Operacion Triunfo: Koniec przyjmowania zgłoszeń! Kalomira nie wraca na Eurowizję

Eurowizja Junior za pasem, ale nie zapominamy o dorosłym konkursie, do którego większość państw już się przygotowuje! Nadawca hiszpański RTVE 🇪🇸 poinformował, że do preselekcji w ramach Operacion Triunfo zgłoszono ponad 1000 utworów! Wśród kompozytorów piosenek dla uczestników talent-show jest m.in. Ruth Lorenzo, reprezentantka Hiszpanii z 2014 roku. Teraz specjalna komisja wybierze 20 najlepszych propozycji (10 z otwartych zgłoszeń i 10 z zaproszeń), które zostaną opublikowane w Internecie. Głosami internautów do gali zakwalifikują się trzy najwyżej ocenione propozycje, a pozostałe siedem dołączą jurorzy. Chociaż utwory komponować można było z myślą o każdym z 16 wykonawców startujących w OT, kolejni wyeliminowani uczniowie Akademii mówią, że na Eurowizję pojechać powinien Famous (fot.). 19-letni Famous Oberogo mieszka w Bormjuos w Andaluzji, a fani konkursu mogą go kojarzyć z wykonania „Nobody but you” Cesara Sampsona podczas jednej z gal programu.

Już 27 listopada dowiemy się kto wystartuje w półfinałach Melodifestivalen 2019 🇸🇪 Tego dnia odbędzie się konferencja prasowa z udziałem kandydatów na Eurowizję. Z różnych źródeł wynika, że ok. 12 wykonawców jest niemal pewnych – poza The Lovers of Valdaro są to m.in. Oscar Enestad, Wiktoria, Nano, Anton Hagman, Bishara Morad, Jon Henrik Fjallgren czy Vlad Reiser. Być może w stawce pojawią się też John Lundvik, Magnus Carlsson i Margaret. Tymczasem już w ten wtorek telewizja HRT 🇭🇷 opublikuje regulamin preselekcji „Dora 2019”. Z kolei w Azerbejdżanie 🇦🇿 telewizja Ictimai ponownie zdecydowała się na wybór wewnętrzny reprezentanta. Castingi mają się rozpocząć już 20 listopada. Wszystko wskazuje na to, że na wybór wewnętrzny przystanie też telewizja grecka ERT 🇬🇷. Po wcześniejszym plotkach o walce o Tamtę, teraz pojawiły się doniesienia, że nadawca negocjuje z Kalomirą Sarantis (ESC 2008). Popularna piosenkarka zdementowała jednak te plotki, podając jedynie, że początkowo chciała reprezentować Grecję podczas ESC 2018 ze względu na 10. rocznicę jej pierwszego udziału w konkursie. W realizacji planów przeszkodziły jednak względy rodzinne.

Wracamy do tematu Eurowizji Junior! Na mediach społecznościowych obserwować można podróż większości reprezentantów do Mińska 🇧🇾! W stolicy Białorusi są już przedstawiciele Australii, Serbii, Walii, Albanii, Azerbejdżanu i Armenii, a w drodze są wykonawcy z Francji, Izraela, Irlandii, Włoch, Malty, Macedonii, Holandii i Polski. Każdą nową delegację na lotnisku witają wolontariusze z prezentami oraz telewizja białoruska z kamerą by od razu zapytać gości o oczekiwania wobec show. Wczoraj wieczorem na swoim Instastory Roksana Węgiel 🇵🇱 pokazała swoją spakowaną walizkę. „Ostatni miesiąc mojego życia był naprawdę hardcorowy, ciężko pracowaliśmy nad tym by wszystko było dopracowane na tip-top. Myślę, że jesteśmy gotowi i jesteśmy przygotowani. Trzymajcie za mnie kciuki!” – powiedziała swoim fanom. Do Mińska jej samolot dotrze po godzinie 18:00 czasu lokalnego.

Już dziś wieczorem poznamy wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt JESC 2018”! Prezentacja rankingu rozpocznie się o godzinie 17:00 na grupie facebookowej, a później opublikowana zostanie także na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl . Serdecznie dziękuję za udział w głosowaniu!

Źródło: RTVE, ESCkaz, Wikipedia, SVT, Aftonbladet, Eurosong HRT, INFE Azerbaijan, ESCxtra, BTRC, Instagram, inf. własne, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: