Problemy w Tel Aviv EXPO – kiedy ruszy budowa sceny na Eurowizję? Co internauci sądzą o szansach Polski? Eurowizja za pasem – niektóre ekipy pracują nad klipami

W Tel Awiwie 🇮🇱 rozpoczęły się techniczne przygotowania do Eurowizji 2019, jednak problemów jest bez liku. Producent konkursu, Zivit Davidovich, jeszcze dobę temu relacjonowała, że ciężki sprzęt, którzy przywieziono do kompleksu Tel Aviv EXPO nadal znajdował się w ciężarówkach. Nie zostanie przeniesiony do hali dopóki Ministerstwo Ochrony Publicznej nie zostanie oficjalnie zapewnione przez Ministerstwo Finansów i Kancelarię Premiera o transferze środków finansowych na ochronę. W Izraelu trwa przepychanka między telewizją KAN, ministerstwami, a premierem co aktualnie wstrzymuje prace, ale team odpowiedzialny za budowę sceny i tak pracuje. Ola Melzig relacjonuje, że Pawilon 2 Tel Aviv Expo to jeden z najmniejszych obiektów eurowizyjnych w historii, ale to nie znaczy, że negatywnie wpłynie to na ambitną produkcję konkursu. Na razie w hali trwają prace przygotowawcze przed dostarczeniem całego sprzętu.

M-m-pr.com

Wczorajsza publikacja kolejności startowej nie wpłynęła znacząco na notowania bukmacherskie. Największym zaskoczeniem dla fanów było przyznanie ostatniej pozycji startowej piosence z San Marino 🇸🇲. Polska 🇵🇱 wystartuje w I półfinale jako czwarta, co jest statystycznie najgorszą opcją, gdyż tylko dwie piosenki na 11 awansowały do finału z takiego położenia. Polskie media skupiały się wczoraj bardziej na konflikcie KAN-rząd Izraela, ale o kolejności również informowano. „Jesteśmy jednak pewni, że Tulia ze swoją folkową propozycją przełamie tę złą passę i awansuje do finału, który zaplanowano na 18 maja” – podaje eska.pl, a w ankiecie portalu aż 66% internautów uważa, że Tulia nie ma szans by wygrać Eurowizję 2019. 20% twierdzi, że ciężko jest przewidzieć, bo konkurencja jest duża, a 14% wierzy w to, że będziemy najlepsi. „Według bukmacherów awans Tulii do finału stoi pod znakiem zapytania. Obecnie polski zespół plasuje się w okolicach 12-14 miejsca w półfinale i 27-30 wśród wszystkich 42 reprezentantów uczestniczących w konkursie” – przypomina JastrząbPost. Głosujący w ankiecie portalu są jednak zdania, że Polki do finału nie wejdą – 55% uważa, że Tulia nie wyjdzie z półfinału. 24% twierdzi, że będzie awans, ale w finale bez większego sukcesu. 14% wierzy w wysokie miejsce w finale, a 7% w wygraną.

Część reprezentantów pracuje jeszcze nad finałowymi wersjami swoich piosenek i teledyskami. Wczoraj na moment do Internetu wyciekła nowa wersja „Run with the lions” z Litwy 🇱🇹, jednak została szybko usunięta. Jurij Veklenko (fot.) przebywa aktualnie w Izraelu, gdzie nagrywa pocztówkę. W nowej wersji jego piosenki zmieni się nie tylko schemat kompozycji, ale też i chórków – poprawiona będzie również jakość dźwięku. Trwają prace nad teledyskami Norwegii 🇳🇴, Serbii 🇷🇸 i Chorwacji 🇭🇷. Zarówno Nevena jak i Roko stawiają w klipach na kreacje, które znamy z preselekcji. Teledyski mają być skromne, ale oddawać klimat „Kruny” czy „The Dream”. W przypadku piosenki chorwackiej ciekawostką jest fakt, że klip powstanie zarówno do wersji eurowizyjnej (dwujęzycznej) jak i chorwackiej (przeznaczonej na rynek lokalny). Co do Serbii – wkrótce mamy usłyszeć specjalną, symfoniczną wersję „Kruny” po angielsku.

Bilal Hassani 🇫🇷 zrezygnował z udziału w Eurovision in Concert 2019, które odbędzie się już 6 kwietnia w Amsterdamie 🇳🇱. Wśród najnowszych nabytków w stawce holenderskiego koncertu są Srbuk z Armenii i Anna z Mołdawii. Drzwi AFAS Live (miejsca, w którym w 2012 roku odbyła się Eurowizja Junior) otwarte będą w sobotę od 18:30, a od 19:30 występować zaczną artyści supportujący. Start koncertu przewidziano na godzinę 20:00 – ma potrwać ok. trzech godzin. Transmisja internetowa będzie dostępna zapewne tylko poprzez amatorskie streamy wprost z publiczności. Tymczasem kolejny reprezentant dołącza do stawki Eurovision PreParty Riga 2019 🇱🇻. Poza Carousel i Edgarsem Kreilisem, w Crystal Club Concert Hall wystąpią KEiiNO z Norwegii 🇳🇴. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się ktoś jeszcze. Bilety na imprezę są nadal w sprzedaży, a wydarzenie zaplanowano na 12 kwietnia.

Trwa głosowanie w I półfinale plebiscytu NASZ FAWORYT 2019. Szczegóły dostępne TUTAJ, a nowy link do głosowania TUTAJ.

źródło: ESCkaz, M-M-PR, przegląd polskich mediów, Instagram, Eurovoix, Facebook, HRT, Eurovision in Concert, OGAE Latvia, fot.: Facebook

%d blogerów lubi to: