikarzy. Już 15 kwietnia odbędzie się specjalna gala rozdania nagród artystycznych miasta Szczecina. Tulia otrzymała nominację za osiągnięcia artystyczne w ubiegłym roku. Dziś wokalistki wzięły udział w nagraniu programu „Kulturalni.pl” dla TV Polonia. Emisja odcinka z ich udziałem odbędzie się w maju.

Już w sobotę Tulia pojawi się podczas Eurovision in Concert w Amsterdamie 🇳🇱. Reprezentantki Polski spotkają tam ponad połowę swoich eurowizyjnych konkurentów, a także będą miały styczność z zagranicznymi dziennikarzami. Dzień później Polki wystąpią podczas 7. Music & Soul Festival w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 14 kwietnia Tulia pojedzie do Londynu 🇬🇧, by wystąpić tam w ramach London Eurovision Party i ponownie spotkać się z uczestnikami oraz fanami Eurowizji. W dniach 15-18.04 wokalistki przebywać będą w Izraelu 🇮🇱 w ramach nagrywania eurowizyjnej pocztówki. Jak już wcześniej informowałem, lokalizacja nie jest na razie znana. Po powrocie znów w podróż, tym razem do Madrytu 🇪🇸, by wystąpić podczas PrePartyES w stolicy Hiszpanii! Dziewczyny nie zapominają jednak o polskich fanach i 26 kwietnia spotkać je będzie można w katowickiej Galerii Libero. 3 maja Tulia wylatuje do Tel Awiwu, a już 4 maja pierwsza próba techniczna Polek na scenie Eurowizji 2019!

W dziale „FAQ” portalu Eurovision.tv pojawiły się nowe i cenne informacje zarówno dla akredytowanych dziennikarzy jak i dla osób, które będą na żywo oglądać Eurowizję. Organizatorzy rezygnują w tym roku z tzw. pigeon holes, w których członkowie delegacji zostawiali dla przedstawicieli prasy upominki promocyjne, np. single, pen-drive, torby itp. Niestety, sporo było tam też typowych ulotek, niepotrzebnych informacji, które bezmyślnie drukowano, stąd EBU i KAN uznały, że do sprawy trzeba podejść ekologicznie i mądrze. Od tego roku wszystkie istotne informacje będą przekazywane tylko poprzez specjalną aplikację mobilną dostępną dla Centrum Prasowego oraz na ekranach w Hangarze 11. Organizatorzy zachęcają też dziennikarzy do aktywnego korzystania z materiałów PR na Eurovision.tv, gdzie dostępne są zdjęcia, biografie i wszelkie informacje o reprezentantach, a także ich piosenki. Należy też na bieżąco śledzić newsy na portalach społecznościowych. Delegacje, które będą chciały rozdawać gadżety w celach promocyjnych, będą mogły to robić podczas konferencji prasowych, wywiadów czy spotkań w Centrum Prasowym.

m-m-pr.com

Europejska Unia Nadawców i telewizja KAN potwierdzają, że do Pawilonu 2 (i Pawilonu 1, gdzie będzie Green Room) nie można wnosić flag większych niż o wymiarach 100 x 70 cm. Zakazane jest drzewce do flag (kije drewniane lub z innego materiału), a dodatkowo EBU zastrzega sobie prawo do usunięcia jakichkolwiek flag, które przeszkadzać będą w transmisji na żywo, lub które uznane zostaną za obraźliwe lub zaczepne dla widzów, a także te o charakterze politycznym lub komercyjnym. Do hali nie można wnosić też butelek szklanych, alkoholu, plecaków i dużych toreb oraz walizek, kamer i aparatów fotograficznych, puszek, broni palnej, noży, strzykawek, skalpeli, znaków i transparentów, komputerów i laptopów, filiżanek i kubków, narkotyków, jedzenia, megafonów, powerbanków, lin i sznurów, selfie-sticków, piłeczek golfowych, kasków, laserów, parasolek, substancji toksycznych, kijków i drągów, spreju, rejestratorów dźwięku, kajdanek i łańcuchów, latarek, sprzętu bezprzewodowego, narzędzi, pił, łomów, taśmy klejącej, młotków i śrubokrętów, przedłużaczy, pojazdów elektrycznych, materiałów wybuchowych, rac i fajerwerków czy lekarstw bez odpowiedniego zaświadczenia. Dodatkowo wszelkie ciecze muszą być przechowywane w butelkach nie większych niż 100ml, flagi muszą być bez drzewca, a zakazane są też wszelkiego rodzaju materiały, które uznane zostaną za polityczne, o treści religijnej, rasistowskiej, ksenofobicznej czy dyskryminującej. Należy spodziewać się ostrej i dokładnej kontroli bezpieczeństwa, dlatego nie warto ryzykować. Skonfiskowane rzeczy nie trafią z powrotem do właściciela. Więcej informacji o tym, jak przygotować się do Eurowizji 2019 na żywo, znajdziecie TUTAJ.

m-m-pr.com

Trwa głosowanie w I półfinale plebiscytu NASZ FAWORYT 2019. Szczegóły dostępne TUTAJ, a nowy link do głosowania TUTAJ.

źródło: Tulia, Nasze Miasto, Instagram, Eurovision.tv, M-M-PR, inf. własne, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: