Roksana w „Pytanie na Śniadanie”! Polka jutro leci do Mińska!

Roksana Węgiel 🇵🇱 po raz ostatni pojawiła się w polskiej telewizji przed wyjazdem do Mińska. Wczoraj wokalistka wystąpiła w programie „Halo Polonia”, a dziś rano była gościem w „Pytanie na Śniadanie”, gdzie wykonała na żywo „Anyone I want to be” rozmawiała z prowadzącymi oraz wzięła udział w czacie z internautami. Polska reprezentantka przyznała, że czuje już trochę tremę przed wyjazdem. Spodziewa się silnej konkurencji w Mińsku, ale nie chciała dokładnie wskazać który kraj może być głównym rywalem. Przyznała, że wraz z innymi uczestnikami ma „małą grupkę na Instagramie” gdzie czasem reprezentanci wysyłają do siebie wiadomości. „Wiadomo, że na żywo na pewno bardziej się zwiążemy” – powiedziała. Podziękowała też fanom z Polski za ogromny odzew i świetny wynik oglądalności najnowszego teledysku na YouTube – w ciągu 9 dni osiągnął on ponad milion wyświetleń. Nagranie rozmowy z „PnŚ” oraz występ znajdziecie poniżej.

Już dziś do Mińska 🇧🇾 przyleciały pierwsze delegacje. W stolicy Białorusi jest już Jael z Australii 🇦🇺, która pierwszy raz miała okazję…dotknąć śniegu, który już spadł u naszych wschodnich sąsiadów. Dotarła też skromna delegacja Serbii 🇷🇸. Ekipy przywitała telewizja białoruska z kamerami (reportaż poniżej), a reportaż pokazano w programie informacyjnym. Bazując na informacjach z mediów społecznościowych w drodze są już też reprezentantki Albanii 🇦🇱 i Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿. Polska ekipa 🇵🇱 złożona z Roksany i jej ojca, jej tancerek i chórzystek, choreografa, opiekuna muzycznego, a także przedstawicieli wytwórni Universal i TVP wylatuje do Mińska już jutro i dotrze na lotnisko w stolicy Białorusi około 18:30 czasu lokalnego. Chociaż lot do Mińska trwa około 60 minut, to jednak różnica czasu między Polską a Białorusią to aż 2 godziny. Przy powrocie Roksana „zyska” ok. 40 minut dnia bo wyleci później niż przyleci do Warszawy, co także wynika z różnicy czasowej. Lokalny czas białoruski jest taki sam jak w europejskiej części Rosji, inaczej niż nakazywałaby to geograficzna strefa czasowa (np. Litwa i Ukraina mają tylko 1 godzinę różnicy względem Polski). Warto też dodać, że na Białorusi nie zmienia się czasu na zimowy, tak jak u nas.

W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć i nagrań z prób statystów na scenie Mińsk Areny 🇧🇾. Wiemy, że reprezentacja Kazachstanu 🇰🇿 pokaże na ekranach LED-owych ciekawe wizualizacje, a siłą występu będzie gra świateł i silny wokal reprezentantki. Na kolorowe projekcie z tytułem piosenki postawiła ekipa irlandzka 🇮🇪, z kolei Holenderzy 🇳🇱 na LED-ach pokążą…samych siebie. Prosty ale wymowny będzie występ Ukrainy 🇺🇦 – na ekranach mają się pojawić m.in. słowa piosenki „Say Love” po angielsku i ukraińsku. Levon z Armenii 🇦🇲 zaśpiewa na scenie sam, ale w tle będzie miał „wirtualny” zespół taneczny prezentujący „dance show” podobne jak do tego z teledysku. Wiadomo, że strój sceniczny wokalisty pozostaje ten sam jak w preselekcjach. Nie ma, póki co, pewności jakie wizualizacje będzie miała polska ekipa 🇵🇱, ale spodziewać się można prostych wzorów w pastelowych barwach.

Już w poniedziałek 0 15:00 (czasu polskiego) transmisja ceremonii otwarcia Eurowizji Junior 2018. Widowisko obejrzeć będzie można na YouTube oraz na kanałach telewizji BTRC 🇧🇾. Białorusini obiecują sporo niespodzianek i atrakcji dla widzów jak i dla reprezentantów. Nadawca BTRC planuje przygotować też specjalną strefę fanowską na transmisję samego finału JESC. Fan Zone powstanie poza Mińsk Areną i będzie można tam obejrzeć transmisję na wielkim ekranie, bo wiadomo, że nie każdemu udało się kupić wejściówkę. Ponoć niektóre występy z prób oraz finał śledzić będzie można także na terenie lodowiska nieopodal Mińsk Areny.

Dziś do końca dnia głosować można w plebiscycie Dziennika Eurowizyjnego „Nasz Faworyt JESC 2018”! Wyniki zaprezentowane zostaną jutro ok. godziny 17:00 najpierw na Facebooku, a później także na stronie. Relacje LIVE Dziennika Eurowizyjnego z Mińska ruszą w czwartek 22 listopada. Dostępne będą na grupie facebookowej, ale wiele zakulisowych ciekawostek (w tym zdjęć i nagrań) znajdziecie też na profilu Instagram @dziennik_eurowizyjny . Oczywiście najważniejsze informacje nadal przekazywane będą za pośrednictwem strony dziennik-eurowizyjny.pl

Źródło: YouTube, Pytanie na Śniadanie, BTRC, BelAvia, LOT, Wikipedia, Eurovoix, fot.: Instagram Minsk Arena

<span>%d</span> blogerów lubi to: